Kafataslarının Spiritüel Anlamı Nedir?

featured

Kafataslarının Spiritüel Anlamı Nedir?

Bazı insanlar için kafatası karanlık, rahatsız edici ve hatta ölümü sembolize eder, ancak diğerleri için mücevher, tişört üzerine basılmış veya dövmesini yaptıra bileceğini harika bir şeydir. Evet her iki bakış açısı da doğru. Kafatasları havalı, ancak toplumumuzun yapılanması nedeniyle, bazı yerlerde böyle bir sembolü herhangi bir biçimde (dövme, kolye veya yüzük) takmak, insanların farklı görüşler nedeniyle uygun olmayabilir. Bugünün makalesinde kafataslarının manevi anlamı hakkında konuşacağız.

1.Kafatasları ölümü simgeliyor.

Ölümün hayatın bir parçası olduğunu inkâr edemeyiz. Sohbette gündeme getirildiğinde gerçekten karanlık bir konu olarak görsek de hayatın kaçınılamaz bir gerçeği olarak kabul ediyoruz. Örneğin, Meksika’da “Dia de Muertos” veya “Dia de los Muertos” adında bir festival vardır “Ölülerin Günü” anlamına gelir. Kasım ayının birinci ve ikinci günü düzenlenen bir festivaldir ve dünyanın en popüler turistik etkinliklerinden birine dönüşmüştür.

Bu bayramın, festivalin ya da kutlamanın önemi ölümü çok karanlık ve uzak bir şey olarak görmemesidir. Bu Meksika bayramında insanlar negatif ve üzgün olmak yerine pozitif enerji toplar ve eğlenir. Dia de Muertos’un ana noktası, vefat edenlerin iyi işlerini, onların varlığını anmak ve kutlamaktır.

2.Kafatasları tehlikenin simgesidir.

Düşmanlarını kendi topraklarından uzak tutmak için kafataslarını kullanan kabilelere dair pek çok örnek var. Bunu filmlerde ve video oyunlarında da görüyoruz. Günümüzde hala Kafatasları bir tehlike ve uyarı işareti olarak kullanılmaya devam ediyoruz.

Ama neden bir kafatası her zaman karanlık bir şeyi sembolize etmek zorunda? Öyle değil.

3.Kafatasları bilgeliği simgeler.

Kafatası sembolünü benimseyen ve hatta onu dinlerinin önemli bir parçası olarak gören birçok insan var. Açıkçası, bu herhangi bir “modern” dini içermez, ancak dünyanın bazı bölgelerindeki kabileler, için bilgeliği simgeliyor.

4.Kafatasları cesareti, korkusuz olmayı ve savaşçı bir ruha sahip olmayı simgeler.

Korsan bayrakları “tasarım”da her zaman bir kafatası içermiştir ve bu, cesareti, tehlikeyi ve dayanıklılığı simgelemektedir. Korsan bayrağı dediğimizde aklınıza gelen resim muhtemelen siyah bir arka plan ve beyaz bir kafatasıdır. Bu, düşmanları korkutmak veya en azından savaşmak için morallerini düşürmek için yeterlidir, bu da savaşta oldukça yardımcı olur. Ancak, rakipleri korkutmak için kıyafetlerinde veya bayraklarında bir kafatasına sahip olanlar sadece korsanlar değildi. Vikingler ve savaşma yetenekleriyle bilinen diğer kabileler de aynı şeyi yaptılar. Genel olarak, böyle bir durumda kafatası, dayanıklılığı simgelemektedir. Kıyafetinize veya örneğin zırhınıza bağlı birden fazla kafatasınız varsa, düşmanınızı korkutma şansınız artar.

Örneğin motosiklet kulüpleri, logo tasarımlarında oldukça sık kafatasına kullanır. Amaçları, başkaları için bir tehdit olduklarını göstermek değil, üzerlerine atılan şey ölümün kendisi olsa bile, yaşamın onlara sunduğu her şeye dayanabileceklerini göstermektir.

Kafatası gerçekten sembolik bir şeydir ve her zaman karanlık bir şeyi temsil etmez. Bu tabii ki nasıl kullanıldığına bağlı. Modern kültürde kafatasları da çok kullanılıyor. Kafatası dövmeleri, kolyeler, yüzükler ve baskıları her zaman görüyoruz. Günümüzde manevi bir anlamdan daha çok bir stili ya da tarzı ifade ediyor.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!