Kerimali Doğacı

Burcunuza Göre Gölge Öğeniz

featured

Gölge Öğe

Her burcun veya her doğum haritasının ‘gölge öğesi’ hakkında çok fazla tartışma var. Daha fazla analiz etmeye başlamadan önce açıklığa kavuşturmama izin verin. Antik filozoflardan ve büyücülerden herhangi bir ‘gölge’ unsurunun belgelenmiş bir açıklaması olmadığından, ‘gölge unsurlar’ genellikle Covens veya Orders tarafından oluşturulan terimlerdir. Bu nedenle, okumak üzere olduğunuz bu Gölge öğeleri eski metinlerden esinlenmiştir, ancak yeni doğmuş terimlerdir ve Kutsal Anka’nın Yüksek Rahibi olarak öğretilir.

Büyücülük Unsurları

Eski Dinin Bilgeliğine göre, bu Dünyanın üzerine inşa edildiği Elementler dörttür . Kadim Rahipler ve Rahibeler, Büyücüler ve Cadılar bize bu unsurların, Toprak, Su, Hava ve Ateşten oluştuğunu öğrettiler. Ayrıca, diğer dördünü canlandıran ve dengeleyen 5. Element olan bir Element daha vardır. Beşinci Element, Eter – veya Ruh olarak adlandırılır .

Öyleyse, Elementlerin bilgisini derinleştirelim. Her Öğe Pusulanın bir yönüne karşılık gelir. Böylece Toprak, Kuzey yönüne, Hava Doğu’ya, Ateş Güney’e ve Su Batı’ya karşılık gelir. Ancak modern fiziğin kanıtladığı gibi, var olan her şey için, olmayan başka bir şey daha var. Madde ve anti-madde. Yin ve Yang.

Her Gölge Öğesinin doğası

Aynı şekilde her elementin bir gölge ikizi vardır. Bu element olmayan veya gölge Element aslında Element’in bir parçasıdır ve her zaman böyle olmuştur. Çoğumuz bunu görmeyi reddeder   ve sadece anlaşılması kolay olana odaklanırız. Bunu kolayca fark etmesek de bu Gölge İkiz çok önemlidir ve ancak onu nasıl kucaklayacağımızı öğrenirsek, her bir unsurun özünü yakalayabileceğiz.

Koç, Aslan, Yay: Karanlık

Bu burçların ana unsurunun Ateş olduğunu herkes bilir. Çoğu kişinin anlamadığı şey, ateşin yalnızca ısı üretmekle kalmayıp, aynı zamanda Işık da yaymasıdır. Hermetik, büyülü veya dini tüm geleneklerde, Yaradılışın başlangıcı, Işığın kaynağı olan Yaşamın ‘Kıvılcımı’ tarafından başlatılır. Ateş hayatın kendisini temsil eder. Işık, Varlık’a eşittir. Hayata geçme ve var olduğumuzu bilme anı.

Karanlık ise Ateşin yokluğu, Işığın tutulmasıdır. Ancak Tutulma Sihirimizde açıkça analiz ettiğimiz gibi, Tutulma anında Güneş’in veya Ay’ın enerjisi azalmaz. Ancak, enerji sadece dönüştürülür ve bize engelleri aşma ve devam etme şansı verir. Aynı şekilde Karanlık da yokluk korkumuzdur. Bazıları ölümün kişiliklerinin ve egolarının yıkıldığı bir durum olmasından korkar. Ateşli doğalarıyla onları endişeli, şiddetli veya abartılı yapan da budur. İnançlarını kaybettikleri zaman.

Anlamamız gereken şey, Güneş’in doğup battığı ve sonra tekrar doğduğudur. Işık ve Karanlık her zaman birliktedir, tıpkı bir mumun her zaman bir gölge yaratması gibi. Popüler olmayan benliğinizden korkmayın. Sen insansın, bu yüzden hatalar yapacaksın ve ne yazık ki birini inciteceksin ve muhtemelen sadece bir kez değil. Affetmek anahtardır.

Ayrıca, bu korkudan kurtulmalı ve ölümlü yaşamımızın bir son kullanma tarihi olduğunu kabul etmeliyiz. Yine de varlığımızı kaybetmeyiz, sadece başka bir şeye dönüşürüz. Bizler yaşayan bir simyasal reaksiyonuz. Unutma, gerçek bir son diye bir şey yoktur. Bu, bu Diyarın en büyük yanılsamasıdır.

Boğa, Başak, Oğlak: Kaos

Bu burçların kilit unsurunun Dünya olduğunu herkes bilir. Bu aslında, bu insanların bildikleri, fark ettikleri her şeyin ‘yaşamanın çaba gerektirdiği’ olduğu anlamına geliyor. Hayatlarının onlardan daha iyi bir gelecek yaratmaya çalışmaya devam etmelerini talep ettiğini kabul ederler.

Bu nedenle, bu Zodyak İşaretlerinin genellikle yaptığı şey özellikle bu burçlarda çok sayıda doğum gezegeni varsa  kendilerini ve tutkularını sınırlamak, hatta istikrarlı bir şey yaratmak için içgüdülerini feda etmektir. Bu insanlar genellikle çok çalışanlardır, kariyerleri için ya da ‘yaşamlarını’ kazanmak için köle olanlardır. Ayrıca, genellikle planlarına veya hedeflerine göre hareket ederler ve işler programdan çıktığında çılgına dönerler!

Onların gölge unsuru Kaos’tur. Bu, bu insanların tutkularını ve muhtemelen diğer tüm işaretlerden daha güçlü olan içgüdülerini benimsemeleri gerektiği anlamına gelir. Ancak sorun, bu Zodyak İşaretlerinin en derin arzularıyla yüzleşmekten tamamen korkmalarıdır. Bilmeleri gereken şey, yalnızca Kaos’u kucaklarlarsa özgür olacakları ve kesinlikle verimli bir gelecek inşa edecekleridir. Kaos onların düşmanıdır çünkü kendilerine (yeterince) inanmazlar ve genellikle kendilerine uygun olandan daha güvenli olanı seçerler.

Unutmayın, Kaos’un da bir düzeni vardır, ancak insan zihnimizin kapasitesi nedeniyle bunu gerçekten fark etmesek de. Sadece kalbine sadık kalırsan mutlu olacaksın. Hayallerinizden korkmayın. Kaos’unuzun sonsuz olasılıklarını kucaklayın. Ne olursa olsun kazanma yeteneğine sahipsin.

İkizler, Terazi, Kova: Unutkanlık

Herkes bu işaretlerin kilit unsurunun Hava olduğunu bilir. Havanın sembolize ettiği şey aslında hepimizin günlük olarak soluduğumuz ve etkileşime girdiğimiz enerji matrisidir. Hava akıldır, bizi insan yapan, mantığımız ve düşüncelerimizdir. Bizi ilerleten ve bu Dünyayı yöneten şey buydu. Zihin, maddeden üstündür.

Air’in ima ettiği şey, düşüncelerimizin, anılarımızın, deneyimlerimizin bizi biz yaptığıdır. Yaşadıklarımızı süzgeçten geçirip anılarımızla ve benzer durumlara nasıl tepki verdiğimizi ve buna göre tepki verdiğimizi karşılaştırıyoruz.

Bu burçların Gölge Elementi Oblivion’dur. Anılarının kontrolünü kaybettiklerinde, oldukları kişi olmayı bırakıp başka biri gibi tepki göstereceklerinden korkarlar. Bu doğru ama bu mutlaka kötü bir şey değil. Aslında Oblivion, Air ile el ele gider çünkü onları özgürleştirebilen ve hayatlarını önyargısız yaşayabilen bu nitelik.

Unutkanlık her zaman önemlidir, çünkü ancak geçmişi bırakmayı öğrenirseniz, devam edebilir ve daha fazla hedefinize ulaşabilirsiniz. Hayatın kuralları yoktur ve yaşananların tekrar olacağından emin değildir. Bizi inciten şey artık müttefikimiz olabilir. Zihniniz düşünme kalıplarıyla başarılı bir şekilde çalışabilir, ancak unutmayı kullanarak onu özgürleştirirseniz, en gerçek potansiyelinize ulaşabilirsiniz.

Anılar açık yaralar bırakabilir. Mükemmel değil. Bu yüzden birçok hata yaptık. Biraz daha kandırılabilir ve biraz daha kandırılabiliriz. Doğal olarak unutmak istediğimiz anlar olacaktır çünkü bunların yankılarının yarattığı dalga etkisi hala aşikardır. Ancak, incinmeyi durdurmak ve iyileşme sürecini başlatmak için Oblivion’u kullanabiliriz. Geçmişi bırak.

Yengeç, Akrep, Balık: Boşluk

Herkes bu burçların kilit unsurunun Su olduğunu bilir. Okyanus, denizler, nehirler ve göller bir bütündür. Simyada Su empatiyi sembolize eder. Bu işaretlerin kendine özgü kişiliklerini anlamamıza yardımcı olabilecek anahtar sır budur. Bu işaretler hakkında bildiklerimiz genellikle hayatlarının başından beri hissettiklerinin, korkularının, hayal kırıklıklarının, hayallerinin ve umutlarının bir sonucudur.

Eh, duygular kolay değil ama onlar doğrudan Astral Beden ile bağlantılı oldukları için en güçlü sihrin kapılarını açmanın anahtarıdırlar. Ancak duygular, kötü şansı ve sürekli acıyı çeken saf bir olumsuzluk güç alanı yaratarak auramızı da zehirleyebilir.

Bu Zodyak İşaretlerinin Gölge Öğesi Boşluktur. Boşlukta hiçbir şey tepki vermiyor. Duyguların dalgalanma etkisi yoktur, ışıltısı yoktur, gücü yoktur. Kişinin hissettiği şey ‘iletilemez’. Sanki hiçbir şey yokmuş gibi içi boş bir kabuk gibi geliyor. Ancak anlamamız gereken şey, duygularımızın gücüne erişmek istiyorsak Boşluğun son derece önemli olduğudur.

Boşluk, duygularımızın dramatik yanı ile barış ihtiyacımız arasında denge kurmamıza yardımcı olabilir. Bu nedenle, Boşluğu bir kez kucakladığımızda, duygularımız için iletken olmayan bir rol oynayabilir, tepkilerimizin kaynağını belirlememize ve duygularımızı daha fazla analiz etmemize yardımcı olabilir. Bu, sonunda duygularımız üzerinde kontrol kazanmamıza yardımcı olacak ve böylece Sihirli potansiyelimizi güçlendirecektir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!