Tarihteki En Büyük Ufo Akını “ Meksika Ufo Dalgası ”

featured

Ufoloji tarihi açısından 20. yüzyılın en iyi şekilde izlenip kayda alınmış ufo gözlemleri hiç kuşkusuz “Meksika ufo akınları”dır.
Bu inanılmaz ama gerçek konuyu morpuhu araştırdı.​

Milyonlarca insanın yaşadığı, dünyanın en büyük metropolü Meksika’nın başkenti Mexico City, ayın güneşi örtüp, gündüzü geceye çevirdiği 11 Temmuz 1991 tarihinde, nefesini tutmuş, 6 dakika sürecek bu ilginç doğa olayını yaşıyordu.
Güneş tutulması göz alıcı bir olay olsa da, gökyüzündeki ilginç başka bir şey, ağırlığını ortaya öyle bir koydu ki, binlerce seyircinin ilgisini güneşten kendisine çekmesi hiçte zor olmadı.
Tam olarak saat 13.22’de parlayan, metalik bir cisim bulutların arasından belirdi ve tutulmakta olan güneşin sol tarafında asılı durdu. Esrarengiz cisim tam yarım saat boyunca gökyüzünde kendisini gösterdi. Bu da şehrin değişik noktalarından 17 farklı insanın bu cismi kameralarına kaydetmeleri için yeterli bir zamandı. Daha sonra videolar üzerinde yapılan analizler sonucunda cismin bir topaç gibi kendi merkezinin etrafında döndüğü ortaya çıktı.

 

Jaime Maussan​

Bu olayı takip eden bir kaç ay, insanlar adeta Jaime Maussan’ın benzetmesiyle “ufo delisi” olmuşlardı. ( Jaime Maussan, Meksika’nın en saygın tv habercilerinden biri ve Meksika’da tanınmış tv programı “60 dakika”nın da sunucusudur.) Maussan, bu konu hakkında bir program yapmaya karar verdi. Bunun için seyircilerden ellerinde kaydetmiş oldukları videoları kendisine göndermelerini istedi.Seyircilerden gelen cevaplar o kadar çoktuk, kısa bir sürede ofisi çekilen, gecesiyle gündüzüyle göz alıcı ufo videolarıyla dolmuştu.
Maussan’ın bu olaydan önce ufolara ilgisi yoktu. Kendisi şöyle diyor ;
“Ben bir gazeteciyim ve sadece gerçeklerle meşgul olmak zorundayım. Fakat bu işin içine çekildikten sonra, bütün Meksika halkı ile birlikte öyle kanıtlar gördük ki, ülkemin sıklıkla, sayısı oldukça fazla olan dünya dışı uçan araçlar tarafından ziyaret edildiği hakkında hiç bir şüphe kalmadı. Bütün bu olanları başka bir şekilde açıklayabilmem mümkün değil.”

1990’lı yıllarda neredeyse Meksikalıların her bağımsızlık gününde ilginç ufo olayları rapor edildi. Kutlamaların temel malzemesini silahlar ve askeri araçlar oluştururken birde buna ufolar eklendi. Bu olaylar, bağımsızlık günü ve ufolar hakkında bağ kurulmasına bile yol açtı. Güneş tutulmasından sonraki dönemlerde güçlü teleskoplarla gökyüzüne bakanlarla birlikte yıllık ufo gözlemleri bayağı arttı. Hatta ayda 100 ufo olayı rapor edilmektedir.​

KAMERAYA YAKALANDI
Jaime Maussen, Amerikalı dedektif çift Lee ve Brit Elders ile birlikte ortak çalışarak 3 etkileyici belgesel ortaya çıkardı. Bu belgesellerden biri olan “Kaderin Habercileri” programı, büyük halk kitleleri ve bilim adamları tarafından gözlemlenen en iyi ufo kayıtlarına yer verdi.
Birçok ufolog, bu programda yayınlanan göz alıcı ve adeta insanın ağzını açık bırakan bu esrarengiz cisimlerin, ufo olgusunda gerçeği haykırdıkları ve kesinlikle bilinen dünya teknolojisi ile yapılmadıkları sonucuna vardılar. ( Bu videoların birçoğu 20. YÜZYILIN EN İYİ UFO VİDEOLARI dvd setimizde ayrıntılı bir şekilde yer almaktadır.)
Videoların birinde insan ufoyu bulutların içinden çıkarken görüyor. Şüpheciler hemen atağa geçip bunun bir kuş, bir uçak ve hatta bir meteor olabileceğini belirttiler. Ancak bilgisayar analizleri çok net bir şekilde, bu cismin metalik bir yapısının olduğunu ve buz hokeyi sopası şeklinde bir cisim olduğunu teyit etti. Bilgisayar analizleri daha da detaylı yapılıp pixel büyültme işleminden geçirildikten sonra, çıplak gözle görülemeyen detaylarda ortaya çıktı. İlerleyen analizler sonucunda metalik ana cismin altında, çıplak göze görülemeyen 2 daha küçük araç tespit edildi.

MAYA YAZMALARI
Meksika’da olan bu olayların etkileyici yanı bin yıldan daha eski kayıtlarla dahada artmaktadır. Mayalardan bahsediyoruz. Mayalar bu ülkenin eski sakinleriydi. Mayaların meşhur “Dresden Yazmalarından” anlamı çözülmüş olanlarında Maya kozmolojisinden bahsedilmektedir ve görünüşe göre Mayalar gelecekteki güneş tutulmalarının tarihlerini önceden hesaplayabiliyorlardı.
Mayalara göre 6. güneşin doğumundan sonra ( 1991 deki güneş tutulmasından sonraki dönem) “Yıldızların Efendilerinin” veya “Kaderin Habercilerinin” geri gelişi beklenebilir. Birçok ufo araştırmacısına göre bu Meksika üzerinde görülen cisimlerin dünya dışı bir uygarlığa ait olmaları bu maya öngörüsünün yaşayan bir kanıtıdır.

İMKÂNSIZ MANEVRALAR
Bilgisayar analizlerinden sonra araştırmacılar ayrıca, cismin inanılmaz manevra kabiliyetini de keşfettiler. Bu ayrıntı onlarca videoda görülüyor, bu oval cisimler tek bir parça iken 2 ayrı parçaya ayrılıyorlardı. Bu videolardan birinde cisim 5 ayrı parçaya ayrılıyordu. Diğer araçlar inanılmaz hızlar gösteriyor, imkânsız denebilecek bir süratle gökyüzünde bir köşeden diğer bir köşeye hareket ediyorlardı. Videolardan birinin analizinde, ufolardan biri saniyenin 60’ta biri bir sürede gözden kayboluyordu.
Bütün bu etkileyici videolara rağmen Meksika hükümeti ufo konusunda sessiz kalıyordu. Araştırmacılar bu suskunluğun sebebini Meksika’ya gitmekte olan uçak yolcularının havada güvenlik kaygısı ve bu sebeple azalacak yolcu sayısı ve dolayısıyla para kaybı şeklinde yorumluyorlardı. Buna yol açabilecek bir olay 1994 yazında yaşandı. 28 temmuz 1994 akşamında 129 sefer sayılı uçak Mexico City havaalanına inişe geçti. DC9 tipi uçakta bulunan personel ve 109 yolcu her zamanki gibi bir iniş bekliyorlardı. Fakat birden havada bilinmeyen bir cisimle çarpışıp büyük bir korkuya kapıldılar. Pilot Raymond Cervantes Puana hemen acil iniş düzenine geçmek zorunda kaldı. Sonra şu cümleleri sarf ediyordu “şu ana kadar böyle kuvvetli bir çarpma hissetmedim. Uçakta yaptığımız inceleme sonucunda amotisörlerden (şok emici) birinin yerinden kopmuş olduğunu gördük.”
Ruana uçağı güvenli bir şekilde alana indirmeyi başarmıştı. Daha sonra hemen kontrol kulesine koştu. “Bana, son manevramı yaparken radarlarda 2 ufo gördüklerini söylediler. Sanırım benim uçuş rotam onlarınkiyle kesişmişti. Zaten o an acil durum ilan etmiştim.” Uçuş kontrol, herhangi bir sivil yada askeri bir uçağın iniş esnasında o bölgede uçmadığını teyit etti.
Hemen hemen 1 ay sonra bu sefer Acapulco’dan gelmekte olan 309 sefer sayılı uçakta faciadan kıl payı kurtuldu. Sözcü daha sonra olayla ilgili şunları söyledi ; “Birden bulutların arasından büyük ve gümüş renkli bir cisim çıktı. Cisim metalik ve daire şeklindeydi. Bizler onu net bir şekilde gördük. Birden uçağın altına geldi ve çarpışmayı önlemek için çok zor bir manevra yapması gerekti.” İnişten sonra kızgın uçak personeli ve yolcular kontrol kulesinin neden bu konuda pilotu uyarmadığını soruyorlardı.

KIZGINLIK
Yolcu uçaklarıyla ilgili bu olaylar halkın kızgın bir şekilde tepkisine yol açmıştı. Jaime Maussan şöyle diyordu. “Bir yolcu uçağının Mexico City semalarında bir ufoyla çarpışmasını hayal edebiliyor musunuz? Yetkililer böyle bir kazayı halka nasıl anlatabilirlerdi.” Maussan Meksika uçuş personeli sendikası tarafından, personele konu hakkında bilgi vermesi için davet edildi. Buda onların bu konuda ne kadar kaygılı olduğunu gösteriyordu. “Onlar için ufo olmuş olmamış fark etmiyor. Sadece kazaları önlemek istiyorlar” diyordu Maussan.
Bilinmeyen cisimlerin sivil uçakların rotalarında (dünyadışı olsun veya olmasın) uçmalarına rağmen, Meksika hava kuvvetleri çok seyrek olarak avcı uçaklarını bu tatsızlığı önlemek için görevlendirdi. Bir çok araştırmacıya göre hükümet ufoları bir tehdit olarak görmüyor, aksine sanki onları davet ediyordu. Bir ihtimale göre hükümet bu cisimlerin ne olduğunu biliyor olabilir mi? Ancak onlar bu konuda konuşmak istemiyorlar.

EN İYİ KANIT
Meksika Ufo akını araştırmacılar için çok kuvvetli deliller sundu. Bu şekilde dünya dışı hipotezler desteklenebilir ve geliştirilebilir. Havada hareket eden şeyler öncekiler gibi sisli puslu bir şekilde değil de, açık bir şekilde biz buradayız diye haykırıyorlar. Ve bugüne kadarda dünyasal hiçbir açıklama getirilemedi. Ufoları Venüs gezegenine ve meteorlara benzetmeye çalışanlar için ortaya bütün materyaller konuldu. Ancak şüpheciler bu kanıtlar üzerinde araştırma yapmayı reddettiler. Hem inanmıyorum hem de inanmak istemiyorum gibi bir sonuç çıkıyor ortaya.
Bütün bu delillere rağmen havada asılı kalan bir soru var. Neden Meksika?

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!