19 Kasım Algol Tutulması

Medusa'nın Gözyaşları

featured

19 Kasım 2021 tarihinde saat 11.57 sularında Boğa burcunun 27′ algoloit ay tutulması yaşayacağız. Tutulmanın üzerinizde ki ilk 6 aylık etkileri 2 yıllık deneyim alanınızın çizelgesi gibi olacak ve yaşamınıza parça parça etki edecek.

Algol semboliği Medusa ile ilgilidir. Kollektif alanda ve bireysel anlamda etkilerine değinmeden önce Algol Bağlantılı Medusa’nın hikayesinden bahsetmek istiyorum.

Medusa Yunan mitolojisinde yeraltı dünyasının dişi canavarı olan üç Gorgona’dan biridir. Üç kız kardeşten yalnızca Medusa ölümlüdür. Yılan saçları kendisine bakanları taşa çevirme gücüne sahiptir. Antik dönemde büyük yapıları ve özel yerleri kötülükten korumak için Medusa kabartmaları ve resimleri kullanılmıştır.

Athena tapınağında yaşayan Medusa, güzelliği yeryüzündeki bütün kadınları kıskandırırmış. Denizlerin Tanrısı Poseidon Medusa’ya hayrandır. Poseidon, onu bir türlü aklından çıkaramaz ve tutkusuna yenik düşüp Athena’nın tapınağında Medusa’ya zorla sahip olur. Bu durumu kendisi için aşağılayıcı bulan Poseidon ‘un eşi Athena derin bir kıskançlık içinde Medusa’yı Gorgon” korkunç dişi canavar” yaparak cezalandırır. Güzel saçlarını yılana dönüştürür yüzüne bakanlar ise taş kesilmektedir.

Medusa insan olduğu için ölümlüdür. Gargon yapma cezasını az bulurak Medusa’yı kardesleri ile beraber kanatlı, yılan saçlı, korkunç yüzlu yaratıklara dönüstürür.

Medusa, tecavüze uğramıştır ve Poseidon’dan hamile kalmıştır. Athena ise verdiği ceza ile yetinmeyip Perseus ile işbirliği yaparak Medusa’nın başını kestirir. Başı kesildiği an Medusa’nın Poseidon’dan olma çocukları Pegasus ve Chtysar gövdesinden dışarı fırlar. Medusa’dan sıçrayan kan damlaları Libya çöllerine düşer ve birer yılana dönüşürler Perseus Medusa’nın kesik kafasını alır gider.Medusadan akan İki damla kandan biri öldürücü zehirdir diğeri ise panzehirdir tüm hastalıklara şifa olmaktadır.


Medusa’nın konumu cinsiyet sorununa adeta bir başkaldırıdır. İlk zamanlarda yılan simgesi annelikle bağdaştırılıyordu, fakat sonra Yahudi mitolojisinde iffetsizlik, şeytanilik kavramını almıştır. Yahudi mitolojisinde yorum Mısır üzerinden Atina’ya geçmiştir. Bu kavram Medusa’nın saçları yılanı andırdığı için erkek egemen zihniyeti için ikna edici ve inandırıcı bir durum oluşturmuştur, ancak Medusa mitolojisi hayatın her alanında cinsel mağduriyetlerinin hesabını soran her alanda erkekle eşit derecede eşit haklara sahip olmak için savaşan kadın başkaldırıcılara ışık olmuştur.

Tarihin sayfalarında mitolojik hikayeleri tablolar, heykeller, kitaplarla anılmış tasvir edilmiştir. Tarih hikayede suça ortak olmuştur. Nedeni belli – nedeni belirsiz, fakat İtalyan sanatçı Luciani Garbati tarihin sorgulamasızlığını ortadan kaldırarak Medusa’nın elinde tuttuğu Perseus’un kafasıyla yepyeni bir hikaye yaratmıştır. Heykel Medusa galip-öldüren, Perseus ise öldürülen taraftadır. Luciani Garbati 2008 yılında yaptığı heykel ile dünyada büyük yankı uyandırdı birçok insan üzerinde farklı düşünülmesine neden oldu insanlar düşünce tarzını doğru bulmuş ve medusa hikayesini benimsemişlerdir.
Medusa tanındık bir hikaye……..

Medusa’yı konu almam yakın zamanda yaşayacağımız tutulma Algol hattında Medusa bağlantılı olduğu içindir. Algol sabit yıldızı alt semboliğinde Medusa yatar. Haritasında kişisel gezegenlerinde Algol sabit yıldızı sembolü olanların yaşam deneyimi zorlu geçer.

Kadim öğretilerde zorlu ve tehlikeli bir yıldızdır. Konfigürasyonlarla pek tabi olumlu/ olumsuz şekillenir. Kişilik kendini geliştirmiş farkındalıkla ise ün, başarı, onur getirir eğer kişi tekamülündeki sınavlara kalıyorsa büyük sıkıntı yaşar.

Algol sabit yıldızı’nın taşı elmas ve pırlantadır. Doğum haritanızda algol etkisi yüksek ise birkaç gün boyunca aquamarine ya da elmas üzerinizde taşımalısınız. Bitkilerden ise sedir kokusu, tütsüsü yakmak iyi gelecektir. Algolün yarattığı negatif etkiyi azaltacaktır.

Vücut bölgesinde boğaz bölgesinde işaret ettiği için boğaz çakrasını şifalandırma, sağlık açısından ise boğaz ve boyun ile ilgili hastalıklara dikkat etmeli, yemek alışkanlıkları, soluk borusu baglantılı tıkanma,(çocuklar meraklıdır ellerine aldıkları her şeyi ağızlarına atarlar!) boğulmalara dikkat etmeli, sağlık kontrollerini ihmal etmemelisiniz.

Algol tutulması aldığı olumsuz açılarla kollektif alanda sarsıcı etkilere sahip yıkıcı bir tutulma yaşatacak. Terör, şiddet odaklı eylemler, tarım- toprak reformları, siyasi alanda kişi ölümü, sağlık sorunlarının gündeme gelmesi, covit vakalarında artış, covid bağlantılı yeni bir mutasyon, hastalıkların artması ile beraber covide karşı yeni güçlü ilaçlarında ortaya çıkması, kadın tacizleri ve cinayet vakaları, ekonomik kriz, banka-borsa krizli süreç, küçük ölçekli bankalarda kapanma, hukuki süreçler, dini sömürü, propaganda, para piyasalarında ani tepkimeler, anlık hava değişimleri, elektrik kesintileri, elektrik bağlantılı yangınların yaşanmasına neden olan olaylar. Evet çok fazla olumsuz durumlar, fakat kollektif alanda şu günlerde iyi bir döngüden geçmiyoruz malesef…Sınavlara tabiyiz.

Medusa Ülkemizin Güneş burcunda konumlanmaktadır. Bu yüzden kavuşum etkisi diğer tutulmalara nazaran etkisinin daha güçlü olduğunu gösteriyor.

Tutulmanın güzel bir yanı Boğa aksında yaşanması yöneticisi Venüs Oğlak burcunda yerleşimi Venüs’ün Marstan sekstil, üst oktavı Neptün Güneş ve Merkürden trine açısı ve Medusa’nın bir yönü sanat ile bağlantısının olması yaratıcılık ve sanat ile ilgili işlerde üretme ve güçlenmenin olacağını bu alanda ticaretin, satış sisteminin önünü açacağına işaret etmektedir. Akrep ve yılan sembolikleri bu dönemler daha çok karşınıza çıkabilir. Rüyanızda karşılaşabilirsiniz.Normal. Etkisi (Zehir-Şifa ) olumlu – olumsuz incelenmesi gerekir.

Tutulma Jüpiter’den aldığı olumsuz açı Plüto’dan aldığı desteği, bahsettiğim konularda etkiyi daha çok arttıracağı gibi sebat etmemiz, etik ve ahlaki şekilde davranış sergilememizle ödüllendirecek ve dönüştürecektir.
Hayrımıza bütünümüze

Karma Astrolog Çiğdem Kaya

 

4
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!