Venüs’ünüzü Ne Kadar Tanıyorsunuz?

Afrodit Venüs mü? Lucifer Venüs mü? Nemesis Venüs Etkisinde misiniz?

featured

Venüs’ünüzü Keşfedin

Venüs ismini Yunan mitolojisinde Afrodit adı ile almıştır. Aşk ve güzellik tanrıçası olarak bilinen Venüs (Afrodit) ilk zamanlar ışık ilahesi olarak anılırdı. Kıbrıs’ın kıyılarında deniz köpüklerinden doğan, deniz köpüğünün beyaz gül şeklini aldığı ilahi güzelliğin sahibesidir.

Aşkı uğruna koşarken yaralanan akan kanı ile sembolü beyaz gülü,  kırmızı güle dönüşen bastığı yerlerden güller çıkaran, tanrıların ve insanların en güzel  Tanrıçasıdır.

Astrolojik açıdan bakıldığında Güneş’e en yakın 2. Gezegendir. Yapı ve boyutsal olarak dünyaya benzerliği ile bilinir. Ay ile birlikte gökyüzünün iki dişil ve alıcı gezegenlerinden biridir. Gece gezegenidir.

Venüs, ikili ilişkiler, aşk, tutku, değer, çekicilik, güzellik, yaratıcılık, sanat, İhtişam, gölge yönü ile şeytanlaşabilen, zevke, eğlenceye düşkünlük, ihtiras, şehvani gücü, tembelliği, öfkeyi de içinde barındırır.

Karmik bir gezegendir. Kadersel birliktelikler, evlilikler, iliskide sevgi lisanımız, karşı cinsten beklentilerimizi işaret eder.

Venüs, Boğa’da ve Terazi’de güçlüdür. Yöneticisidir. Venüs Boğa’da maddi değerlerimiz,inancımız, finansal kaynaklarımız, öz değerimizi, Terazi’de ikili ilişkilerimiz, ortaklıklarımız, aşk, sevgi alanımızı ilgilendirir. Balık’ta yücelimdedir. İkinci ve yedinci evleri yönetir. Akrep, Koç ve Başak’ta zarardadır.

Venüs olumlu yerleşimlerinde duygularını daha iyi ifade eder. Daha sağlıklı ilişkiler kurar. Venüsyen özelliklerini ortaya çıkarır. Retrosu ya da kombine açılarında sıkıntı yaşanıyorsa saydığım konularda kişi bedeller ödeyebilir. Zorluklar yaşar.

Venüs döngüsünü 8 yılda tamamlar. Döngüsü pentegramı tamamlamasıdır. İkizler Aldeberan hattı ile başlayıp, Yay Anteres hattı ile döngüsünü tamamlar. 8 yılda bir yeni döngü başlar ve her 8 yılda Venüs’ün sınavları ile karşı karşıya kalırız. Numerolojik anlamda bakıldığında 8 sayısı ektiğini biçme zamanıdır. Toprak elemdentidir. Emeğe işaret eder. Ektiğin ürünlerin verimini 8 sayısı ile alırsın. Pek tabi süreç toprağı nasıl işediğinle bağlantılıdır. (-/+) döngü bitimi ve başlangıç evresinde Venüs sınavlarını hak ediş şeklinde yaşatır.

Yıldız Venüs’ün sembolüdür ve bu hareketi ile dünya ile ters döngüdedir. Sembolü gül, elementi bakırdır. Yıldız sembolü Ruh, Ateş, Hava, Su ve Topraktır. Ateş iradeyi, hava zekayı, su duyguları, toprakta madde alemini sembolize eder.
5 elementi içinde barındırarak  sembolik insanı temsil eder.

Venüs’ün  döngüyü tamamlamasıyla  Venüs üç büyük hal içinde olur; Lucifer Venüs, Nemesis ve Vespertin (Afrodit) Venüs.

Venüs bazı doğum haritalarında da Venüs’ün bu üç hal özelliklerini taşıyabilir. Özellikle üç halden iki sembolik  Lucifer ve Afrodit Venüs bazı haritalarda daha belirgindir.

Lucifer 

Sabah güneşten önce doğan Venüs, Luciferyen Venüs’tür. Sabaha karşı bazen gökyüzünde görürüz. Parlak cazibesi ile size göz kırpar. Tabi luciferyen Venüs, kişi haritalarında olumlu etkiler barındırmaz. Yerleşimi bulunduğu evi aldığı açılar, gezegenler konfigürasyonları olumlu da olsa zorluklara, tıkanmalara Venüs’ün gölge yanını daha çok açığa çıkarır.

Lucifer sabah güneşi, tarihi Luviler’e dayandığı söylenmektedir. Ateşe tapan insanlar, birçok dilde ışık kelimesi Lu kelimesinden türetimiştir. Luviler’de ana tanrıça Venüs’tür. Dişil enerjinin hakim olduğu bir toplumdur. Öc alırlar, intikamcı tarafları vardır.  Afrodit(ışık ilahesi), Artemis, Kibele, Apollon gibi Tanrı ve Tanrıça adları Luvice dilinden gelmektedir. Hititçe’ de ışık insanları anlamına gelir.
Yazılmayan tarihin tozlu raflarında kalmış Luvi halkı ülkemizde ki “Anadolu”  sözü (Ana- dölü) bu köklere dayanmaktadır.
(Işık insanları ile ilgili bilgiyi sayfamızda ayrı  başlık altında okuya bilirsiniz.)

Akşam güneşi Vespertin (Afrodit)

Akşam güneş battıktan sonraki Venüs, Vespertin(Afrodit) Venüs’tür. Aşk ve bereket tanrıçası Afrodit’in güçlü olduğu harita konumuna işaret eder. Venüsyen konularda bereket, şans verir. Haritalarda olumsuz bağlantıları olsa da bir şekilde çıkış yolu bulunur.

Nemesis Venüs

Karanlık ve tehlikelidr. Gökyüzünde Venüs retro çısından sonra akşam yıldızından, sabah yıldızına geçtiği evreyi kapsamaktadır. Dünyadan gözle görünmez. Nemesis Venüs yaşandığı zamanlar bir hafta Venüs karanlıkta kalır ve dünyadan gözlemleyemeyiz. Az çalışan bir göksel semboliktir. Getirileri ağırdır.

Venüs güzelliğin ve yaratıcılığın tanrıçası Afrodittir.
Venüs: Sabah Yıldızı Lucifer’dır.
Erostur: Aşk
Amor: Gerçek sevgide sınavlar
Peitho: Kandırılma ve ikna etme
Patos: Acı çekme                                                                                                  Nemesis: Karanlık, öfke, öç alma
Deimos: Öfke kaybetme korkusunu yaşatan Venüs, platonik aşk, ruhsal aşkı, Tanrıya bağlanmanın, güçlü arkadaşlıkları, ortaklıkları hepsini içinde barındırır.

Venüs derin ve incelenmesi gereken karmik bir gezegendir.  Venüs’ünüzü keşfedin.

Karma Astrolog Çiğdem Kaya

3
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!