Tarihteki Salgın Hastalıklar ve Korona Virüs Benzerliklerinin Astrolojik Anlamdaki İşaretleri

Corona Australis Takım Yıldızının Etkileri Salgının Çıkış Yeri

featured

Dünya gündemimizde 1 Aralık 2019 yılından itibaren kollektif alanda ve bireysel anlamda zorlu bir dönemden geçmekteyiz. Ben bu noktada sizlere mücadele verdigimiz salgın hastalıkla ilgili geçmiş tarihlerde de yaşanmış salgınlar arasında benzeri özellikleri gösteren gökyüzü olaylarını paylaşmak istedim.

VEBA SALGINI : 1347- 1351 Ortaçağ Avrupası etkileyen milyonlarca insanın kaybına neden salgındır. Kara veba  4yıl etkisini sürdürdüğünü tarihe geçmiştir.

Kaynaklar da 1347-51 yılları arasında avrupa nüfusunun 3’te 1’ni veya %60’nı yok ettiği düşünülmektedir.Bu nokta da  1340’taki 76 milyonluk avrupa nüfusunun 1450’de 50 milyon olarak ölçülmesi önemli bir göstergedir.

Salgın özellikle Avrupa’da özellikle İtalya, Fransa, İspanya ve İngiltere’de oldukça şiddetli geçmiştir.

Astrolojik anlamda gökyüzünü incelediğimde hastalık, Mart aylarında Plüto -Jüpiter- Mars ve Uranüs’ ün Koç burcunda kavuşum yapmasıyla dikkat çekiyor. Diğer bir malefik gezegen olan Satürn ve Mars ise Balık burcunda. Kavuşum Koç burcunda etkisi vebanın hızlı bir şekilde ilerlemesine neden oluyor. Balıktaki kavuşum ise balık sularla ilgilidir.Su yolculukları, deniz yolculukları, pis sular balığın alanıdır. Hastalık lağımyolu farelerle insanlara geçen hastalık türüne işaret ediyor.

Veba, Çin ve Orta Asya’da başlamış buradan tüm dünyaya yayılmıştır.

Veba’nın Avrupa’ya ulaşması ise Asyalı tacirenlerin Çin’den satın aldıkları vebalı kürkleri Avrupa’ya satması yoluyla bulaşmıştır. Gemide yaşayan pire ve farelerin de bu hastalığın yayılmasında etkili oldukları söylenmektedir. Deniz , gemi yolculuğu, lağım ilişkili fare, haşereler bunlar tetikleyici ve ağır kayıplar yaşanmasına neden olan işaretler. Ayrıca Başak ve Balık karşıt burçlar Başağın evi 6 ev, her ne kadar sağlık evi desekte hastalık evidir karşıtı 12. ev hastahaneler, kayıplar, kapalı alanlar, gizli yaşanılan nedeni bilinmeyen durumları gösteren evlerdedirler.

 

1914-1915 yıllarında gökyüzü haritalarında Satürn- Plüton gezegeni Yengeç burcunda kavuşum yapmaktadır. Dönem 1.Dünya savaş zamanları salgın hastalıkların (kolera tifus )baş gösterdiği zamanlardır. Koç burcu gibi bu tarihlerde de Yengeç burcunda öncü bir burçta gezegenler kavuşum yapması hastalığın ilerlemesinde hızlı yayılmasına öncülük teşkil etmektedir.
Salgının ardından 1918 yılında İspanyol gribi ortaya çıkmıştır. 20. yy’da 1918-1919 pandemisi ile bilinen en şiddetli grip salgını olarak 20 milyonu aşan insanın ölümüne neden olmuştur.

İspanyol nezlesi olarakta bilinen hastalık ilk kez 11Mart 1918de ABD ‘nin New Mexico eyaletinde tespit edilmiş, 1918 Eylül-Kasım aylarında zirve noktasına ulaşmış ve Osmanlı dahil tüm dünya ülkelerini etkilemiştir.

Gökyüzü haritalarında ise Plüto ve jüpiter kavuşumu Yengeç burcundadır.

Tarihler itibariyle ölüm evindedir. Jüpiterle kavuşumu Plüto’nun etkisini büyütmüştür. Bunun yanında dikkat çeken Plüto chiron karesi chiron 4. Ev konumlanmaktadır. Ki 4. Ev mezar yerimizi de gösterir. Uranüs ve Satürn 180lik karşıt açı yapmaktadır. Ani ölümlere neden olmaktadır. Yaşam enerjimizi sağlığımızı işaret eden güneş düğümlere kare açı yapmaktadır. Sağlık konusunda kayıplara neden olmaktadır. Düğümler Yay ve İkizler burcunda yerleşmektedir. İkizler ciğerler ikizler-yay aksı nefes alma- verme durumlarına işaret eder. O dönemlerde de gökyüzünde fazlasıyla sert açılar vardır.

Kısa bir bilgi, salgın İspanya’da başlamamıştır. İspanyol nezlesi olarak adlandırılmasının sebebi İspanya’nın Birinci Dünya Savaşı’nda yer almamış olması ve askeri sansür nedeniyle diğer Avrupa devletlerine salgından söz edilmezken İspanya basının salgın konusunu ilk kez gündeme getirmiş olmasındanmış.

1981 yılları Gökyüzünde Plüto -Jüpiter Terazi kavuşumdadır.

1981 yılları Gökyüzünde Plüto -Jüpiter Terazi kavuşumdadır. Hastalık HIV/AIDS’ tir. Binlerce ölüm yaşanmıştır. Bilindiği üzere o yıllarda cinsel yolla bulaşan HIV/AIDS infekte vakalar gözlemlenmiştir. Plüto malefik kötücül bir gezegendir. Ölüm yıkım kriz yaşatır. Jüpiter iyicil bir gezegen olmasına rağmen burada Plütonun özelliklerini büyütmüştür. Yine bir öncü burçtadır. Ve Terazi burcundadır. Terazi burcunu Venüs yönetir ve sağlık astrolojisinde cinsel yolla bulaşan hastalıklara işaret eder.

Gelelim şu an dünyamızı etkileyen covid -19 hastalığı ile ilgili astrolojik haritamıza, salgının başladığı yıl gökyüzünde yine zorlayıcı gezegenler Satürn, Mars , Plüto gibi malefik( kötücül) gezegenler ve etkiyi büyüten Jüpiter (stelyum)oğlak burcunda kavuşum yapmaktadır. Ve yine öncü bir burçtadır.Öncü burç hızlı bulaşım hızlı etki gösterir. Oğlakta konumu yöeticisi Satürn etkisinin kollektif alanda zorlayıcı ağır toplumsal olaylar yaşanmasına, büyük dersler almamımıza ,sınavlardan geçmemize mevcut düzende değişim- dönüşüm yaşanmasına sebep olmaktadır. Direnç gösteren güçlü olan yaşam savaşını kazanıyor. Malesef malefik gezegenler zayıf olanları sevmiyor.Yok ediyor.

Kavuşum gezegenleri karma gezegenleridir. Agır dersler ağır sınavlar yaşatmaktadırlar. Diğer taraftan yaşam enerjisini, bağışıklık sistemini, sağlığın kalitesine işaret eden Güneş Chiron ile kavuşum yapmaktadır. Koç burcunda( chironu merak edenler ayrı bir konu paylaşımımda inceleyebilirler) Mart ayı süresince sıkıntılı 31 Martta ise en tepede sert şekliyle seyrediyor. Ve takip eden tarihler Nisan ayı özellikle Mart sonu Nisan ilk iki haftası dahil riskli bir süreci yaşatıyor.Bu anlamda etkisi halen devam eden salgın sürecinin yıl anlamında özellikle 2020 tarihlerde yerini alacağı gibi akıllardan da çıkmayacak.

Çin’de koronavirüsün ilk vakası Mars 27 derece Akrep’teydi.

Kasımın sonlarında başlamışsa da 1 Aralık olarak vuku bulmuştu. Bu derece Türkiye’nin hastalık evinin yöneticisi ile kavuşum yapıyor. Mars bu kavuşumdan sonra Türkiye’nin hastalık evine girdi, yavaş yavaş ilerledi ve 21 marttan itibaren Mars ve Satürn kavuşum yaparak Türkiye’nin ölüm evinde yerleşti. Mars ateşli hastalıkları işaret ettiği gibi iki gezegenin kavuşumu salgın ve aniden şiddetlenen hastalıklara işaret etmektedir. İkisi de uğursuzdur. Malefiktir. Ölüm evindedir.

Ülkemiz haritasında bu süreç yerleşim itibariyle vakaların olacağına ancak etkiyi diğer ülkelere nazaran daha hafif atlatacağımıza işaret ediyor. Yalnız tedbirsiz kontrolsüz bana birşey olmaz mantığı ile hareket edilirse daha vahim durumlarla da karşılaşılabiliriz. Mücadele edilmesi gereken henüz atlatamadığımız bir dönem.

Görünmeyen bir türle insanlık savaş veriyor. Yaşam savaşı. Ülkemiz haritasında süreç maddi koşulları da zorlayacak. Ekonomik anlamda, ülkeler arasında sınırlarda kısıtlanmışlık , diplomtik kriz etkisinin yaşanması, büyük şirketler, CEO,yönetim sorunsalları gibi olası durumları yaşamamıza neden olacağa benziyor. Oğlak burcundaki ağır gezegenlerin yarattığı etki ile düzenin yıkılıp tekrar kurulacağını gösteriyor. Yaşanılan durum hem kişisel hayatımızda hem de dünya düzeninde değişim yaşanmasına neden olacak.

Dikkat edilmesi gereken önemli semboliklerden biri  Oğlak burcu Corona Australis takım yıldızı hattında ilerlemektedir. Coranae Australis-Güney Tacı takımyıldızıdır. Kuzey yarımkürede yaklaşık 50 derece enleminin güneyinde ilkbahar ve yaz aylarında gözlenebilir. Akrep takımyıldızı ile Yay takımyıldızının arasında Akrebin kuyruğuna yakın bir yerdedir.

Mart ayı 14-21 arası etki güçlü haziran aylarında etkisi yavaş yavaş zayıflamıştır.

Corona Australis takım yıldızı hattında Oğlak burcunda Satürn, Mars, Plüto gibi malefik gezegenleri ve etkiyi büyüten Jüpiter’in (stelyum) seyri gözlemlenmesi Dünyamızda etkisi devam eden Corona Virüsü ile eşzamanlılığı manidardır.

En son yaşadığımız Algol Boğa -Akrep hattındaki tutulma covid bağlantılı seyri güçleştirdiği gibi şifa alanında da yeni çözümlerin üretilmesini sağladı. Temkinli olalım derim. Kendimizi ruhsal ve bedenen koruyup şifalamalı farkındalıklı ve bilinçli şekilde hareket etmeliyiz. Değişimler, her zaman yeniden yapılanabilmek için yıkımı başlatır. Yazımı Hermes’in ünlü sözüyle de bitirmek isterim. “Gökyüzünde ne varsa yeryüzünde de o vardır o vardır.” Sağlık ve şifa ile…

Tutulma ile ilgili daga fazla Bilgi için linklere Tıklayınız.
Algol Tutulma
Tutulma

Lilith.Astroloji – Spiritüel.Karma Astrolog Çiğdem Kaya

3
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!