Mart, Nisan, Mayıs, Haziran ayların da 2023 de Türkiye Cumhuriyetini Neler Bekliyor?

featured

Mart, Nisan, Mayıs, Haziran ayların da 2023 de Türkiye Cumhuriyetini Neler Bekliyor?

Gizemlerin nuru Ay bilgeliğine kısa bir yolculuk yapalım. Daha Önceki Yazılarım da bazı kehanetlerde bulunmuştum. Mart ayına kadar olanı açıklamıştım. Şimdi mart ve diğer gelecek üç ayı daha yorumlayalım. Genellikle 6 aylık yorumlarımı paylaşırım. Lakin Bu önümüzdeki dört ay o kadar kritik ki! Neden mi? Bundan sonraki geleceğimizi şekillendirecekte o yüzden. Öncelikle yüzümüzü gök kubbeye dönelim ve orda neler oluyor kısaca bakalım. Ben ay üzerine çalışmalar yürütüyorum. Bir astrolog değilim.  Astrolog arkadaşlarında yazılarını takip etmenizi tavsiye ederim.

Gökyüzünde 22 Şubat tarihinde Venüs, Ay ve Jüpiter bir araya geldi. İki gezegen 1 Mart’ta tam kavuşum oluşturacak. Bilindiği üzere 6 Şubat tarihinde dolunay 20 Şubat tarihinde ise yeni ay gerçekleşmişti. Dolunay, 7 Mart Salı günü saat 12.40’ta Başak burcunda 16 derecede gerçekleşecek.

Diğer Ay fazlarına da bakalım.

6 Nisan 2023 – Terazi Burcunda Dolunay

20 Nisan 2023 – Koç Burcunda Yeni Ay

20 Nisan 2023 – Güneş Tutulması

5 Mayıs 2023 – Ay Tutulması

5 Mayıs 2023 – Akrep Burcunda Dolunay

19 Mayıs 2023 – Boğa Burcunda Yeni Ay

4 Haziran 2023 – Yay Burcunda Dolunay

 

Numerolojik olarak belirleyici tarihleri inceleyelim.

 

22 Şubat 2023: 22724494-

Toprak, ev, aile ve inşaat üzerine ilişkiler ve konuşmalar.

7 Mart2023: 73786112

Yoğun duygular, salgın ve su ile ilgili ateşli sorunlar, baş kaldırı

6 Nisan2023: 64785123

Dengesiz element değerleri nedeniyle karmaşa ve özgülük kısıtlanması

20 Nisan 2023: 24746628

etkinin devam etmesi ile birlikte daha yapısı ve umutlu zamanlar

5 Mayıs 2023: 55784145

Yenilik ve yenilenme üzerine konuşmalar, gösteriler ve mitingler

Rune Takvimine göre bakalım.

Mart ayı: Ehwaz (uyumsuzluk, güvensizlik, ihanet, kabuslar, kararsızlık, bir düşman)

Nisan ayı: Thurisaz (Tepkisel güç, yönlendirilmiş güç, yapıcı çatışma; veya tehlike, savunmasızlık, zorlama, ihanet, donukluk, hastalık, patlayıcı şiddet, sıkıntı, çekişme)

Mayıs ayı: Tiwaz (inanç, sadakat, adalet, akılcılık, özveri, analiz, zafer, dürüstlük, tarafsızlık)

Haziran ayı : Hagalaz (İdeallere göre değişim, uzun vadeli iyilik için değişimler, kontrollü krizler, düzeltmeler, tamamlamalar, içsel uyum)

Tarot Okuması İçin Kartlar:

Mart ayı: Ters Aziz

Aziz kartı aynı zamanda statükoya meydan okumakla da ilgilidir. Dünyayı görmenin alternatif yollarını görüyorsunuz artık ve size öğretilen fikirlerin ve kavramların ‘gerçek’ olduğundan artık emin değilsiniz.  Sizi çevreleyen katı yapıları, gelenekleri ve dogmaları kabul etmiyorsunuz; bunun yerine isyan etmek ve kişisel gücünüzü geri kazanmak için fırsatlar ararsınız. Kendinizi kısıtlanmış veya görmezden gelinmiş hissedersiniz ve özgürlük veya esneklik için şimdi kendi kurallarınızı koyma zamanı gelmiş demektir. Aziz gizli yürütülen işlerin artık deşifresi demektir.

Nisan: Ermiş

İzolasyon, yalnızlık, geri çekilme, sessiz kalma ve yaraları sarma zamanı, büyük öğretmenin liderliği

Mayıs: Araba

Savaş Arabası, irade gücünüzü kullanmanız ve yolunuza çıkan engelleri aşabilmeniz için sizin için önemli olan şeylere odaklanmanız için bir davettir.

Amacınıza ulaşmak veya önemli bir projeyi tamamlamak için gerekenlere sahip olup olmadığınızı merak ediyorsanız, Araba, odaklanmayı sürdürdüğünüz ve yeteneklerinize güvendiğiniz sürece başarılı olacağınızın bir işaretidir. Elinizdeki göreve konsantre olmak için irade gücünüzü ve öz disiplininizi kullanmanız gerekir. Köşeleri kestiremezsin veya kolay yolu seçemezsin, yoksa başarısız olursun. Bunun yerine, bu çabayı gücünüzün ve inancınızın bir testi olarak görün ve zafere ulaşmanın çok yakın olduğunu, ancak başarmanın size bağlı olduğunu kabul edin.

Haziran: İmparator

Benzer şekilde İmparator, saygı ve otorite talep eden güçlü bir lideri temsil eder. Statü, güç ve tanınırlık sizin için çok önemlidir ve başkalarına komuta edip onları yönlendirebileceğiniz bir liderlik rolünde en rahatsınız. Bir lider olarak, sağlam ama adil bir şekilde yönetirsiniz. Ne yaratmak istediğinize dair net bir vizyonunuz var ve hedefinizi gerçekleştirmek için etrafınızdakileri organize ediyorsunuz. Başkalarının tavsiyelerini dinliyorsunuz ama son sözü söylemeyi tercih ediyorsunuz. Çatışma sizi korkutmaz ve değer verdiğiniz kişileri korumak için gücünüzü kullanmaktan çekinmezsiniz. Ve karşılığında, o insanlar sana hak ettiğin sadakat ve saygıyı ödeyecekler. Lider ve nüfuz sahibi olarak otoritenizi talep edin ve başkalarının sizi aşağılamasına izin vermeyin.

Kehanet Araçları ve Duyugörü ile de şimdi yorumlara geçelim.

22 Şubat ve 5 Mart arası Türkiye gündemi çok canlı olacak. Özellikle Duygusal olarak aktif bir dönem. Aşırı ve yoğun duyguları ve aşırı duygularla karar verilecek olaylar. Bunu durumu kişisel hayatlarımız da olduğu gibi, siyaset ve ekonomi alanında da göreceğiz. Aşırı yoğun duygusal kararlar egemen güçlerinde ani çıkışlarına, ve pasif agresif saldırlar gerçekleştirmelerine neden olacak. Herkes konuşacak, herkes bir şeyler söyleyecek. Kararsızlık ya da tam olarak bir yön belli olmayacak.

Dini söylevler artacak, milliyetçi konuşmalar çoğalacak. İnsanlarım yaşam şekilleri özel hayatları konuşulacak. Özgürlükçü ifadeler çok yer alacak. Tavsiyeler, öneriler, suçlamalar, isyanlar, barışçıl yaklaşım, saldırgan tutum hepsini çok sık göreceğiz.

Daha önceki yazımda pek çok sır ortalığa dökülecek demiştim. Bunlar zaten olmaya başladı. Daha da bu dönem de artacak. Siyasi ve ekonomik olarak kişiler ve kurumlar birbirlerinin sırrını ifşa edecek. Hatta aynı gemide olanlar birbirine bunu yapacak.

Sosyal medya üzerine baskıcı yaklaşım olacak.

5 Mart da sosyal medya, yazılı ve görsel basın üzerinden artan baskılar ve karşılıklı tartışmalarla beraber gezi eyleminin benzerini dijital halini göreceğiz. Asıl olayların patlak vermesi 7 mart.

Mart ayı pek çok olayın yaşanacağı bir dönem. Türkiye’nin bundan sonraki hayatını belirleneceği zaman geldi.

Salgın hastalıklar, küçük çapta yaşanan depremler, kuraklık, üretim sorunu, ekonomik kriz, dış devletler yapılan kötü anlaşmalar, siyaset mafya ilişkilileri, Siyasi liderlerin istifası ve parti değişimleri, artan dış borç, gıda ve tüketim mallarında üretim sorunu, dışardan alımın artması. Dijital ve sosyal hayatta eylemler, başkaldırılar. Mülteci sorununu ve halkın aktif müdahalesi. İç çatışma ya da savaş gibi lakin savaş kelimesi çok abartılı olacaktır.

Suikast ile ilgili gelişmeler ve suikast olduğu bilinmeyen ölümlerin suikast olduğunun ortaya çıkması ve yeni ölümler.

Dış kaynaktan gelen ülkemize ait önemli belgeler ve deşifreler. Zaten ülkemizin kendi içinden yaşanmayacak bu ifşalar yurt dışında da gelecek. Tabi Yurt dışında olan Türk Vatandaşlarında belgelerini dijital ortam da afişe etmeleri de olabilir bu durum.

Akdeniz ve Güneş Doğu Anadoludan gelen sorunların Ege ve Marmara’ya yansıması. Hem etnik çatışmalar, hem hastalık hem de ekonomik sorunlar.

İç işlerinin ve diğer bakanlıkların yönetim sorunu, belediyelerin daha aktif rol almaları gerektiği ve engellenmesi ile siyasi krizler gibi sorunlar yaşanacak.

7 Mart Başak Burcu Dolunayı

7 Mart günün elementi ağırlık su, mart ayının runesi ehwaz 7 mart gününün runesi gebo. Mart ayının Tarot kartı Aziz 7 mart günün Tarot kartı kupaların ikilisi.

Haylaz çocuk, soytarı, oyuncu iletişimin yöneticisi Merkür tarafınındın yönetilen başak burcunun ay ile buluşması iletişim, sosyal alanlarda yaşanacak bir değişimi bize haber veriyor. Oynanan oyunlar ortaya çıkıyor. Başak topraktır, aşktır berekettir. Düzen ister, hijyen ister. Bunların hiç biri karşılanmıyor. Bu da isyana ve salgın hastalıklara neden olacak. Birine eş olanlar bile çatışacak. Dost olanlar kavga edecek. Uzun yılardır beraber yürüyenler yollarını ayıracak.

Su ile ilgili sorunlar ya da bedensel sıvılarla ilgili hastalıklar gündeme gelecek.

Burada bahsettiğim sorunlar küçük çaplı sorunlar değil. Ciddi sorunların başlangıcı. Ülekimiz 2026 yılının ortalarına kadar sosyal sorunlar, su sorunları, salgın hastalık, kıtlık gibi pek çok sorun ile mücadele edecek.

İstanbul depremi ile ilgili çok soru soruluyor.  Marmara depremi ile ilgili olarak ben 3 sonrasını görüyorum lakin şuan görüler çok net değil.

Eğer değişim yaşanmaz ise maalesef 19 yıl süren büyük sorunlar yaşayacağız.

Ger konu da devrime ihtiyacımız var. Daha sonrası zaten yaşadığımız devrime Türkiye Cumhuriyetinin özüne geri dönmesi gerekiyor.

Özgür ve üreten bir Türkiye olmazsak maalesef çok uzun yıllar yaşadığımız bu sorunlar katlanarak artacak.

Nisan ayın Mart ayının yansıması olarak geçecek. Biraz daha sessiz ve sakin geçireceğiz. Sorunlar devem edecek lakin konuşmalar ve çatışmalara azalacak.

Mayıs ayı değişim zamanı. Araba kartında olduğu gibi. Bir yol var. Arabayı bir siyah bir beyaz aslan çekiyor. Eğer siyah tarafa gidersek karanlık, beyaz tarafa gidersek aydınlık. Seçim zamanı.

Haziran ayı İmparator kartı.

Dikkat bize bir seçim şansı verildi. Bunu iyi değerlendirin. Lider geliyor lakin bu lider kim. İmparator kartı adaletli ve düzenlidir ve elinde şifa kâsesi tutar. Lakin aşırı agresifte olabilir.

Lideriniz aşırı agresif biri mi olacak yoksa herkese yardım etmeye çalışan adaletli bir lider mi?

Sevgili Ülkemin Aydın ve güzel insanları, seçim yapma, bu seçimde ısrarcı olma ve seçiminizi koruma zamanı geldi. Bundan sonra ne olmasını istiyorsunuz karar verin ve hayatınızı şekillendirin.

Buradaki seçim kelimesi bir rey kullanmak değil sadece, kendi hayatlarımızdaki her türlü seçim.

İlişki, meslek, sağlık her konuda bize bir değişim fırsatı sunuluyor. Değişim öncesi sancılıdır zordur. Yıkım vardır. Hayatlar alt üst olur. Bunu bir kriz değil bir fırsat olarak görün ve değiştirmek istediklerinizi değiştirin.

Not 1: Bu sayfa da yer olan bilgiler, kehanet sistemleri ve duru görü kullanılarak bir öngörü niteliğinde yazılmıştır. Bir gerçekliği değil bir tahmini yansıtmaktadır. İyi ve güzel olanlar hayat bulsun kötü ve zararlı olanlar bizden uzak olsun.

Not 2: İstanbul depremi ile ilgili çok soru soruluyor.  Marmara depremi ile ilgili olarak ben 3 yıl sonrasını görüyorum lakin şuan görüler çok net değil.

Sevgi ve ışıkla

Kerimali Doğacı

10
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Çok güzel bir yazı olmuş, teşekkürler.

    Cevapla
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!