Juno’nun Kutsal Evlilik Akti

Kaderi bağlılık semboliği Juno evliliği kutsar.

featured

Juno Yunan mitinde Hera olarak karşımıza çıkmaktadır. Sembolü ise başında taç olan tavus kuşudur. Kronos’un kızı, Tanrıların kraliçesi, Mars’ın annesi, Jüpiter’in(Zeus)eşidir. Kadın erkek haritalarında ilahi eş, kaderi eş, sadakat, bağlılık, ortaklık kurduğumuz yeminli ilişkilerdir.

Evlilik Tanrıçası Juno sadakat yoluyla maskülen taraftır. Juno özeliklerinden biri eşi Jüpiter gibi şimşekler gönderebilmesidir.

Juno sadakat, bağlılık ve taahhüt altına girmeyi vurgular. Sosyal adet ve vazifeler altındaki kadın vatandaştır.

Evliliği bazen çok mutlu bazen mutsuzluk içinde geçer. Zeus’un yaratma enerjisinden kaynaklı dünyevi kadınlarla ilişki kurup onlardan çocuk sahibi olan Zeus’u çok kıskanır. İlişkilerini takip eder, gözü üstündedir. Hatta İnsanlarla birlikteliklerinden doğan çocukları başka varlıklara dönüştürdüğü bilinmektedir. Bu yüzden ilişkide sorunlar, kıskançlık, manipüle edilme, aldatılma durumları yaşandığı zamanlarında juno’nun ilişkiyi biteren tüketen enerjisi açığa çıkar. Çünkü Juno evliliği kutsar. Sadakat yeminleri üzerinedir.Juno eşit, hakkaniyetli, yalansız ilişkileri sever.

Juno eşit ilişkidir. Bir evlilikte iki tarafın adil ve denk birlikteliğidir. Adalet ve eşitlik bozulduğunda Juno’nun kıskanç yüzünü görürüz. 

Juno çok güzel bir tanrıçadır ve Afrodit’le yarışacak güzelliktedir. Mitolojilerinde Truva şavaşlarının çıkma sebeplerinden biri Juno, Afrodit ve Athena arasındaki güzellik savaşıdır. Hepsi çok güzel tanrıçadır. Sadece aralarında Afrodit Venüs’ün güzellik savaşında birinci gelmesi çobanı kandırması ve istediği kadınla evlendirme vaadinde bulunmasından ileri gelmektedir.

Evlilik Tanrıçası Juno, Jüpiterin tek nikahlı eşidir. Venüs evlilik yeminini hiçe sayarken Juno(Zeus/Jupiter)eşi sadakatinden saygıyla karşılanmıştır. Juno’ya (Hera), fırtınalı evliliğine rağmen mutluluğunu ilişkisinde arayan örnek bir eş olarak tapınıldı. Juno’nun ismi He – era dan gelir. Eş ve kadın kahraman anlamındadır. Jupiter gibi baskındır. Söz sahibidir. Adı üstünde Juno Tanrıların kralicesidir. Statü, güç, güzellik,eril enerji ile eşit görüldüğünden Venüs(Afrodit)’ten daha yetkin ve ilahidir.

Juno’nun belli ayların başarına denk gelen kült günleri vardır ve arketipi farklı isimlerle anılmıştır.

Juno Covella – Yeni Ay’ın ruhu

Juno Februa – Arındırıcı Juno

Juno Caprotina – Vahşi incir ağaçlarının Juno’su.

Juno Fluonia Kadınların menstürel döngüsü ve menopoz ile iişkilidir.

Juno Matrona Kadın ve erkeklerin evliiklerinde mutluuklarını sürdürmeerinde yardımcı olan Juno arketipidir.

Juno Curitis ya da Quiritius – Savaşçı yönüdür. Evli kadınları koruma ve sağıklı bebekler doğurmada yardımcı olan savaşçı juno..

Juno Lupa – Lupa dişi kurt (günümüzde 14 Şubat gününün tarihi kökeni) Lupercalia festivali ile ilişkilendirilir. Festivalde kötü ruhların yok edilip şehrin arındırılarak sağlık ve doğurganlığın arttığına inanılırdı.

1 Şubat Juno Sospita Juno’nun savaşçı yönü

1 Mart Juno Lusina Doğum ve aile

1 Haziran Juno Moneta Başkentin koruyucusu ve Ekonomi (Para)

1 Eylül Juno Regina Juno’nun özellikerinin toplamı en güçlüsü

1 Ekim Juno Sororia Kızkardeşler ve çocuklar

Sevgililer günü Juno Ayı,

14 Şubat geçmisine göz atarsak yine Roma mitolojisinden Jüpiter’in eşi Juno karşımıza çıkmaktadır. Her yıl bu tarihte Juno’ya saygı günü olarak kutlanırdı. Yani Juno 14 Şubat’ın asıl sahibesidir.❤

Mitolojide evliliğin, uzun kalıcı birlikteliklerin, ailenin koruyucusu olarak kabul gördüğü için halk Juno’ ya teşekkür için çiçekler sunarlardı ve 14 Şubat ardından Lupercalia Bayramı kutlanırdı.Bu bayram evlenmenin de ön adımı olarak görülürdü.

Juno Kadın haritalarında daha güçlü çalışır. Korur. Haritanızda güçlü konumdaysa evliliginizi kutsal hayatınızda ki eş tipinizle birlikteliği sağlamlaştırır. Sadakat ve bağlılık yeminleri ile donatır. Önünüze engeller çıksa da bağ kopmaz. Haritanıza bağlı yaşamınıza ortaklık eden karmik eş, toprak eş, ruh eşi gösterir. Güçlü ve kaderseldir. Gizli öğretileri evlilik bağının kurulması ile takiben cinsel birleşme ritüelini temsil eder. Tantrik uygulamaları öğretileridir.

Gökyüzü bazı zamanlar kutsal birliktelikleri onurlandırmak adına kapıları aralar. Bu zamanlarda şifalanma, yaraları sarma, kutsal olanı anma, ilişkileri sağlamlaştırma, fırsatlar yaratma zamanıdır. (o tarihler geldikçe yazacağım) Ritüel çalışması yapacaklar kalp çakrasını aktive edecek mantralar, Juno ve Jüpiteri onurlandıracak sembollerle çalışabilirler. Özellikle Juno kutsallıgı ifade ettiği için tavuskuşu tüyü yada benzeri sembolikleri ile çalısmalıdırlar.

Juno, Venüs ve Ay gibi üçü kombinelerle incelenmelidir. (Üçlü Ay Tanrıça)

Juno Astrolojide kadın ve erkek haritaların da farklı yorumlanmaktadır. Partner seçimlerini göstermesinin yanında kadın haritaların da kadersel eşin kişiliği ile ilgili de bilgi verir. En baskın dişi unsurlarından biri olup erkek haritaların da etkisi dikkatli yorumlanmalıdır. Günlük yasantımızda gelip geçici ilişkilerden ziyade kalıcı birlikteliklere işaret eder.

Juno’yu astrolojik anlamda haritalarda incelediğimizde eşi Zeus’u (jüpiter) da ayrıntılı incelememiz gerekir. Aralarında bağlantı olsun, olmasın anlamı önemlidir.

Ay, Venüs, Mars, Jüpiter etkisi öncelikle incelenmelidir. Haritamızda bulunduğu burç, yerleşimi, aldığı açılar, sinastri, transit, solar döngüsü, gezegenlerle bağlantısı destek zarar ne ile karşı karşıya geleceğimiz, birliktelik, nişan, evlilik,ortaklık, boşanma, sadakat, ilişkilerimizle ilgili durumları gösterir.Etkilerini öğrenmek istiyorsak astroloji uzmanlarından yardım almamız gerekir.

Olumlaması: Hayatın bana getirdiği tüm sevgi aşk neşe tüm iyilikleri hakediyorum.

Ben sevgi ile kuşatılmışım. Hayatımdaki her şey yolunda. Kalbim sevgiye açık…

Okült Karma Astrolog Çiğdem Kaya

4
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!