Ekim 2022 ve Mayıs 2023 de Türkiye de ve Dünya da Neler Olacak

featured

Ekim 2022 ve Mayıs 2023 de Türkiye de ve dünya da neler olacak.

Yazıma değerli bilgiler ile katkı sağlayan;  Astrolog Lilith Çiğdem Kaya’ya çok teşekkür ederim.

2021 ve 2023 güneş ve ay tutulmaları açısından çok önemli enerjilerin ortaya çıkmasına neden oldu. Diğer yazılarımızda bu konuşları işlemiştik. Devam eden süreçte yaşanacak başka tutulmalarda var lakin 24 Ekim kısmı güneş tutulması Asya ülkeleri özellikle Türkiye cumhuriyeti için büyük bir öneme sahip.

Türkiye akrep burcudur. Türk toplumlarının hilal ile ilişkisini zaten hepimiz biliyoruz.

Yeni ay döneminde akrep burcunda ve kısmı ay tutulması geçekleşiyor. Ay güneş birleşiyor.

Ekinoks enerjisi hala devam ediyor. Kuruluş yıldönümümüze çok az kaldı.

13 Ekimde Etkiler başladı bile.

Biraz uzun bir yazı olacak daha önceki yazılarımda söylediklerim tek tek gerçekleşti. Bu yüzden yazacaklarımı not etmekte fayda var.

Hangi enerjiler devrede önce bunlara bakalım sonra da yorumlayalım.

 • Kısmi güneş tutulması
 • Yeni ay
 • Ekinoks
 • Akrep etkisi
 • Mars Retro’su
 • Boğa hattı.
 • 24 Ekim 2022 tarihinin pin kodu: 61641775
 • Numerolojisi: 6
 • Tarot kartı ay:
 • Rune sembolü: Laguz
 • Şamanik sembol: Ejderha

5 Ekim 2022’de Akrep’te Yeni Ay/Güneş Tutulması (Kısmi)

Astrolog Lilith Çiğdem Kaya 25 Ekim 2022 Ankara

Akrep tutulması Ankara saati ile bakılmıştır. Türkiye için genel yorumlarda gökyüzü haritası ya Ankara ya İstanbul alınır. Tutulma Akrep burcunda 2 derece yaşanıyor. Venüs ile kavuşumda. Yani kümeleşmişler. Dereceler aynı Venüs ile kavuşumda olduğu için Venüs ‘yen konuları ilgilendiren konular önem arz eder. Venüs ilişkiler, ortaklıklar, finans konuları, davalar, sanat camiası, kadın, güzellik, moda, banka, borsa, kripto paralar ile ilgilidir.

Akrepte ki yerleşimi; madenler, petrol, kömür, gizli örgütler, miras, banka kredi borçlar, libido artış, manipülatif davranışlar, takıntılı kişiler, cinsel suçlarda artış, krizler yaşanacağı gibi bitiş ve sonlanma enerjisi ile ilgilidir. Kişilerin haritalarındaki duruma göre kişiye olumlu da yansıyabilir. Akrebin bir yöneticisi Plüton diğeri Mars. (Plüton Tarot ‘ta Ölüm. Mars ise imparator. )

Düzen için ölüm gerekir. Akrepte nihai sondur. Ayrıca devlet içinde değişime gitme. Sırların açığa çıkması derin devlet konuları bazılarının yetkilerinin sonlandırılması olabilir.

Yöneticisi Mars ikizlerde olumlu anlamda Merkür’le 120lik açıda olumlu, doğru yatırım, bütçeyi kontrol etme, ticari anlaşmalarda harcamalara dikkat etme, kurumsal konularda imzalar, sözleşmeler dikkatli şekilde kullanılır ise krizden fayda sağlayabilir.

Bu dönem estetik konuları rafa kaldırılmalı. Plüton karesi istenmeyen sonuçlara neden olur. Yalan haberler, abartma, kandırılma, sosyal hesap çalınma vb. gibi.

Dikkat! Tutulmalar doğa olaylarını tetikler. Tutulmalar ay düğümlerine yakın temas eder. Tutulma ekseni Akrep Boğa hattıdır. Akrepte yaşanıyorsa Boğayı da beraber düşünürüz. Aynı akslardadırlar. Karşıt boğa Uranüs ve KAD birleşimi Satürn’e kare.

Boğa topraktır, para konuları, maddi manevi değerler. Uranüs sevmez Boğayı. O yüzden anlık sarsıntılar yaşatır bu konularda. Toprak kayması, yer sarsıntısı, hava yolu ile ilgili sorunlar gibi.

Ay’ın bu evresi Akrep burcunun 2 derece 0 dakikasında gerçekleşir. Sıkı bir şekilde Venüs ile kavuşum yapıyor.

Venüs ile kavuşum, değer sistemimize bir meydan okumayı vurgular ve güçlendirir. İnsanların arayışımızda daha işbirlikçi olduğunu ve yakın kişisel ilişkilerimizle derinden ilgili olduğunu görebiliriz. İlişkilerimize daha fazla uyum getirmek için kendimizi baskı altında hissettiğimiz durumlar olabilir.

25 Ekim 2014’te Akrep’in başlarında Venüs ile hizalı. Bir kısmi Güneş tutulması meydana geldiğini geliyor.

Akrep burcunda yakınlık, kontrol, güç, para ve paylaşım ile ilgili konular bu Güneş Tutulmasından sonraki haftalarda ve hatta aylarda güçlü bir odak noktası olacaktır. Bu tutulma, bu konulardan herhangi biriyle ilgili yeni başlangıçlarla ilgilidir. Kendimizi içten dışa güçlendirmekle ilgili. Kaybetme, ihanete uğrama ya da zayıf noktalarımızın açığa çıkması. Korkularımız açığa çıkarken aşırı duygular hissedebiliriz.

Bu tutulma, duygusal ve finansal yatırımlarımızı aydınlatabilir ve muhtemelen onlara meydan okuyabilir. Zorlayıcı davranışlar, bağımlılıklar veya önemli borçlar gibi bizi zayıflatan ve gücümüzü elimizden alan şeylerle mücadele ederek kendimize hakim olmaya ve kendi kendimizi güçlendirmeye yönelik adımlar atabiliriz. Sadece başkalarıyla değil kendimizle de yakınlık üzerinde çalışabiliriz.

Koşullar, başkalarının değerlerini görmeye ve onların bizimle aynı bakış açısını paylaşmalarını beklemek yerine onları dikkate almaya teşvik etmemize veya teşvik edilmemize neden olabilir.  Artık ortak kaynaklarımızı, borçlarımızı veya vergilerimizi daha etkin bir şekilde yönetmeye ve idare etmeye yönelik adımlar atmalıyız. Yakın bir ortaklık geride kalabilir veya bir para kaynağı sona erebilir ve bu durumlardan herhangi biri bizi kendimize bağlı olmayı öğrenmeye ve hayatta kalmak için bu şeylere ille de ihtiyacımız olmadığını kabul etmeye iter. Öte yandan, eğer bir şeyleri kendimize sakladıysak, şimdi ihtiyacımız olan desteği alma zamanı. Nihayetinde, artık kendi gelişimimiz için değişikliklerin veya sonların gerekli olduğunu ve bunlarla başa çıkabileceğimizi anlayacak bir konumdayız.

Bu, Akrep burcunun tutkulu, becerikli, odaklanmış, araştıran, derin ve kavrayışlı bazı yapıcı özelliklerine odaklanmak ve bu nitelikleri yaşamlarımıza nasıl olumlu bir şekilde dahil edeceğinizi düşünmek için iyi bir zamandır. Akrep Yeni Ayları genellikle kendimize hakim olma becerilerimiz üzerinde çalışmak için iyidir. Bağımlılıklar ve borçlar gibi hayatımızda kontrolden çıktığımızı hissettiren şeyleri saptamak ve kendimizi bu duygusal yüklerden kurtarmak için çalışmak isteyebiliriz. Kendimize zarar veren davranışlarda bulunmamıza neden olan yaşamlarımızda eksik olan şeyleri keşfedebiliriz.

Bu tutulma ile birlikte, içimizden geldiğine göre hareket etmek için güçlü bir dürtü yaşayabiliriz. Ancak, başkalarının duygu ve tepkilerini dikkate almadan hemen sonuçlara varmaktan ve kendimizi ileri sürmekten kaçınmak önemli olacaktır. Kendimizi sağlıklı bir özgüvenden ileri sürmekle, bize yanlış bir güven ya da cesaret duygusu verebilecek küstahça, körü körüne kendimizi öne sürmek arasında büyük bir fark vardır.

Bu güçlü Akrep enerjisi ile hayatımızda bu Ay döngüsünün çok ötesinde bize fayda sağlayacak önemli değişiklikler yapma şansımız var. Bazılarımız için koşullar öyle ki, bu konulara daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor.

Yaşamlarımızdaki önemli bir sistemdeki kusurlar, tutulma zamanlarında kendilerini ortaya çıkararak, yeniden yapmamızı veya yeni bir başlangıç ​​yapmamızı sağlar. Başka bir şeyin yeniden başlaması için bir şey biter. Hayatımızda yeni bir bölüme geçmek için bir şeylerden vazgeçmeye çağrılabiliriz. “Yeni” tanınmayabilir olsa da, bilinmeyene gerekli teslimiyeti sağlamak önemlidir.

Düğüm eksenine yakın bir tutulma meydana gelir ve bu tutulma Ay’ın Güney Ay Düğümünde daha yakındır. Hayatımızda koltuk değneği gibi davranan şeylere yapışmayı izlemeliyiz.

Haritalarımızda Akrep tarafından yönetilen kişisel alanlardaki büyük gelişmelerin önümüzdeki 3-6 ay boyunca gerçekleşmesi muhtemeldir. Bu, Boğa-Akrep ekseni boyunca düşen bir dizideki birkaç tutulmadan biridir.

Güneş tutulmaları, 25 Ekim 2014 ve 24 Ekim 1995 tarihlerindeki bu Ekim 2014 tutulmasıyla yaklaşık olarak aynı derecede meydana geldi. Mevcut tutulma serisinin bizim için ne anlama gelebileceği. Boğa-Akrep tutulmalarını en son 2012-2014 ve 2002-2003 tarihleri ​​arasında yaşamıştık.

2014 yılında siyasi kaos, ekonomik sorunlar, doğal afetler yaşamıştık. 2014 olaylarını inceleyebilirsiniz. Benzer durumlar yeniden yaşanacak.

2002-2023 dönemi bizim için ayrı bir öneme sahip. Yeni bir siyasi düzene geçtik. Çok uzun süredir de aynı iktidar ile devam ediyoruz. Kasım ayında normal şartlarda erken seçim olması lazım. Lakin erken seçim şuan için görünmüyor bu yüzden siyasi iktidar değişimini 2023 de yaşayacağız.  Erken seçim etkisi devam ettiği için haziran değil de mayıs ayında olacaktır.

2023 yeni bir siyasi düzene geçiyor.

Kripto yatırımı için 2022 önemli. sürekli al sat yapmaya uygun dikkatli takip ederseniz gün içinde ve hafta bazlı artışlar ve düşüşler yaşanacak. uzun vadeli düşüyorsanız 2023 ilk yarısında yükseliş başlıyor. Daha önce almış ve bekleten arkadaşlar bekletmeye devam etsin. Satmak için uygun zaman 2023 mart-nisan.

Yeni iş yeri açmak isteyen arkadaşlar dış ülke bağlantıları var ise yapabilir. 2023 eylül dönemini beklemek yeni bir yer açmak için daha uygun.

Eğitim için harika zamanlar almanız gereken eğitimler var ise bu dönemi değerlendirebilirsiniz.

Ekim 2022- Mayıs 2023döneminde Asya’da neler oluyor?

Çin, Kore, Hindistan, İran, ırak, Suriye, İsrail, Suudi Arabistan Rusya ve Türkiye tüm yakın doğu uzak doğu ve Asya ülkeleri karışıyor.

Siyahi kaos tüm yıl ve 2023 yılında aktif olacak. Gerici zihniyet tehdit altın da. Artık baskıcı rejimler iyice zorlanacak. Savaş, iç savaş ve protestolar ile tüm baskıcı sistemlere karşı çıkılacak.

Yeni siyasi liderler geliyor. Çok uzun süredir Asya ülkelerini yöneten siyasi isimler ve aileler yerini yenilerine devir edecek.

Ekonomik sıkıntılar, yeni virüsler, hastalıklar, ölümler (ikonik) sürekli gündeme gelecek. Kraliçe gibi ironik biri;  sporcu, modacı, ses sanatçısı olabilir herkes tarafından bilinen ikonik kişilerin ölümleri. Doğal felaketler her geçen farklı farklı yerlerde yaşanacak. Değişim sert geçecek. Lakin eski köhne zihniyetler, baskıcı anlayış, köle gibi çalışan ve hiçbir şey sahibi olmayan insanların başkaldırışları gündem olacak.

Dünya özgür, küresel, barışçıl ve etiketsiz olmak için her gün yeni adım atacak.

Genç siyasi liderler geliyor. Lbgt, engelli, kadın, ya da farklı ırklardan ikonların sayısı artacak. Özgürleşme hareketleri gettolarda başlayacak ve daha da yayılacak. En katı, en gerici ülkelerde bile artık köklü bir değişim var.

Din, siyaset, kimlik sorgusu artıyor. Bilinmeyen değil de bilinen ailem daha fazla önemli hale geliyor. İnançlar toplumsal değil bireysel hale geliyor. Toplumların kontrolü artık onlara gerçekten fiziksel olarak verilen maddi ögeler ve haklar ile ilgili olacak. Birin sesi milyonların sesine dönüşecek.

Her gün yeni bir haber yeni bir gündemle karşı karşıya kalacağız. Çok şaşıracağımız olaylar olacak. Sudi Arabistan, Katar, İran gibi pek çok ülkenin siyasi yapısı değişecek.

Teröre yatırım bitirmek istenecek. Törer örgütleri güç kaybedecek ve yavaş yavaş azalacak. Zira artık terörü besleyenler bundan rahatsız çünkü büyüttükleri canavar kendilerine de zarar veriyor.

Suriye Esad kontrolüne geçecek. Siyasi düzen gelecek. Rusya ve Türkiye asgari güçlerini geri çekecek. Amerika da aynı şekilde. Siyasi istikrar ve düzen kurulacak. Mültecilerin büyük bir kısmı ülkelerine döndürülecek.

ABD de fazla bir değişim yok. Biden dönemi uzun soluklu olmayacak. ABD etnik sayılan bir kimlik ABD başkasını olacak.

Asya ekonomi sebepleri ile kökten değişecek. Zira ekonomik tavırları sürdürülebilir değil. Yeni düzen yeni sistem. Asya, orta Asya devteleri ile daha çok iş yapmaya başlayacak. Kuveyt gibi.

Rusya güç kaybedecek. Ukrayna’ya yaptığını saldırının bedeli Rusya için ağır olacak.

Ekim 2022- Mayıs 2023 arasında Türkiye de neler olacak?

Romantik bir durum hâkim. Duygularımız üzerine daha çok yoğunlaşacağız. Doğal afetler ülkemizde de yaşanacak.

Asıl felaket siyasi de olacak. Daha önceki yazılarımda da belirtmiştim. Her güçen gün bir sır daha açığa çıkacak diye. Deprem masada da yaşanacak.

Mafya ilişkileri, özel ilişikler, para konuları, yasal olmayan her şey her gün ortaya çıkacak.

Bakanlar, danışmanlar, siyasi isimler sürekli değişecek. İstifalar, atılmalar, görev değişiklikleri sürekli gündem olacak.

Hiç güzel şeyler duymayacağız şahit olmayacağız. Maalesef ekonomik sorunlar devam ediyor. İyiye gitmeyecek. Zor günler geçiyoruz daha zor günler geçireceğiz.

Siyasi yapı değişene kadar bu süreç devam. Yeni bir iktidar kaçınılmaz bunu hiçbir şey değiştirmeyecek. Genç bir lider olacak. Genç bir lider öncesi geçici bir süre için eski liderlerden ya da bildiğimiz belediye başkasını bir yüz iktidar olabilir.

Törer Örgütü liderinin ölüm haberi gelebilir. Ölüm haberi geç bir şekilde duyurulabilir. Önce dedikodular ortaya çıkacak sonra ölümü gündeme gelecek.

Törer örgütlerinin pek çoğunda ya da Terör örgütü gibi çalışan siyasi isimlerde bu durum gündeme gelecek. Ölümler, suikast haberleri ya da ağır hastalıklar yaşadıklarının haberlerini alacağız.

Diğer örgütlerde güç kaybedecek. Tarikatlar, oluşumlar siyasi, ekonomik ve ilgi kaybına uğrayacak. Tarikatların güven kaybı var. Dava edilecekler.

Dünyanın uzun süredir gizli olarak yürüyen sistemi çökmeye başlıyor.

Mafya bağlantılarına hazır olun. Bu güne duyduklarınız ve öğrendikleriniz hiçbir şey değil. Her geçen gün delillerle birlikte başka bir skandal duyacağız.

Pek çok bakan değişecek. İktidar seçime çok az kala bakan değiştirmemek için bekleyecek lakin bu bekleme daha da iktidara zarar verecek.

Seçim öncesi bakanların çoğu Cumhurbaşkanın gözüne gireceğiz derken yanlış davranacak.  Ekonomi, Tarım, İçişleri gibi pek çok bakan değişecek. Sürekli gündeme iyi değil kötü olarak gelecekler çünkü. İç işleri bakanı kendi alt siyasi kadrosunu oluşturma çabası içinde de olacak bu da Parti için tehdit kabul edilecek. Çok öne çıkması rahatsızlık verecek. Ki zaten planlanıyor lakin görevden alınmıyordu. Son yapacakları ile birlikte 2023 de görevden alınacak.

Mayıs 2023 sonrası Türkiye Ejderha Dönemine Geçiyor. 

Ejderha lider özelliği taşır. Kişiliği güçlü bir lider gelecek. Ejderha çoğu zaman iyilikseverdir ve problemli hadiselere barışçıl şekilde yaklaşır. Dostluğu istense de bulunduğu ortamlarda etrafındakilerin hep kendi çizgisinden yürümesini bekler. Çizdiği yoldan ayrılmaz ve sonunda muvaffak olur. Bu burca mensup olan bireyler basitçe gelir elde eder ve harcama yapmaktan da geri durmaz. Nadir olarak heyecanlanır ve kaygı duyar. Bunun sebebiyse rakibinin kuvvetini tam olarak bilememesidir. Ejderha yapabileceklerinin ve yeterliliklerinin bilincindedir. Becerilerini ve kuvvetini kontrollü olarak kullanabilirse neşeli ve muvaffak olur.

Bu özellikler bana şuan konuşulan kişiler arasında Mansur Yavaşı işaret ediyor. Lakin olması gereken olmayabilir. Umarım olur.

Ejderha ihtirasa, limitsiz coşkuya ve çevresindekileri etkileme becerisine sahiptir.  Bu yüzden ejderhalar korkulan düşmanlardır. Ejderha yılında çok hızlı bir şekilde iyiye doğru gideceğiz. Büyük bir gelişme dönemi yaşanacak bu yüzden Korkulan bir Ülke haline gelmeye başlayacağız.

Numeroloji Ekim 2022- Mayıs 2023 için ne diyor?  

 • 24 Ekim 2022 tarihinin pin kodu: 61641775
 • Numerolojisi: 6

Toprak çok düşük ve hava elementi fazla. Ruh değeri de 5

Toprak sorunları artacak. Konut projeleri için hiç iyi haber yok. Devlet arazilerinin satılması ciddi bir sorun. Ülke bütünlükleri ile ilgili tehditler devam edecek. Kuraklık, ürün yetiştirme sorunları, ölüm haberleri artacak. Deprem ciddi bir risk. Düzen sorunu, istikrar sorunu devam edecek.

Ruhun beş olması ise vurdumduymaz havanın esmeye devam etmesi anlamına geliyor. Hem halk için hem de yönetenler için. Sanki bunca sorun hiç yaşanmıyor gibi. Evet sıkıntılar hissedilecek lakin bu sıkıntıların geçmesi için önemli adımlar atmak yerine görmezden gelme gün geçirme şeklin de bir davranış oluşacak.

Numerolojisi 6

Altı sayısı aşk ile ilgilidir. Yukarıda da belirtiğim gibi duygusal durumlar bu sene daha aktif rol oynayacak. Özel hayatımız ile ilgili hem iyi hem de kötü gelişmeler yaşanabilir. Evlikler bitebilir yeni evlilikler kurulabilir. Aldatma ve atılma rakamları aratabilir. Gündeme düşen ilişkiler üzerine skandallar yaşanabilir.

Özel hayatınıza dikkat edin. Ani kararlar almaktan kaçının. Uzun süredir bitmesini istediğini mutlu bir ilişkiniz yok ise bitirmek için doğru bir zaman. Aşk hayatınızın renklenmesi güzel olmasını istiyorsanız kendinize yatırım yapmanın da tam zamanı. Tabi herkesin nekrolojisine göre durumlar değişebilir lakin Ekim 2022 ve Mayıs 2023 arası bireysel hayatlarımızda özel hayat ile ilgili büyük gelişmeler olacak.

Tarot Ekim 2022- Mayıs 2023 için ne diyor?

Tarot kartı ay

Ay kartı güneş ve ayın birleşmesidir. Bu dönemde büyük değişimler yaşanır. Tabi değişim öncesi ciddi bir kaos ve tehlike hakimdir.

2023 de ay zamanlarına dikkat etmek gerekiyor. Şubat ayında birbirine uzak ama aynı hatta bağlı şehirler de doğal afet olabilir. 1 şubat 7 şubat arasına dikkat. Denize kıyısı olan bir şehir ve yüksek yeşili olmayan dağlara doğru gidiyor bu hatta. Akdeniz – Doğuanadolu hattı olabilir.

5 Mayıs ve 28 ekimde de tehlike veriyor lakin doğal afetten daha çok inşaat, maden, toprak, devleti genel olarak ilgilendiren olaylarla ilgili sarsıcı olaylar yaşanabilir.

İnşaat sektörü, mal ve mülkler, miras, toprak, arazi gibi taşınmaz mallar üzerine ciddi bir tehdit vardır. Yatırım yapmaktan kaçınılmalı mevcut olanlar korunmalı. Yatırım için başka zamana ertelenmelidir. Şuan mevcut olanı koru. Yakında her şey değişecek o yüzden elindekilerden olma der ay Kartı.

Özel hayat içinde uyarı verir. İlişkilere dikkat edin. Mevcut olanı koruyun ya da bitirin.

Yeni bir yere gitme taşınma, ülke değiştirme kararları demektir. Değişim hemen yapılmalı eğer beklenirse istenilen ya olmayacak ya da iyi olmayacak.

Yalanlar, skandallar, dikkate alınmayan uyarılır yüzünden yaşanacak kayırlar ile ilgilidir. Haberleri iyi izleyin uzmanların önerilerini dikkate alın. Size seven size değer insanların uyarılarını dinleyin. Uyarıları dikkate almak konusunda Ay kartı çok ciddidir.

Rune Sembolleri  ekim 2022- mayıs 2023 için ne diyor?

 • Rune sembolü: Laguz

“Gelecekteki benliklerimiz bizi sonsuz geçmişlerden çağırıyor ve her gece düşlerimizle aşınıyor.”

Ejderhanın Suları, bilinçaltının derinlikleri, sihrin akışı, sihir ve efsane yaratıklarının özgürce dolaştığı rüyalar dünyası. Suyun gizemleri, uzun zamandır insanın hayal gücü üzerinde hakimiyet kurmuştur. İnsan yaşamı suda oluşur ve kuzeyli atalarımız için derin sular ölülerin dünyasına açılan kapılardı. Su rünü olarak Laguz’un Wyrd’ın gücünü içerdiği söylenebilir; yaratılışın, bilincin, hafızanın ve sihrin akan suları.

Laguz rünü aynı zamanda Frigga’nın Wyrd ipliklerinin üzerine örüldüğü sihirli milini temsil eder. Bu anlamda Laguz, yalnızca Wyrd’in akışını değil, aynı zamanda kendi kaderimizi şekillendirme ve şekillendirme gücünü de temsil eder.

Laguz’un enerjisine bağlanmak için birçok formda su ile çalışın ve meditasyon yapın. Karanlık derinlikler, akan şelale, temizleyen yağmur, güçlü deniz, yumuşak çiy, acımasız sel, katartik gözyaşları ve ışıltılı dere – hepsi Laguz’un gücünü taşıyor. Vücudunuzla Laguz şeklini oluşturun ve gücü içinizden aksın, şarkısını dinleyin ve sizi gizemlerine taşımasına izin verin.

Wyrd kader demektir. Ekim 2022 den sonra Türkiye’nin Kaderi yeniden oluşuyor. Bu kader örgüsünden sahte sihir yok. Sahte inançlar, umut tacirliği, din satışı, kandırılmalar, yok sayılmalar yok. Güçlü, gerçekçi, ayakları yere sağlam basan, onlarca milyonlarca insanın çalışıp ürettiği bir Türkiye var. Tatbikî bahsettiğim şeyler sıfırlanmayacak lakin artık algı değişiyor. Yeni Bir kurtuluş mücadelesi sonrası Türkiye gibi olacak. Aynı reformlar, algı ve ilerlemeyi göreceğiz.

Laguz benlik duygusunu çok önemser. Toplum önemlidir lakin toplumu oluşturan bireyler daha da önemlidir. Birey kendisi olmaz ve özgür olamazsa toplumda iyi ve özgür olmaz. O yüzden kendine dön, ne istediğini bil ve bunu üret çünkü sen de bu potansiyel vardır der. Geçmişin ağır bağlarından kurtul ve geleceğe git.

Aile dizimi, nesiller arsası travma, bilinçaltı temizliği için çok uygun zamanlar. Algımızı değiştirmek için de harika bir zaman. Geçmiş geçmişte kaldı geçmişte kim ya da ne olduğumuz değerli ama artık önemli değil. Önemli olan şuan ve şuan ne yaptıklarımız.

Güneş Tutulması 3-6 ay döneminde burçları nasıl etkileyecek?

25 Ekim’de Akrep burcundaki Yeni Ay, Güneş’in parçalı tutulmasıdır. Venüs, Mars üçgeni ve Plüton karesiyle kavuşum. Bir yandan Venüs ve Mars, tutkularımızı tatmin etmek, fethetmek, bize sunulan zevki doyasıya yaşamak için harekete geçmemizi sağlar. Öte yandan, Plüton’un karesi, karmaşık bir duruma girmemeye dikkat etmemiz gerektiğini gösterir. Güçlü bir manyetizmaya sahip, ancak şüpheli bir yaşamı olan gizemli bir insan tarafından çekilmek, evlilik dışı bir ilişkiye başlamak, yıkıcı bir ilişkiyi kabul etmek. Bu Yeni Ay, bizden dikkatlice düşünmemizi ve berraklıkla bir ilişkiyi analiz etmemizi, onay vermeden önce bir kişinin niyetlerini anlamaya çalışmamızı istiyor.

Koç Burcuna Üzerine Etkileri

Koç için, 2022 parçalı güneş tutulması 7. evde gerçekleşiyor. Sağlık cephesinde şu an için önemli bir sorun öngörülememektedir. Bu süre zarfında herhangi bir yeni yatırım yapmayı planlıyorsanız, bunları iyice düşünmeniz önerilir. Ayrıca, maaşlı çalışanlara ve iş adamlarına iş arkadaşları veya iş ortakları ile çatışmalardan kaçınmaları tavsiye edilir. Evli yerlilerin ve bir ilişki içinde olan kişilerin öfkelerini kontrol etmeleri önerilir.

Boğa Burcuna Üzerindeki Etkileri

Boğa için güneş tutulması 6. evde gerçekleşecek. Bu sefer mide rahatsızlıkları başta olmak üzere sağlıkla ilgili bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca, zaman mali durumunuz için uygun değil, kredi çekebilirsiniz. Profesyonel cephede, bazı zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Doğru planlama yapılmazsa, kayıp şansı vardır. Evliler ve ilişki içinde olanlar bazı tartışmalar yaşayabilirler.

İkizler Burcuna Üzerindeki Etkileri

İkizler  için 2022 parçalı güneş tutulması 5. evde gerçekleşecek. Bu süre zarfında, önemli bir sağlık sorunu öngörülmemektedir. Ayrıca, mali durumunuz için de endişelenmenize gerek olmayabilir. Bir iş veya işle uğraşanlar dikkatli olmak zorunda kalabilir veya performansları düşebilir. Evli çiftlerin bazı küçük tartışmaları olabilir. Bekârlar, birine evlenme teklif etmeyi planlıyorsanız, bunun için de uygun bir zaman olmayabilir.

Yengeç Burcuna Üzerine Etkileri

Yengeç burcu için, parçalı güneş tutulması 4. evde gerçekleşecek. Bu aşamada, bazı zihinsel stres orada olabilir. Finans açısından, düşünceli bir planlama ile çalışmanız tavsiye edilir. Maaşlı çalışanlar veya iş adamları için bu süre zarfında herhangi bir büyük proje alma şansı çok azdır. Bu süre zarfında karı koca arasındaki ilişkinin karşılıklı koordinasyonla kurtarılması tavsiye edilir.

Aslan Burcuna Üzerine Etkileri

Aslan için parçalı güneş tutulması 3. evde gerçekleşiyor. Sağlık açısından, bu sefer sizin için ortalama olabilir. Büyük bir yatırım yapmayı planlıyorsanız, dikkatli bir şekilde ilerlemeniz gerekebilir, aksi takdirde kayıplar olabilir. Bir iş veya iş yapanlar için bu süre içinde yeni bir girişim başlatılmamalıdır aksi halde iş yerinde sorunlar olabilir. Bu süre zarfında evli kişiler ve ilişki içinde olan kişiler ilişkiyi geliştirmeye çalışmalıdır.

Başak Burcuna Üzerindeki Etkileri

Başak için güneş tutulması 2. evde gerçekleşecek. Bu süre zarfında, fiziksel zindeliğiniz yukarı ve aşağı gidebilir. Ayrıca, istenmeyen kayıpları önlemek için tam bir finansal yönetim yapmanız önerilir. Kısa vadeli yatırımlardan da kaçınılmalıdır. Bir iş veya iş yapan kişilerin bu süre zarfında çalışmalarına ekstra dikkat etmesi gerekebilir. Yeni bir şeye başlamak için büyük miktarda para yatırmayı planlıyorsanız dikkatli olmanız önerilir. İlişkinizde bazı sorunlar ön görülüyor.

Terazi Burcuna Üzerine Etkileri

Terazi için 2022 güneş tutulması kendi evinde gerçekleşecek. Bu süre zarfında zihinsel ve fiziksel olarak zinde ve sağlıklı hissetmeyebilirsiniz. Bu aynı zamanda mali durumunuz için de iyi bir zaman olmayabilir. Maaşlı çalışanlar veya iş sahibi olanlar bazı zorluklarla karşılaşabilir. Yeni bir işe başlamak için uygun bir zaman değil. Hem evli çiftler hem de ilişki içindeki insanlar için tartışmalar yaşanabilir, bu yüzden dikkatli olmanın zamanı geldi.

Akrep Burcuna Üzerine Etkileri

Akrep için parçalı güneş tutulması 12. evde gerçekleşiyor. Bu sefer fiziksel bir rahatsızlık meydana gelebilir. Hatta bir hastaneye gitmeniz gerekebilir. Ayrıca, bazı beklenmedik harcamalar ortaya çıkabileceğinden, mali durumunuzu planlamanız önerilir. Bir işte çalışanlar veya bir iş sahibi olanlar için bazı zorluklar yaşama şansı vardır. İş yerinizde zorluklar öngörülebilir. Evlilik yaşamınızda veya ilişkilerinizde küçük sorunlar da ortaya çıkabilir.

Yay Burcuna Üzerindeki Etkileri

Yay burcu için parçalı güneş tutulması 11. evde gerçekleşecek. Fiziksel sağlığınız için yediklerinize dikkat etmeniz önerilir yoksa bazı sorunlar olabilir. Gelecekteki sorunlardan kaçınmak için mali durumunuzu planlayın. Maaşlı çalışanları veya kendi işi olan çalışanları bazı harika fırsatlar bekleyebilir. Ancak herhangi bir karar vermeden önce iki kez düşünmeniz tavsiye edilir. Evli yaşamınızda uyum oluşturmak için çalışmanız gerekebilir.

Oğlak Burcuna Üzerine Etkileri

Oğlak burcu insanları için parçalı güneş tutulması 10. evde gerçekleşiyor. Sağlık açısından, bu sefer sizin için ılımlı olabilir. Finansal olarak büyük faydalar elde etmeyi düşünüyorsanız, bu doğru zaman olmayabilir. Çalışan veya iş sahibi olanlar için başlangıçta bazı zorluklar olabilir, ancak daha sonra başarı elde edilebilir. Evliler ve ilişki yaşayanlar için ortalama süre.

Kova Burcuna Üzerindeki Etkileri

Kova burcu yerlileri için parçalı güneş tutulması 11. evde gerçekleşecek. Sağlık açısından bazı ufak tefek sorunlar çıkabilir ama endişelenecek pek bir şey yok. Mali açıdan, zaman ortalama görünüyor. İş cephesinde, hem maaşlı çalışanlar hem de iş adamları için sıkı çalışmanızın zamanı geldi. Bu sefer ilişkilerinizde uyum üzerinde çalışmaya çalışın.

Balık Burcuna Üzerindeki Etkileri

Parçalı güneş tutulması Balık için 8. evde gerçekleşecek. Bu süre zarfında, mide ile ilgili bazı sorunların olması muhtemel olduğundan sağlığınıza ekstra özen göstermeniz gerekebilir. Ayrıca bu süre zarfında yeni yatırım yapılmaması tavsiye edilir. İş cephesinde, maaşlı çalışanlar ve iş adamları bazı zorluklarla karşılaşabilirler. Evli yaşamınızda veya ilişkilerinizde küçük sorunlar öngörülmektedir.

Hepinizin bildiği gibi bu bir günlük bir Astro etkinliğidir, ancak etkisi önümüzdeki aylarda yaşanacaktır. Bu nedenle, yaklaşan zorluklar için tetikte olmak ve kendinizi önceden hazırlamak daha iyidir.

Güneş tutulması zamanında yapılacak ritüel önerileri?

3-6 ay zarfında yapabilirsiniz. Geniş bir zaman aralığı sunuyor.

Rune çalışması:

Laguz ile çalışabileceğiniz bazı konular.

 • Yaşam sevinci
 • Bir Sınavı Geçme
 • Canlılık kazanma
 • Büyüme, gelişme
 • Hafıza arttırma
 • Rüyalardan mesaj almak

Pert, dagaz, algız, jera laguz birlikte bağlayabilirsiniz.

Bu rünleri bağlamak pozitif yönde ihtiyacınız olanların oluşması ve çoğalmasını sağlar.

 

Rün yoga ve mudra önerisi

Görseldeki gibi rün yoga ya da mudrası ile meditasyon yapabilirsiniz.

Huruf çalışması

Haa Hurufu ile çalışabilirsiniz.

Anlamı:  Ayı yöneten

Ebced Değeri: 8

Günü: Pazartesi

Gezegeni: ay

Kullanımı: : ayın gücünü kullanmak

Esma çalışması

El Hamid

Anlamı: hamd sahibi olan

Ebced Değeri: 66

Günü: perşembe

Gezegeni: Jüpiter

Kullanımı: Kişiyi yüceltmek. Şifa sağlamak. Sosyal seviyede, meslekte yükselmek

Mandala çalışması

Bu mandalayı çizebilirsiniz.

 

Ritüeller için müzik önerileri.

Akrep’te Yeni Ay/Güneş Tutulması: 25 Ekim 2022

Bu Güneş Tutulması, Kasım 2021’den Ekim 2023’e kadar Boğa/Akrep burcu ekseni boyunca düşen bir dizi tutulmanın parçasıdır: diğer tutulma zamanları

Kısmi Ay Tutulması 2021 19 Kasım 3:57:17, 27 Boğa 14

Kısmi GÜNEŞ Tutulması  2022 30 Nisan 16:27:54 at 10 Boğa 28

Toplam AY Tutulması  2022 16 Mayıs 00:13:58 at 25 Akrep 18

Kısmi GÜNEŞ Tutulması  2022 25 Ekim 6:48:30, 2 Akrep 00

Tam Ay Tutulması  2022 8 Kasım 6:01:57, 16 Boğa 01

Penumbral AY Tutulması  2023 5 Mayıs 13:33:50 at 14 Akrep 58

Kısmi AY Tutulması 2023 28 Ekim  16:23:49 5 Boğa 09

 

8
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

 1. 25 Şubat 2023, 13:09

  […] 0:16 Ekim 2022 ve Mayıs 2023 de Türkiye de ve Dünya da Neler Olacak […]

  Cevapla
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!