16 Mayıs Akrep Burcunda Ay Tutulması

Medusa'nın Gözyaşları 2.Evre

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
16 Mayıs Akrep burcunda İstanbul saati ile sabah 7.14 te ay tutulması yaşayacağız. Ay tutulması Dolunay fazındadır. Güneş Ay karşıtlığında yaşandığı için tutulma Akrep Boğa hattında gerçekleşir. Yani tutulma Akrep burcunda yaşandığı kadar ucu Boğa burcuna da dokunur.
Ay’ın Akrepteki yerleşimi zararlı pozisyondadır. Süreç içinde Akrep’in gölge yönleri ile mücadele etmek zorunda kalabiliriz. Daha manipülatif, dikte edici, sezgisel, dürtüsel, duygusal, kıskanç, davranışlar sergileyebiliriz.
Her ikisi de sabit burcular da olduğu için tepkilerde direnç gösterme ve neticesinde kırılma noktalarının yaşanmasına sebebiyet verebilir. Dolunay gizli saklıyı ortaya çıkartır. Bu yüzden hayatınızda dengeye oturmamış, neteşmemiş konular, sorunlar ne ise tekrar gündeme gelir. Yaralar kanar. Akrep acıdan beslenerek dönüşür. Yeni başlangıçlar için bitiş sancısı yaşamanız olasılıklar arasındadır.
Geçmiş yılarda 2012-2013 yılları arasında yaşadığınız önemli konuların benzeri durumlarını yaşamanız da olasıdır. Bu yüzden ne yaşadığınızı biraz gözlemlemek, bilinçli olmak, aynı hataları tekrar etmemek kişiye yarar sağlayacaktır.
İlk Tutulma 19 Kasım’da Algol yıldızı’nın 27 derecesinde boğa burcunda gerçekleşti. İkinci evresi karşıt burcu Akrep burcunda yaşanacak. İkili algol tutulması..Tutulmanın devamı gibi düşünün.
16 Mayıs tutulmanın ismi  sthenno tutulmasıdır.
Algol perseus  takım yıldızı Mars Satürn karakterinde etki gücü yüksek üçlü bir yıldız sistemidir.
 Medusa ile bağlantılıdır. (Medusa ile ilgili yazılarımı geçmiş paylaşımlardan okuyabilirsiniz) tutulma ile ilgili  kısa bağlantısı  medusa’nın iki kız kardeşi daha vardır gorgonlar olarak anılırlar. Kesik diş, saçlarında canlı yılan, dişi yaratıklar…
Şeytan yıldızı olarak bilinen Algol tehlikeli bir yıldızdır. Çift yıldızlıdır. Zehrini  akıttığı gibi  şifasınıda  akıtır. Farkındalıklı kişi zehrini de şifasını da olumlu anlamda kullanabilir. Fakat daha dürtüsel ve bilinç seviyesinden aşağıda davranış sergileyen kişi negatif tesirler altında kalır. Keskin sert etkiler yaşayabilir.
Haritalarınızda 25-26-27 derecede Akrep, Boğa, Aslan Kova burç yerleşimleriniz varsa etkiyi daha yoğun hissedersiniz.
16 mayıstaki Tutulma 25 derece Akrep’te gerçekleşecek. Tutulma Algolün karşısındaki Sthenno ile ilgilidir. Sthenno Medusa’nın kız kardeşidir. Medusa’nın arkasındadır hareketli enerjiyi besler tehlikelidir katı ve serttir. Bu iki Tutulma kardeş tutulması olarak görebiliriz. Medusa’nın intikamı gözyaşları devamı…
Satürn baskılı tutulma  geçmiş konuların gündeme gelmesi, karmik olaylar, karmik hak edişlerin yaşanması bu hak ediş kimine zehir kimine şifa şeklinde yansımasıyla sonuçlanacaktır. Tutulma Ay’ın akrep konumu Mars ve Neptünden desteklidir. Hedefe yönelik eylemler, sanat, yaratım, psişik yetenekler, sihir, hipnoz, regresyon, rüyalardan mesaj bilinçaltı çalışmaları için ise uygundur.
Medusa semboliği taşıyan kişiler sanata yatkın kişilerdir. Özellikle  sanat alanında yaratıcılık, ilham vizyon gücü de bu dönem artacaktır. Psişik çalışmalar için yetkin değilsek ehil sahibi kişilerden destek alarak uygulama yapmalı şifalanmalıyız
Tutulma anı haritasında ikizler burcu yükseliştedir. Yöneticisi Merkür ise 3derece İkizlerde retro harekette 12 evdedir. İletişim, haberleşme, sosyal medya, ikili ilişkiler yakın akraba, çevre, iş, eğitim hayatı, kısa yolculuklar, seyahat, ticaret konuları  gündemde olacağı gibi retro hareket duraksamalara engeller yaratılmasına,  dedikodulara,  yalan haberlere, kandırılma, dolandırılma gibi olayların yaşanmasına da  neden olabilir.
Tutulma küresel anlamda savaş, terör, doğa olayları , toprak , bereket-bereketsizlik, kıtlık bilinci, beslenememe, deprem, ayaklanma, isyan, çatışma, cinayet vakaları, özellikle kadın cinayetlerinde artış, gelir gider dengesinde bozuma, borsa, döviz artışı, zamlar gündem konuları arasında olacaktır.
 Güneybatı Avrupa, Asya, Kuzey ve Güney Amerika ,Afrika’dan hissedilen tutulma etkileri yoğun hissedilecektir.
Sağlımızı ilgilendiren konular iştah artışı gözlemlenebilir. Boğaz, boyun, baş çevresi, cinsel organlar, genetik rahatsızlıklar,   kanser gibi sağlık sorunlarını gündemimize getirebiir. Neptüne yaptığı olumlu açı sağık, şifa alanında ,ilaç sektöründe de olumlu gelişmeleri beraberinde getirecektir.
Hayrımıza bütünümüze
Karma Astrolog Çiğdem Kaya
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!