Holestik Masaj

featured

Holestik Masaj

Beden doğduğumuz andan itibaren yaşadıklarımızı hafızasında depolayan canlı ve komplike bir sistemdir. Fizik bedenimizin bugünkü şekli ve durumu ana rahminden beri yaşadıklarımızın somutlaşmış resmidir. Toplum, daha kendi bedenimizin bilgelik ve şifa potansiyelinin farkına varamadan, bizi teslim almıştır. Bedeni unutarak zihin üstünde medeniyet kuran bir toplum elbette farkındalık kulvarında gözleri kapalı ilerlemektedir.

Bedene dönmedikçe, bedenin derinliğini hissetmedikçe, ona kendi bilgeliğini teslim etmedikçe, beden dilini öğrenmedikçe, insanoğlu bütünselliğini nasıl deneyimleyebilir? Sahip olduğumuz en somut gerçek olan bedenimiz, ana rahminde yolculuğumuzun başladığı yerdir. Yadsınamaz, tartışmaya açık olmayan bir gerçektir. Gerçek evimizdir. Fakat aynı zamanda en çok unuttuğumuz, en çok yabancılaştığımız yerdir.

Ellerin bedene dokunmasıyla başlar sevginin dansı. Her dokunuş, ister yavaş, ister hızlı, ister derin, ister yumuşak, bölgesel veya bütünsel olsun, belli bir ahenk ve müzikalite içinde birbirine eklemlenen sevgi ritimleridir. Masaj iki kalbin arasında akan bir coşku nehridir, sevinç melodisidir. Holistik masaj ile düşünceden çıkıp hissetmeye başlanır; zihinden bedene dönülür. Parçalardan bütün (‘whole’) oluşmaktadır. Beden sadece bir fizik madde değil, mental ve duygusal planların kalp atışlarında beraberce barındığı bir bütündür.

Lingt tekniğinin (İsveç Masajı) nın bir çeşitlemesi olan Holistik Masaj, tüm bedene uygulanır ve 60 ila 90 dakika süren masaj seansları kasları rahatlatır, duyguları sakinleştirir ve kan dolaşımını iyileştirir. Holistik masaj aynı zamanda lenf, sinir sistemi ve bağışıklık sistemini canlandırmak için idealdir.

Masaj sırasında zaman zaman kullanılan derin nefes ile bedende depolanan duygu hafızası aktive edilir. Nefes bedenimizle olan ilişkimizi sağlamlaştıracak bir köprü görevi görür. Derin rahatlama ile beden, merkezinden nefes almaya kendiliğinden başlar. Nefes, merkezine; can bedenine dönmüştür.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!