Osha Rebalancing Masajı

featured

Rebalancing (Yeniden Dengeleme) beden çalışması ile ilgilenen herkese bedenin derinden deneyimlenmesini sağlayarak, farkına varmak ve beden-zihindeki gerginliklerden ağrısız bir şekilde kurtulmak için çeşitli yöntemleri ustalıkla ve sevecenlikle sunuyorum.

OSHO REBALANCİNG NEDİR?

Osho Rebalancing, derin doku masajı ve beden ve zihnin ideal dengesine kavuşmasını sağlayan eklem gevşetme teknikleriyle birlikte bilinçli dokunuşlardan oluşan, çok boyutlu, “meditatif” ve iyileştirici etkileri olan bir beden çalışması.

Dönüştürücü beden çalışması ile ilgilenen herkes için, özellikle Osho-Rebalancer olmak ve bunu bir meslek olarak yapmak isteyenler için uygun. Farklı alanlarda çalışan terapistlerin, özellikle de beden çalıştırıcılarının becerilerini geliştirmeleri ve deneyimlerini genişletmeleri için eşsiz bir fırsat.

OSHA REBALANCİNG MASAJI

Rebalancing, yapısal ve iyileştirici beden çalışmasına çok boyutlu bir yaklaşım, temelleri ise bilimsel olarak geliştirilmiş Rolfing, Duruş Entegrasyonu, Shiatsu, Traeger gibi birçok farklı yöntemden kaynaklanıyor. Ben bu kursta derin doku masaj sanatını (Rolfing), eklem gevşetme, nefes, bilinçli dokunuş, enerji dengeleme, beden okuma ve hareket eğitimi ile birlikte öğretiyorum. Bir kurs veya eğitimde, öğrenciler farklı modellerle çalışmayı deneyimler. Aynı zamanda, profesyonel rehberlik ve destek ile kendi bedenleri ile çok daha yakın bir ilişki geliştirir ve diğer insanlar ve onların gereksinimleri üzerinde çalışmak için gerekli beceriyi kazanırlar.

KAYNAĞI:

Rebalancing, 35 yıl önce Osho’nun rehberliğinde meditasyon merkezinde geliştirilmiş daha sonra dünyaca meşhur olmuştur. “Osho” ismi, Hindistan’ın Puna kentinde, bir Zen ustası olarak yirmi iki yıl boyunca “yaşamın sırlarını” öğreten Hintli bir mistiğe ait. Bu beden çalışması onun aydınlanmış bir vizyondan esinlenerek derin doku masajı, eklem gevşetme, duruş entegrasyonu, shiatsu ile meditasyon ve kendini kabul öğretilerini birleştirerek tasarladığı bir çalışmadır.

OSHA-REBALANCİNG SEANSLARININ FAYDALARI:

*Stres / Kas Gerginliğinin Azalması, *Rahatlama/ Canlılığın Artması

*Daha Fazla Hareket Özgürlüğü

*Bütünlük Hissinin, Bedendeki “Evimdeyim” *Hissinin Yeniden Kazanılması

*Kronik Ağrılardan (Sırt, Diz, Boyun, Migren, Siyatik) Kurtulma

*Eski Tutunma Huylarının / Fiziksel Bedenin *Huylarının Değişmesi

*İskelet – Kas Sisteminin Entegrasyonu (Core İntegration)

*İç Organların Çalışmasında İyileşme

Daha Sakin, Daha Derin Bir Uyku ve Kan Dolaşımının İyileşmesi

*İfade Edilmeyen Duygulardan / Köklü Travmalardan (Doğum Travması, Kaza veya Diğer Yaşamı Tehdit Eden Olaylar) Kurtulma

Beden / Zihin Yapısının Farkındalığının Derinleşmesi

*Fiziksel / Duygusal Stresin Önlenmesi, Sessizlik, Meditasyon ve İyileşme Sürecinin Başlatılması

*Beden Hizasının Ve Duruşun Düzelmesi

Kendini Kabul

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!