18 Ocak Yengeç Dolunayı 2022 Yılına Etkisi

featured

18 Ocak Yengeç Dolunayı 2022 Yılına Etkisi

Kova çağına 2020 de girmiştik. Etkilerini de yaşıyoruz zaten.  Türkiye 9 evreye girdi ve son zamanların en etkin dolunayı da yılın ilk ayında güneş oğlak ay yengeç de yaşamıyor. Merkür ve Venüs retrosu var ve gerçekleştiği gün sayı değeri de 9. üstüne karaciğer saatin de olacak. Ay menzili Saula. 2022 ayını zaman da luvian yılı.  O kadar büyük bir güç birikmesi var ki. Peki tüm bunlar bize hangi mesajları veriyor. Tarot kartı Mahkeme.

18 Ocak Salı günü 02:48 de Yengeç burcunda bir dolunay gerçekleşecek.  Yılın ilk dolunayı, retro zamanları, plato etkisi hâkim yani Etkileri kuvvetli olacak bu dolunayın. Tüm seneyi etkileyecek kadar kuvvetli lakin özellikle mayıs ayına kadar kuvvetli etkisini daha çok hissedeceğiz.

Değişim zamanı, değişim elbette hemen gelmeyecek lakin büyük değişimler için çok önemli olaylar yaşanacak.

Sırlar Açığa Çıkıyor.

Saklanmış sırlar açığa çıkacak. Özellikle gizlenmek istenen gerçekler ortaya saçılacak.

Doğru bilgi ile yalan bilgi birbirinin içine girebilir lakin o kadar çok şey ortaya dökülecek ki, insanların ve sistemin değişmesi kaçınılmaz olacak. Bu süreç de iftiralar yeni suçlular yaratma ya da sanal bir düşman oluşturma girişimi olacak lakin başarıya ulaşamayacak.

Gerçeklerin eninde sonunda orta çıkma gibi huyları vardır.

Terör ve siyasi ilişkileri, Ülkelerin başka ülkelerini karışmak için yaptıkları hamleler. İsrail devletinin dünya üzerin de etkileri yaptıkları güç oyunları.

Şirketlerin sakladıkları gerçekler, tıp alanında yaşanan gelişmeler, teknolojik gelişmeler, tarihi sırlar. Özetle Dünyanın her yerin de her konu da yeni bir haber gündem konusu olacak.

Özellikle kendi hayatınız da çok önemli sakladığınız şeyler var ise daha dikkatli olun.

Büyük Yatırımlar

Yatırım ve büyüme zamanı başladı. 2021 de askıya alınan ya da ertelenen işler için doğru zaman. Hem dünya gelenin de büyük yatırımlar ve iş fırsatları olacak hem de bireysel hayatlarımız da.

Borsa, kripto gibi sanal değerler güç kaybedecek satım için değil alım için doğru zamanlar.

Altın, elmas, araba, ev, yabancı para birimleri yattıkları ise değerlerini koruyacak ya da değer kazanacak.

İnşaat alanında yine büyük yatırımlar olacak ve yatırım karşılığını alacak. Burada çok önemli bir nokta, sürdürülebilir yatırımlar azalacağı ya da çok masraflı olacağı için birçok ürün yeterli ihtiyacı karşılamayacak. Hazır olan tüketilecek 2023 yılına azalmış bir ürün stoku ile başlayacağız ve yeni ürün üretmek için kaynağımız yetersiz olacak.

Gıda alanında ilerleyen dönem de ciddi sıkıntılarımız olacak.  Tarım ve hayvancılık alanında ciddi bir devrim yaşanması için ön dönem diyebiliriz. Özellikle bazı ülkelerin gıda üzerinde yapıkları çirkinliklerinde ortaya çıkması ile birlikte dünya yeni ve doğru bir sürdürebilir üretim anlayışı oluşturacak. Bu kitlesel etki için ülkeler arası bir anlaşma düzenlenecek. NATO gibi AB gibi ciddi ve köklü anlaşmalar.

Çelişkilerden Doğacak Düzen

Güneş oğlak burcun da ay yengeç burcun: Doğal olarak da çelişkiler yaşanacak. Hem ekonomik kriz hem de büyük yatırımlar gibi.  Hem siyasi olarak ortaya çıkan sarsıcı bilgiler hem de suçlu olmadığı halde suçlanacak kişiler gibi.

Adaletin temelleri yerinden daha da oynayacak. Adaletin ne kadar gerekli olduğunun önemi mi daha fazla göreceğiz. Özelikle büyük güçlerin birbirleri çatışmaları ve ortaya çıkacak gizli ve iki yönlü ilişkilerin varlığı çatışmanın büyük olmasına sebep olacak. Temel olarak halk için adaletin kavramını egemen güçler önemsemez. Lakin oklar kendileri de işaret etmeye başladığın da adaletin herkes için aynı olması gerektiğini kavrayacaklar.

Büyük Liderler büyük destek ile orta çıkar. Sıra dışı ya da farklı bir yanları vardır. Bu dönemde bu sıra dışı ve büyük destekler üzerine yaşanacak depremler bir proje olduğunu gözler önüne serecek liderler yaratmanın. Sıradan kavramı ne kadar doğu bilemiyorum ama artık daha sıradan liderler doğacak. Bu sıradanlık liderin yapacakları ile ilgili değil. Arkasında büyük projelerin olmadığı liderler anlamında. Yani liderler egemen güçler için değil Halk için çalışmaya başlayacak.

Yengeç burcu duygusal güvende olma arzusunu, duyarlılığı ve sevgiyi ifade eder. Oğlak ise mantığı, ekonomik atılımı ve ne yapılması gerekiyorsa onu yapmak için engel tanımamayı.

Bu sebeple Duygusal iniş çıkışlar yaşayabiliriz. Hem Merkür hem de Venüs Retro olduğundan ilişkilerde ve maddi hayatınız da aksaklıklar, yenilikler, kazançlar ve kayıplar yaşayacağız.  2022 neredeyse her şeyin yaşandığı bir yıl olacak. Negatif ve pozitif her şey hayatımızın her alanında birbirleri ile yarış yapar ki yaşanacak.

Doğal ve Yapay Felaketler

Toprak ve su bir araya geldiği zaman büyük bereket olur lakin toprak ve su aynı zaman da bir çatışma halindedir birinin galip gelmesi felaketlere yok açar. Gergin bir ortam olacak bu yüzden. Hem dünya da hem de kendi küçük dünyalarımız da. Bu sebeple rahatlamak için yapacağınız her ek çalışma çok önemli. Bu gerginlik bir yerde patlayacak. Doğal afet, hastalık, siyasi kaos, suikast, yeni virüsler vb.

Egemen güçlerin kitleler üzerinde etkisi üzerine yarış da yine gerçekler gün yüzüne çıkacak. Bir deney hayvanı muamelesi gören küçük ya da büyük insanlar üzerine yapılan ve yapılması planlanan gerçekleri öğreneceğiz. Yeni keşiflerde yapılacak. Bazı hastalıkların basit tedavileri bulunacak. Yeni yakıt türleri üzerine umut verici buluşlar yapılacak. Uzay alnında etkileyici bilgiler dünya hayatımız da güzel gelişmelere neden olacak. Aslında zamanın da bulun an lakin halka açıklanmayan pek çok bilimsel ve teknolojik gelişim de ortaya çıkmış olacak.

Kendi dünyamız da özen gösterelim. Kavgalardan çatışmalardan, gereksiz ve fazla olan her şeyden kaçınalım ki hayatımız da patlak oluşmasın ya da en az zarar ile atlayalım.

2022 Türkiye Cumhuriyeti

Bu dolunayın sayısı 9 ve Türkiye’nin bugün yıl ki Numerolojik değeri de 9. Türkiye’nin sırlı sayısı 9’dur. Çok önemli olaylar yaşanır. 2023 de 100. yılımız. Artık değişimin gözle görünür olacağı yıl olacağı için 2022 bunun için bir hazırlık evresi. Bunu bir doğuma benzetebiliriz. Yeni bir oluşum var bu oluşum büyüyor ve genişliyor ve çok sancılı bir süreç. 2023 de doğumun gerçekleşeceği zaman.

Türkiye’nin Birinci Gündemi Tabi Ki De Ekonomi.

Yukarı da yazdığım tüm süreçler elbette bizi de etkileyecek.

Yeni vergi düzenlemeleri geliyor. Maalesef halk için hiç iyi değil. Aralığın son günün ve ocağın ilk günlerin de yaşanan büyük vergi artırımları bir başlangıç hız vermeden devam edecek.

Kredi yapılandırmaları bir öneme sahip olacak. Hem bireysel olarak hem de Ülke olarak. Banka kapanmaları, büyük banka borçları, yeni bankaların kurulması, Türk bankalarının yeni ortaklar alması gibi. Bankacılık dünyasında yaşanacak bir kaos var. Bu kaos dan az etkilenmek ve hayatta kalmak için büyük değişimler yapmak zorunda kalacaklar. Ülke ekonomimize zarar verecek bu durum aynı zaman da halk da çok etkiyecek. Ödemeler yapılmayacak, kredi faizleri artacak. Faiz artmıyor gibi göstermek için ek ödeme, vergiler, yabancı paranın artması (Türk lirasının değer kaybetmesi) banka kredilerin az kullanılmasına, hiç kullanılmamasına ve ödenememesine yol açacak.

Ev fiyatları araba fiyatları düşmeyecek. Mayıs sonu haziran gibi rahatlama düzelme, indirim havası esecek ama uzun sürmeyecek. Durmadan artan taşınmaz mallar üzerine yatırım yapma fikri doğru gelecek. Parayı elinde tutan ve dışardan gelen küçük bireysel yatırımcılar ile satışlar devam edecek ama bu dar gelirlinin hiçbir işine yaramayacak. Alıcının elinde birken yatırım satıcı bulunmaması, yeni kre3di düzenlemeleri, vergi düzenlemeleri ile birlikte (2023) zararlı bir yatırıma dönüşecek.

İktidar partisi gerçeklerin ortaya çıkması ile manevi zarar alacak. İktidar Partisi sempatizanları, Direk ya da dolaylı olarak içinde yer alan kişilerin özel hayatlarında skandallar, ekonomik ilişkiler gibi pek çok olay ortaya çıkacak. Güven ve inanç iyice azalacak.

Etkin liderlerin olmaması yeni etkin liderler bulunmaması yüzünden de kan kaybetmeye devam edecek. Mevcut etkin liderleri de yeterli olamayacak.

İktidar ortağı ile ilgile de ortaya çıkacak bazı gerçekler yüzünden desteği iyice azalacak. Yöntem, tarz değişmesi yapmaya çalışacaklar lakin başarılmayacak. Saldırgan tutumlar artacak.

Az korku oluşturmak fayda sağlayabilir lakin köşeye sıkıştıracak kadar korkutursanız, korkuttuğunuz şey felaketiniz olabilir.

Gıdaya erişim sorunları çok tartışılacak. 2022 gündeminin en büyük sorunlarından birisi bu. Birilerinin lüks tüketimi birilerinin gıdaya inanılmaz az ulaşması sorunu da gündemden hiç düşmeyecek.

Sağlık Alanında da maalesef iyi gelişmeler yok. İyi gibi gösterilme var. Sağlık artık lüks olacak. Herkes kolay ve ucuz ulaşamayacak. Doktor sayısı azalacak. İlaç sayısı azalacak. Yeni sağlık sorunlarının ortaya çıkması ile de zaten yetersiz sağlık hizmeti iyice kitlenecek.Dolunay öncü burçları daha çok etkileyecek. Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak. Yatırımlarınıza özel hayatınıza dikkat edin gereksiz her davranıştan ve riskten uzak durun.

Hep Kötü Şeyler Mi Olacak Tabi Ki De Hayır!

Hakkını koruma isteği, elde etmek istedikleri için çaba ve azim isteği, yenilenme ihtiyacı ile ortaya çıkan hareket, farkındalığın artması gibi gelişmeler yaşanacak.

Bu durumlar hem bireysel hayatımızda olumsuzluklar daha etkilemeye hem de bireysel hayatımızı daha iyi şekillendirmemiz için bize yardımcı olacak.

Aynı zamanda kitlesel olarak da karşı duruş sergileyerek sistemin değişmesi için zorlayıcı etki üretilmiş olacak.

Aşkın gezegeni Venüs ve sahip olmanın sayısı 9 bize duygusal hayatımız da güzellikler getirecek. Çocuk sahibi olma, işi yeri sahibi olma, eş sahibi olma gibi durumlar yaşanacak.

Yeni bir aşk ya da eski aşkın geri gelmesi. Devam eden ilişkilerin ciddiyet kazanması gibi enerjiler daha aktif olacak.

Kritik dönemler yeni fırsatlar için harikadır. Zor zamanlar güçlenmek için doğal bir yardımcıdır. Evren kendi matematiği ile Ülkemiz ve diğer dünya ülkelerin değişmesi için çalışılıyor. Her bir değişim süreci biraz sancılı olabilir. Değişime direnmek sancıyı artırır.

Bu dönemi iyi değerlendirin. Bağlayıcı, pranga haline gelen her duygu her düşünce her insan her sistem ile bir kaos yaşanacak. Değişime direnmeyin ve kaostan düzen kurarak çıkın.

Dikkat edin bu sene bir uyanış var, gizlenmiş ve saklanmışların ortaya çıkması ile birlikte bir aydınlanma. Kendi içimizdeki gizlerde ortaya çıkacak. Kendimizi olduğu gibi kabul etmek ve sakladığımız gizlediğimiz potansiyelimizi kucaklayıp daha cesur adımlar atmak faydalı olacaktır.

 

Sevgi ve ışıkla….

 

12
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!