19 Kasım Ay Tutulması

featured

19 Kasım Ay Tutulması

Medusa’nın yükselişi. (Medusa’nın Anadolu kültüründeki karşılığı Şahmeran)

Numerolojik değeri 1

Taror kartı Ay

Yılan enerjisi ve dişil güçlerin kuvvetli bir dönemine giriyoruz.

Yılan sembolizmini bilgelik ve şifa olarak basitçe özetleyebiliriz.

Medusa ya da Şahmeran sembolizmini ise, zulüm görmüş, haksızlığa uğramışların koruyucusu olarak ifade edebiliriz.

Tüm özelikleri ile bu önemli tutulmayı değerlendirelim çünkü 2 sene etkisini yapacağız.

19 Kasım 2021 Türkiye saatiyle 11.57 de ALGOL sabit yıldızı üzerinde parçalı bir AY tutulması gerçekleşecek.

ALGOL 26 derece BOĞA burcunda bulunan sabit yıldızdır. Ay tutulması yaklaşık 3 saat sürecek etkileri 2023 yılının sonuna kadar devam edecek.

ALGOL yararlı konumdayken 19 Kasım AY tutulması gerçekleşecek. 19 Kasım AY tutulması MEDUSA miti ile doğrudan ilişkilidir. ALGOL dişil bir enerjidir tutulma ile birlikle kadın dominantlığının arttığı bir döneme giriş yapıyoruz.

Tutulma ile birlikte sağlık alanındaki çalışmaların sonuçlanması içinde bulunduğumuz salgın hastalık ile ilgili ilaç ve tedavi yöntemlerin bulunması, yeni ilaçlar ortaya çıkması gibi olumlu yönde etkileri olacak.  Tabi sadece Covid-19 olarak düşünmeyelim. Tıp alanında önemli gelişmeler yaşanacak. Algol ile dünya şifalanacak.

Bireysel haritasında 26 derece ve yakınlarında gezegeni olanlar çok daha etki alacaklar. Bulundukları konuma göre etkiler değişebilir. Genel olarak, boğa, akrep, oğlak, terazi burçları en çok etkilenen burçlar arasında.

Sayısı 1 demiştik. 1 Sayısı yenilenme ve yenilik demek. Aslında tam olarak karşılığı yeni başlangıçlar.  Dünya yeni bir döneme giriyor. Daha önceki yazılarımda da bu durumdan bahsetmiştim. Diğer önemli tutulmaları faz olarak değerlendirirsek bu üçüncü faz son olarak dördüncü bir faz daha bizi bekliyor yeni başlangıçlar için.  Yeni bir siyasi düzen, yeni ekonomik düzen, yenir bir bakış açısı olarak değerlendirebiliriz. Uzun dönemdir bir kimlik sorunu yaşayan dünya sistemi yeni başlangıcını yapıyor. Savaşçı bir toplum muyuz, geleneksel miyiz, bilim temelli miyiz, tarım toplumumu muyuz, demokratik miyiz, tam olarak belli değiliz. Aynı anda her şey yaşanıyor. Demokratik ve hümanist olduğumuzu idea ederken savaşa giriyoruz. Algılarımız karışık, değer yargılarımız tutarsız. Kısaca sistem değişiyor.

Daha fazla kadın lider ve yönlendirici göreceğiz. Daha çok duygulara, doğaya, yok etmek yerine var etmek üzerine duracağız. Spritüal alana daha fazla ilgimiz olacak. Kripto para birimleri daha bir önem kazanacak. Daha doğrusu dijital para diyelim.

Dünya liderleri değişecek, sadece siyaset olarak düşünmeyin, yeni iş liderleri, yeni güç dinamikleri oluşacak. Bu dünyanın iyiliğe olacak çünkü eski ve işe yaramaz daha çok zülmedici olan unsurlar birer birer devrilecek. Değişim ölümlerle başlayabilir hastalanma suikast gibi. Nasıl olursa olsun yön verici olan kişiler değişiyor.

Yeni atılımlar yeni başlangıçlar yapmak istiyorsanız planlarınızı hazırlayın. Harekete geçin. Girişimcilik için harika zamanlar geliyor. Şifalanmak istediğiniz konularda şifa talep edin arayın ve bulun. Evren şifalanmanız için yanınızda.

Tarot tarının ay olduğunu belirtmiştim. Ay kartı bize egemen güçlerin bir dönüm noktasında olduğunu anlatır. Sarsılmaz ya da yıkılmaz olarak gördüğümüz ne varsa bir risk altında. Eğer değişimi kabul eder uyarıyı görürlerse yıkılmazlar lakin değiştirmezler ya da uyarıları dikkate almazlarsa sonları olabilir.

Maddi hayat, iş kariyeriniz, eğitim durumunuz, yaşadığınız yer, aşk hayatınız her şey etkilenecek. Örneğin, Evlilik hayatınız da değiştirmek istediğiniz ne varsa değiştirin, kendinizi ya da eşinizin uyardığı bir şey var buna dikkat edin. Bunu tüm hayatınızın parçaları için yapın. Önümüzdeki 2 sene boyunca yapacaklarınızı, kararlarınızı yaşayacaksınız.

Medusa adaleti temsil eder. Eğer hakkınız var ise b unları alma zamanı, eğer haksızlık yaptı iseniz bunları da ödeme zamanı. Evrenin adalet terazisi görevini yapmaya başladı.

Beni neler bekliyor ona gel diyebilirsiniz ya da tek tek burç yorumu yapmamı. Herkesin haritası farklı herkes başka başka etkilenecek. Ben püf noktaları belirttim. Gerisi sizin elinizde.

Kendimizi değiştirelim. Artık işe yaramaz düşünce kalıplarından kurtulalım. Duygusal bağımlılıklarımız bizleri esir etmesin. Özgür ruhumuzu ortaya çıkaralım. Katlanmayalım, fedakârlık yapmayalım, başkaları için yaşamayalım. Eğer kendimiz iyi olursak zaten herkes iyi olur.

Yeni yapmak istediğiniz ne varsa ertelemeden bunlar için harekete geçelim. Şifalanmak için her yolu deneylim.

Yılan sembolizmi hakkında daha fazla bilgi için…..

Medusa Hakkında Daha fazla Bilgi için…..

Sevgi ve ışıkla

7
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!