Koruyucu Durga Mantra

featured

Om Dum Durgayei Namaha

Tanrıça Durga’nın Lakshmi, Saraswati ve Kali’nin birleşik güçlerine sahip olduğu söylenir. Bu mantra genellikle iç veya dış olumsuz güçlere karşı korunmak için kullanılır.

“Her türlü olumsuz etkiden koruyan o dişil enerjiye Om ve Selamlar.”

Tanrıça Durga, evrenin annesidir ve dünyanın yaratılması, korunması ve yok edilmesi işinin arkasındaki güç olduğuna inanılır. Çok eski zamanlardan beri ona Yüce Varlığın yüce gücü olarak tapılmıştır ve birçok kutsal metinde adı geçmektedir.

– Yajur Veda, Vajasaneyi Samhita ve Taittareya Brahman.

Yüce ruh, aksi halde Shakti (güç) olarak adlandırılır. Bu güçten dünyanın her türlü bilgisini meydana getirir ve yaratılışın, varoluşun ve yıkımın hayati nedeni olarak kabul edilir.

‘Shree Durga Shaptshati-Rahasyam’a göre, orijinal güç, üç çift Yüce Güç yaratan Mahalaxmi’dir. Erkek olarak Brahma, Vishnu ve Shiva, kadın olarak Saraswati, Laxmi ve Parvati ve sırasıyla evlendiler. Maha Saraswati, Brahmani, Mahalaxmi, Vaishnavi ve Mahakali, Maheswari olarak bilinir. Durga Shakti, tüm şimdiki veya geçmişteki dünyevi olayların orijinal nedenidir.

Durga Shakti, Adhyashakti, Paramatma Shakti veya Ati Prakrutika Shakti olarak adlandırılır. Diğer iki gücü yaratıyor ve kontrol ediyor: Doğal ve Genel. Doğal Güç, Atma Shakti, Prakrutika Shakti, Pancha Mahabhuta Shakti vb. olarak adlandırılır.

Bu Shakti, Genel Enerjiyi yaratır ve kontrol eder. Genel Enerjilere Jada Shakti veya Tamashakti denir. Evrenin annesi Durga Shakti’nin kutsamalarıyla, insan kurtuluşunu veya kurtuluşunu elde edebilir ve günlük aktivitelerini yerine getirirken zevklere kapılabilir. Bu nedenle, “Devi Bhagwat”ın seçkin şairi Vyasadev, “Rudrahinam Vishnuhinam na vadanti janastatha Shaktihinam Yathasarbe proodhanti Naradhamam”ı yerinde bir şekilde tanımlamıştır. Güçsüz kişiler, kötü insanlar olarak hor görülürler. Bu nedenle, Yüce Olan’a adanarak, onun lütfuyla güçlü ve güçlü olmalıyız.

Durga beej Doom’dur, ancak herhangi bir mantra okunduğunda, ton, ilahinin müziğine ve duygularına göre biraz değiştirilebilir. Tanrı, kendisini çağıran kişinin gerçek kelimelerin telaffuzundan çok duygularıyla ilgilenir. Benim için durga denilince aklıma Güç geliyor. Güç için Hintçe kelime ‘Baraj’. Yani tanrıları çağırırken taşıdığınız duygulara göre kelimeler değiştirilebilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!