Medicare Fiyatları Müzakere Ederse İlaç Planı Primleri Daha Düşük Olacaktır.

featured

Medicare Fiyatları Müzakere Ederse İlaç Planı Primleri Daha Düşük Olacaktır.

Kongre Rx pazarlık hükmünü kabul ederse tüketiciler ve Medicare tasarruf sağlayacaktır

​Kongre, medicare’in üzerinde çalıştığı büyük bütçe faturasında bazı reçeteli ilaçların fiyatını müzakere etmesine izin verecek bir hüküm içeriyorsa, yeni bir analize göre, Bölüm d primleri on yılın sonuna kadar yüzde 15 düşebilir.

Partizan olmayan Henry J. Kaiser Aile Vakfı (KFF) tarafından hazırlanan bir rapor, MEDİCARE’İN aktüerlerine göre, ABD sağlık ve insani hizmetler Bakanlığı’na doğrudan ilaç şirketleri ile müzakere yetkisi verildiyse, tüketicilerin 2029 yılına kadar toplam 14 milyar dolarlık kısım d priminden tasarruf edeceğini gösteriyor. Raporda, bu tasarrufun “2023’te yıllık 39 dolar prim ödeyen ve 2029’da 85 dolara yükselen kısım D kayıtlı kişiler için kişi başına tahmini tasarruflara dönüştüğü” belirtiliyor.

Temsilciler Meclisi ve Senato’da 3.5 trilyon dolarlık kapsamlı bir bütçe tasarısının bir parçası olarak tartışılan teklifler, hem Bölüm d reçeteli ilaç planları kapsamında hem de Bölüm B kapsamında uygulanan ilaçlar için bazı yüksek fiyatlı markalı ilaçlar için fiyat müzakerelerine izin verecek.doktorların ofisleri.

KFF Kıdemli Başkan Yardımcısı ve raporun ortak yazarı Tricia Neuman,” müzakerenin en büyük yararı, özellikle rekabeti olmayan ilaçlar için maliyetleri düşürmesidir ” diyor. Bu rekabetçi olmayan ilaçların fiyatlandırması söz konusu olduğunda, “hükümetin elleri bağlı, yani hükümetin fiyatları düşürmek için pazarlık yapma yeteneği veya kaldıracı yok. Ve bu hastalar üzerinde bir yük oluşturuyor ve federal hükümete önemli maliyetler katıyor.”

Adil reçete fiyatları şimdi hap şişelerinin simgeleriyle logo

Yüksek ilaç fiyatlarından bıktınız mı?

Kongre’ye medicare’in daha düşük ilaç fiyatları için pazarlık yapmasına izin vermenin zamanı geldiğini söyleyin

Neuman, KFF raporunun özellikle müzakerelerin primler üzerindeki etkilerine bakarken, hükümetin fiyatları başarılı bir şekilde müzakere edebilmesi durumunda, Medicare programı için tasarruf sağlamanın yanı sıra tüm tüketiciler için diğer cepten maliyetleri düşüreceğini söyledi. Biden yönetimi, bu tür ilaçları satın alan herkese müzakerelerden kaynaklanan daha düşük reçeteli ilaç fiyatlarını uygulayacak önerileri onayladı. Partizan olmayan Kongre bütçe Ofisi, Medicare’in fiyatları müzakere etmesine izin vermenin hükümet sağlık planlarını 10 yıl boyunca 450 milyar dolardan fazla tasarruf edeceğini tahmin ediyor.

Türkiye’ye yansımaları nasıl olacak acaba?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!