Yıl döngüsü Tarot 12 Gece Açılımı

Gökyüzünde tanrısal semboller...

featured

12 Gece Açılımı

Eski bir geleneğe göre sona ermekte olan yılın 25 Aralık akşamından onu izleyen yeni yılın Ocak ayının 6’sına kadar olan Rau-ya da Rauchachte olarak anılan zamandır.Bu sert ya da dumanlı geceler anlamına gelmektedir.İki yıl arasındaki Noel’den Üç Bilge Adam gününe kadar olan bu gizemli zaman aralığı aynı zamanda talih ve kehanetler geceleri olarak da adlandırılır ve her gece bir sonraki yılın bir ayına ilişkin kehanetlerde bulunulur ve çekilişler yapılırdı.

Ayrıca 25 Aralık özel bir zamandır. Gökyüzünde Tanrısal sembolikler belirir.  İsis’in doğum yaptığı Horus’u dünyaya getirdiği gündür. Benzer şekilde  Hz. İsanın doğumu, aynı şekilde Mitra, Diyanissos, Attis, Krişna benzer özellikler gösterip hepsinin doğumu 25 Aralıktır ve hepsi çarmığa gerilmiştir. Kutsal bir zaman dilimidir.

Bu eski geleneksel yöntemi kullanmak isterseniz, Tarot destenizi  büyük arkana ve küçük arkana şeklinde iki deste haline bölüp uygulama yapmalısınız.  Kartınızdan  süreç içinde yeni yılın her ayı için her gece için  bir kart büyük arkanadan bir kart küçük arkanadan çekmelisiniz. Örn. Ocak ayı Yıldız kartını seçtiyseniz şubat ayı açılımı için yıldız kartını da tekrar kartların içine koyup karıştırıp çekin her ay için ayrı seçin.12 ay bitene kadar devam edin ve çıkanları not edin…Sıralı günler takibinde 12 ay bitene kadar devam ettirmelisiniz.

 

Tarot desteniz ve tarot biginiz yok ise www.mabetsanat.com da   yeni yıl sürprizlerine ekli olan 12 Gece Açılımından faydalanabilirsiniz. Kaydınızı 25 Aralık öncesi yaptırmanız gerekmektedir. Gerekli bilgiyi siteden öğrenebilirsiniz.

Lilith.Astrology Spritüel_Kaarma Astrolog Çiğdem Kaya

Sevgi ve ışık ile

 

2
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!