İkiz Ruh_ Ruh Eşi_ Toprak Eş

Ruhun tekamülü ve insani kamil sürecinin evrimi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

 

Ruh İkizi-Ruh Eşi-Toprak Eş

Ruhlar yaratılış sürecinden önce hermofradittir. Ruh özünde eril ve dişil yan birlikte birdir. Birlikteliğe töz ve cevher de denir. Varlık beşeri dünyevi alana geçişte eril ve dişil olarak iki parçaya ayrılır. Bölünmüş ruhlar  bir bilincin eril yanı ve bir bilincin dişil yanı olurlar. Beşeri alemde gelişim sürecinde birbirlerini tamamlanmak için zıt kutuplarına çekilirler ve benzer frekans ve titreşimde olan kişilere çekilerek aşkı arar, deneyimler,  yaşarlar.

Platon bu durumu birlik arayışının kozmik güdünün varlığından doğduğunu öne sürer.
Jung, bilinçdışında özümüzde zihnimiz anima ve animus arketipine uygun ruhlarla karşılaşırız sözü ile dile getirir. Jung öğretisinde anima , animus bilinçaltının antropomorfik arketipleridir.

Arketip: Deneyimlerimiz, ortak bilinçle hareket alanımız, anılarımız ve düşünme biçimizle biçimlenen evrensel bir olgudur.

Erkek bilinçaltındaki feminen içsel kişilik anima olarak; kadındaki maskulen içsel kişilik de animus olarak tanımlanmıştır. Jung’a göre; kişinin sosyal kimliği ve iç kimliğini dengede tutması yani özündeki anima veya animusu öldürmeyip, beslemeyip dizginleyebilmesi de mühimdir. Örneğin içindeki animasıyla bağlantısı kopmuş kaba erkekler veya tersi örneklemle animusundan uzaklaşmış  aşırı duygusal kadınlar gibi… evcilleştirilmemiş anima ve animus yani dengede tutulmayan bu iki arketip yabani birer suçlu kişiliğe bürünebilir.

Dişil ve eril rollerinde ki deneyim alanlarımız kişiliğimizn personanın birer parçası gibidir bu durum karma ile bağlantılır.

Kadim öğretiler ilişki tiplerini ruh ikizi, ruh eşi ve toprak eş olarak üç gruba ayırmaktadır. Karmik doğum haritalarında kollektif bilindışı, insan evrimi, insani kamil sürecinin deneyimleri ve bağlantıları incelemekte, ilişkilerin nereye evrildiğini, kiminle birlikte olduğunu , birbirlerine neler öğrettiklerini, hangi deneyim alanlarından geçtiklerini gözlemleyebilmekteyiz.

 

İkiz Ruh: Yaratılışta ruhun cinsiyeti yoktur. Eril ve dişil bütündür. Maddi aleme geçişte dişil olanın eril yanı, eril yanın dişil yanı uyku moduna geçer. İkiz ruh ayna görevi görür. Eş zamanlı olaylar yaşarlar. Birbirlerini beslerler. Aynı frekans ve titreşime sahip olup birlikte da olmasalarda aynı deneyim alanını yaşarlar…

Ruhsal bağları derindir. Eş gruplarında en zor yaşam deneyimi olan ruhlardır. Birbirleri ile karşılaşırlarsa vazgeçemezler. Ne seninle ne sensiz sözleri ruh ikiz grubuna uygundur. Zor ilişki türüdür.Kendinden bir ruh karşındadır.

Birbirlerini buldukarında aradaki dengeyi sağlayabilmeleri bütün olarak hareket etmeleri önemlidir. Çünkü anima animus birleşmiş bütünlük sağlamıştır. Bu bütünlük bizim deyimimizle aşk olarak karşımıza çıkar. Kutsallık önem arz eder. Özel ruhlardır.  Reenkarnasyonun üst aşamalarında görülür. Sıklıkla ikiz eşlerde cinsellikten ziyade ruhsal aşk deneyimi yaşanır. Özellikle görevli ruhların deneyimlediği ilişki durumudur. En bildiğimiz örnek Adem ve Havva aynı ruh eril ve dişil yanın bedenleşmesidir… Kutsal çift olarak da bilinir ve ruh kendini tamamlanmış hisseder.

Bir araya gelsin gemesin ikiz ruhlar yaşam alanlarında ilahi bir mesaj, tekamül süreçlerinde aşmaları gereken sınavları deneyimlerler. Ruhlar yan yana gelmeseler bile yaşamlarında benzer deneyimleri yaşayıp tekamül sürecini doldururlar.

Eş ruh: İkiz ruhlar ayrıldıktan sonra kendini tamamlamak ihtiyacı ile eşini arar. Benzer enerjisini tamamlayacak farklı bir ruhla karşılaşır, fakat kendisine yakın ruh ile karşılaşır. Örn. Aynı kabilede olup benzer özellikler taşıyan kişi ile birliktelik.

Antik Mısır da Ba dediğimiz varlık grubu olarak ta tanımlanmaktadır. En anlaşılır şekilde ruh ailesi farklı zamanlarda farklı aşamalarda buluşan çiftlerdir. Karşılıklı anlayış, aynı şeylerden hoşlanan, kafa dengi olan, aşkı yakalayan ruh türüdür. Eş ruhlar birbirlerini bulabilirse sevgili, dost, eş, arkadaş, bazen düşman eş olabilir. Karşılaştığın insan sana sınavlardan geçişti acı da yaşatabilir. Aralarında yaş farkı, statü, bedensel farklılıklar, cinsel tercih olabilir.
.
Toprak Eş: Geçmiş bağları olmayan aynı frakans grubunda ortak fikir düşünce anlayışına sahip olan birliktelik grubudur. Bu dünya da karşılaşıp birlikte olup, birçok deneyim yaşayan ilişki türleri alanında sınavına tabi olan ruh türüdür. Toprak eşler  evlenebilir, çocuk yapabilir, ayrılık, boşanma yaşayıp birkaç kez evlilik yapabilirler.

 

Kişinin karmik ilerleyişine göre her ruh türünde olumlu olumsuz şekillernir. Ezoterik öğretilerde, Antik Mısır’da, Hindistan’da, Uzak Doğu’da, Antik Yunan’da, Bektaşilikte, Mevlevilikte ileri olup derin bilgi birikimi gerekir.

Olay kişinin aşık olup hormonik etkilerle bu benim ruh eşim, ikiz ruhum demesinden ibaret değildir. Basit değil, derin incelenmesi gereken bir yapıdır. Ezoterik astroloji, drakonik harita ile birlikte hipnoz çalışması ile çözümlenebilir. Özellikle karma haritalarda sembolik işaretçisi Juno özel yere sahiptir. Kombinasyonları incelenir 12 alt poziyonu 36 parametresi ve bağlantılı kombineleri, noktaları, tipleri çözümlenmelidir. Her biri farklı sembolikler barındırır.

İlahi planda  evrimleşme sürecinde dönüşümün farkına varın.

Sevgi ve ışık ile…

Lilith.Astrology Ezoterik_ Karma Astrolog Çiğdem Kaya

 

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
2
_a_rm_
Şaşırmış
1
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!