Florit Taşının Özellikleri ve Faydaları

featured

Florit- Kalbin Taşı- Zihin Bağlantısı

Florit Nedir?

Florit, Kalsiyum Florürden oluşan bir mineraldir ve genellikle şeffaftır. Mohs sertlik ölçeğinde 4 dereceli oldukça yumuşak bir taştır. Florit, bulutlu bir berraklıktan koyu morlara ve yeşillere kadar uzanan bir gökkuşağı renginde gelir. UV ışığına maruz kaldığında Florit floresan hale gelir ve renkler gerçekten canlanır.

Florit kelimesinin kökeni, “akış” anlamına gelen latince bir kelimeden gelmektedir. Ve Florit ile harika bir akış var! Kalp, Boğaz, Üçüncü Göz ve Taç Çakraları arasındaki pürüzsüz akış.

Floritin Metafiziksel İyileştirici Özellikleri Nelerdir?

Florit, öngörülemeyen renkleri ile güzel bir taştır ve yüksek pozitif enerji titreşimleri taşır. Bu güçlü enerjiler, onu hayatınızdaki değişim ve eylemi tezahür ettirmek için harika bir taş yapar. Dileklerin gerçekleşmesi için harika bir taştır.

Florit, negatif enerjiyi ve stresi emer ve nötralize eder, bu da onu denge ve istikrar için harika bir taş haline getirir. Florit kristalleri odak, konsantrasyon ve güven getirerek öğrenciler, zorlu projeler ve işletme sahipleri için harika bir kristal haline getirir. Mükemmel bir öğrenme yardımcısı olan Fluorite, konsantrasyon gücümüzü, öz güvenimizi artırır ve karar vermede ve yeni bilgileri anlamada bize yardımcı olur.

Fiziksel olarak, Florit taşları bağışıklık sistemimiz ve kemik sağlığımız için harikadır.

Florit Kristallerinin Değişen Renklerinin Ek Faydaları:

Mavi Florit: Mavi renk ile Boğaz Çakrasına uyarı gelir. Ve Boğaz Çakrası ile, doğruluk ve özgünlüğün yanı sıra açık ve düşünceli iletişim gelir.

Yeşil Florit: Yeşil, Kalp Çakrasının rengidir ve burada tasarımlarımızda en çok kullandığımız floritin rengidir. Yeşil Florit, Kalp Çakrasını açarak hayatınızdaki sevgi ve şefkat yerinden daha fazla gelmenize yardımcı olur. Fiziksel olarak, Yeşil Florit, hormon dengeleme ve döngü düzenleme için tercihimizdir.

Mor Florit: Üçüncü Göz Çakrası, Mor Florit ile canlanarak maneviyat, iç görü, berraklık ve rasyonellik getirir. Taç Çakra ayrıca Mor Florit ile uyarılır, aşırı aktif bir zihni temizler ve huzur getirir.

Florite Çekildiyseniz:

Fluorite’ye ilgi duymak, bir telaş içinde olduğunuzu ve bazı yeni hedeflere ihtiyaç duyduğunuzu hissedebileceğinizi söylüyor. Florit, istek listenizdeki şeylerin peşinden gitmeniz için size “zorlama” ve teşvik sağlamaya yardımcı olabilir.

Florit Sembolizmi:

Çakra: Kalp

Zodyak: Balık, Boğa, Balık

Doğum Taşı: Geleneksel veya modern temsil yok

Element: Hava, Su

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!