Turkuaz Taşının İyileştirici Özellikleri

featured

Turkuaz Taşına İhtiyacınız Varsa…

Vücudunuzun en iyi şekilde hissetmek için neye ihtiyacı olduğunu anlamakta veya dinlemekte sorun mu yaşıyorsunuz? Kendinize iyi bakmak, yapılacaklar listenizin en altına mı düşüyor? Sağlığınızla ilgili önemli randevuları veya eylem öğelerini erteliyor musunuz? Sağlığınızı ve zindeliğinizi ön plana çıkarmak için biraz yardıma ihtiyacınız varsa, usta şifacınızı arayın: Turkuaz kristal.

Turkuaz İyileştirici Özellikleri

Turkuaz hayatınıza girdiyse, iyileştirici güçlerine ihtiyaç duyduğunuzun bir işaretidir. Turkuaz anlamı suyun iyileştirici enerjisiyle, gezegeni besleyen hayat veren elementle ve yaşamın kökeniyle bağlantılıdır. Bu yenilenme ve gençleşme enerjisi, Turkuaz kristali anlamına gelen şifa niyetlerini ve genel esenliği destekleme konusundaki eşsiz yeteneğini veren şeydir.

Turkuaz taşının suyu andıran özellikleri, sizi stresten arınmaya ve negatif enerjilerden arınmaya yardımcı olabilecek bir sakinlik ve dinginlik durumuna da yönlendirir. Bu sayede Turkuazın iyileştirici özelliklerini enerjik koruma ve kalkanlama için de kullanabilirsiniz.

Huzur ve sakinliğin terapötik faydalarından yararlanmanın en iyi yollarından biri, günlük meditasyonunuza Turkuaz anlamını dahil etmektir. Onunla meditasyon yapmak, meşhur huzur nehrinde rüya gibi yüzerken huzurlu bir rahatlama durumuna girmenize yardımcı olabilir. Yüzyıllardır hayranlık uyandıran turkuaz taşlar, kraliyet tahtları ve hançerlerinden mücevherlere ve kupalara kadar her şeye oyulmuş ve yerleştirilmiştir. Mısırlılar, turkuaz kristal anlamının iyi şans getirdiğine ve onları yenilmez kıldığına inanıyorlardı. Taşı, bok böceği göğüsleri gibi sembolik mücevherlere ve heykellere oydular.

Turkuaz anlamının kullanımı, kazaları önlediğine, kafa ve kalp hastalıklarını iyileştirdiğine inanıldığı M.Ö. 5500 yıllarına kadar dayanmaktadır. Bir efsane, bir nehre bir parça Turkuaz atmanın yağmur getireceğini söylüyor.

Turkuaz kristal anlamı, birçok Yerli Amerikalı için kutsal bir taş olarak biliniyordu. Tıp adamları şifa uygulamalarında Turkuaz kullandılar. Genellikle hayvan şekline oyulmuş turkuaz, ölüleri koruduğuna ve koruyucu ruhları davet ettiğine inanılan mezarlara yerleştirildi. Turkuaz Afrika, Belçika, Çin, Fransa, İran, Meksika, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer birçok yerde bulunur.

Turkuaz Kristal Anlamı

Turkuaz kristal anlamı çok yönlüdür. Taşın boğaz çakrasıyla bağlantısı ve suyun enerjisi ile ruhsal ve enerjik şifa için uzun bir geçmişe sahip olması nedeniyle, Turkuaz kristal taş anlamı ile bağlantı kurmanın yolları sonsuzdur. Bununla birlikte, bir Turkuaz kristali ile kullanmanın en güçlü amaçlarından bazıları sakinleştirici ve iyileştirici enerjisinden kaynaklanmaktadır.

Turkuaz aynı zamanda oldukça programlanabilir bir taştır, bu da ona verdiğiniz belirli iyileştirme niyetlerini tutabileceği anlamına gelir. Bu, Turkuaz ile çalışmayı daha da güçlü kılar çünkü niyetlerinizi güçlendirebilir ve çoğaltabilir. Bu usta şifacıyı ruhsal alet kutunuza getirin ve hayatınızın tüm yönlerini desteklemesine izin verin.

Sağlığınıza Öncelik Vermek

Turkuaz kristalin iyileştirici frekansları sizi Dünyanın enerjisine bağlar. Tabiat Ana sürekli bir yenilenme halindedir ve taşınız bu yenileyici enerjiyi kucaklamanıza ve onu kendi şifanıza yönlendirmenize izin verir. Bu taşın mavi tonları, canlılığı ve gençleşmeyi temsil eden hayat veren element olan suyun enerjisinden özel olarak yararlanır. Sağlık ve zindelik ile ilgili hedeflerinizi desteklemek için bu farklı enerjileri Turkuaz kristal anlamı içinde kanalize edebilirsiniz.

Turkuaz kristali iyileştirici özellikleri çok programlanabilir olduğundan, üzerinde çalıştığınız amaç ne olursa olsun taşınızı programlayabilirsiniz ve taşınız kendi kişisel sağlık koçunuz, kişisel antrenörünüz, beslenme uzmanınız, yaşam koçunuz veya başka herhangi bir destekleyici rehberiniz olarak hareket edebilir. Sağlık yolculuğu Turkuaz kristal anlamı fiziksel sağlığın çok ötesine ulaşır ve hatta zihinsel ve duygusal sağlığınızı destekleyebilir, böylece ne üzerinde çalışıyor olursanız olun sizi destekleyebilir.

Koruma

Kristal şifada, Turkuaz kristal taşın anlamı kişisel koruma ile ilişkilidir ve onu savaşa giden eski savaşçılar için popüler bir koruyucu kalkan haline getirir. Turkuaz kristalinin parlak ve çarpıcı tonu, negatif güçlere karşı kişisel koruma sağlama yeteneğinden dolayı bu dekoratif taşa saygı duyan bir kabile olan Azteklerin tören maskelerinde ve savaş teçhizatında keşfedildi. Eskilerin durumunda, istilacı yağmacılara ve antik çağın diğer zorluklarına karşı bir koruma görevi gördü. Ancak Turkuaz kristal taşın koruyucu enerjisi sadece bir efsane ya da eski bir bilgi değildir. Bugün hala aynı derecede güçlü ve etkilidir.

Turkuaz kristal anlamı zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu her türlü istenmeyen veya negatif enerjiden arındırarak çalışır. Bu arındırıcı etkiyi taşın sakin ve dingin enerjisiyle birleştirdiğinizde ortaya son derece canlandırıcı ve pozitif bir enerji çıkıyor. Turkuazın bu kadar güçlü bir koruma kristali yapmasının nedeni budur- sadece negatif enerjiyi ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda onu pozitif titreşimlerle değiştirir.

Turkuaz Kristalinizi Nasıl Kullanırsınız?

Sağlığınıza Öncelik Vermek İçin Turkuaz Kristalinizi Nasıl Kullanırsınız?

Turkuaz kristal özelliklerini sağlık için kullanmanın en sevdiğimiz yolu, kendinize bir kristal programı oluşturmaktır. Turkuaz kristal takılar takarak, taşı taşıyarak ve mekanınıza dahil ederek sağlığınızı ve zindeliğinizi yaşamınızda birinci öncelik haline getirebilirsiniz.

Turkuaz takı şeklinde giymek, gün boyunca taşın enerjisiyle bağlantı kurmanın en güçlü yollarından biridir. Bilekliğiniz, kolyeniz veya küpeleriniz sağlığınıza odaklanmanızı ve genel sağlığınızı destekleyen seçimler ve kararlar vermenizi hatırlatabilir. Turkuazı kolye olarak takmak özellikle güçlüdür çünkü taş, vücudun bu taşın özellikle iyi çalıştığı alanlardan biri olan göğsünüze yakın oturabilir.

Taşı takmanın yanı sıra çantanızda veya cebinizde bir parça Turkuaz taşımak, sağlığınızı ön planda tutmanız için sürekli bir hatırlatma görevi görür. Kendinizi antrenmanınızı erteliyor veya meditasyon pratiğinizde gevşek buluyorsanız, taşınızın sağlık ve zindelik hedeflerinize doğru olumlu adımlar atmanız için size ilham vermesine izin verin.

Sağlık için kristal programınızdaki son adım taşı çevrenize getirmektir. Niyetlerinizin ve hedeflerinizin bir hatırlatıcısı olarak her gün göreceğiniz bir yere koyun.

Turkuaz Kristal Sağlık İçin Niyet: Sağlık için Turkuaz ile çalışırken şu kristal niyeti kullanın: “Sağlığıma öncelik veriyorum.”

Turkuaz Kristalinizi Koruma İçin Nasıl Kullanırsınız? 

Turkuazı koruma amaçlı kullanmak için, giymeyi, taşımayı ve mekanınıza yerleştirmeyi içeren kendinize bir Turkuaz kristal programı oluşturun. Turkuaz takı takmak gün boyunca koruyucu enerjisini yanınızda getirmenizi sağlar. İster kolye olarak kalbinizin üzerine ister bileklik olarak bileğinize, hatta küpe olarak taksanız da bu kristal siz dünyayı dolaşırken enerji alanınızdaki olumsuzlukları gidermeye yardımcı olacaktır.

Koruma için kristal uygulamanızı geliştirmek için sutyeninizde, çantanızda veya cebinizde bir Turkuaz taşı bulundurun. Fazladan bir manevi korumaya ihtiyaç duyduğunuzda, Turkuazınızı elinizde tutun ve negatif enerjinin zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu terk ettiğini görselleştirin.

Kristal uygulamanızı tamamlamak için alanınıza bir Turkuaz kristal yerleştirin. Koruma için, ortamınızın enerjisini arındırmak için evinizde göze çarpan bir yere yerleştirin.

Koruma için Turkuaz Kristal Niyeti: Koruma için Turkuaz ile çalışırken, şu kristal niyetini kullanın: “Korunuyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!