Ayahuasca’nın Çağrısı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Şamanizm en eski manevi uygulamadır, yerli halk doğa ile temasa geçmiş ve orada manevi rehberliklerini almıştır. Ayahuasca’nın nasıl ve hangi biçimde yaratıldığını kendinize hiç sordunuz mu? Bilinmeyen boyutlara kapı açan kutsal bir içecek mi?

Hadi Ayahuasca’nın hikayesini öğrenelim

Ormanın ortasındaki bir şaman derin düşüncelere dalar. Gerçeği arar, gerçeği ister, gerçeğin de ötesine geçme arzusunu taşır ve en önemlisi bunu şaman olmayanlarla paylaşmak ister. Kendi farkındalık yolcuğunu ne kadar anlatırsa anlatsın diğerleri anlayamaz çünkü gerçekliği deneyimlememiştir. Gerçek olarak sadece beş duyusunu kullanarak edindiği deneyimleri bilmektedir bugüne kadar.

İlahi bir Rehberlik alır ve böylece bir asmadan bir yaprak alır. Onu iki elinin arasına yerleştirir, bir füzyon gerçekleştirir. Farklı bitkilerden farklı özler toplar ve böylece ruh molekülünün formülünü oluşturur. Kutsal içeceği yaratma sezgisine sahip olmuş olur özetle. Buda’nın çayı keşfetmesine ne kadar benziyor değil mi? Yoksa o hikâyeyi bilmiyor musunuz? O zaman durma ve araştır.

Günümüzde Ayahuasca, ruhsal deyimleri yaşamamış ya da az deneyimlemiş olan insanlara yardımcı oluyor ve onları kelimenin tam manası ile uyandırıyor, günümüzde bu içeceğin peşinden koşan yüzbinlerce insan var artık. Asıl soru şu Şaman ayini olmadan bir içecek nasıl şamanik bir yolculuk yaşatabilir. Sır bitkide mi yoksa özde mi.

İkinci soru ise bu karışım nedir. Bir uyarıcı mı, bağımlılık yapışıcı madde mi, yoksa bu bir ilaç mı? Üçüncü önemi soru da şu olmalı. Bir yerlerde okudunuz duydunuz ya da gördüğünüz için mi istiyorsunuz yoksa kalpten bir çağrı ve açıklanması zor bir çekim mi hissetiniz.

Şaman çağrısı aldı isen devam et. Sihirli bir bitki yok. Bir bitkiyi sihirli yapan bir şaman ruhu var. Anadolu’da Lokman ya da lokman ruhu dediğimiz işte tam da bu. Lokmanın hikayesini duydun mu? Duymadı isen hadi şimdi onu da araştır. Kadim şamanlar kanatlı yılan ya da ejder olarak isimlendirdi şifa bilgisini aktaranı. Anadolu da ise lokmanı şifacı yapan Şahmeran’dı. Tüm hikayeler nasıl da aynı değil mi.

Ne zaman bir çağrı hissetsen, ona sırtını dönme ya da dinlemeyi bırakma, sevgiyle takip et, çünkü kendini bilme yolunda yürümen için sana kutsama ve koruma sağlayan bir ata olabilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!