Fizik Bilimi ve Yaşam Çiçeği

featured

Antik Mısır’da ve diğer birçok yerde görülen “Yaşam Çiçeği”nin altıgen ızgara sembolü, uzayın geometrisini kodlar, ancak 2B’de, 3B uzaysal-geometrik bir sistemden türetilen ortogonal geometrik projeksiyon (bir perspektif) olarak ifade edilir. Fiziğin temel kuvvetlerinin dinamiklerinin matematiksel sabitleri, fizikte, kimyada ve matematikte tezahür eden tüm geometrileri kodlayan birleşik bir toroidal düğümler, kutup gülleri, çokgenler, çokyüzlüler, politoplar ve matrisler gösteren harmonik hareketlere dayalı yapıları ve süreçleri ifade eder.

Bu sistem Buckminster Fuller tarafından “Sinergetik” olarak adlandırıldı ve maddenin davranışını ve oluşumunu birbirine bağlı bir sinerji, hareket, denge, döngüler, senkronizasyon, kendi kendine montaj, geometri, fraktallar, dönüşüm, enerji, frekans, titreşim, rezonans vb. Simatikteki (titreşim) tüm kalıpların ve tüm atomik/temel kuvvet etkileşimlerinin türetildiği fiziğin geometrik matrisidir.

Altıgen ızgara motifi, “kürelerin en yakın paketlenmesi” (uzay, zaman, ışık, atomlar, moleküller, DNA’ya gömülü mimari formları oluşturan) gibi uzamsal geometrinin kalıcı ve matematiksel olarak kanıtlanmış özelliklerini ortaya çıkardığı için kutsal kabul edildi.

Periyodik element tablosundaki tüm atomlardaki moleküler kendi kendine montajın konfigürasyonlarını oranlayan sinerjik sistemin temelini oluşturan 5 düzenli polihedranın (Tetrahedron, Octahedron, Cube, Dodecahedron, Icosahedron) düzenlemesini kodlar. Kelimenin tam anlamıyla kimyanın temelidir, çünkü ışık, elektrik, manyetizma vb. tüm fenomenlerde mevcut olan titreşen enerjinin oluşturduğu olası şekilleri belirleyen geometrik bir uzaysal geometri matrisidir.

Bu, ışığın boyutsal (ve daha yüksek boyutlu) özelliklerini kodlayan bir sistemdir: Bu, evrenin küresel/toroidal harmoniklere dayanan fraktal dilidir.

Yaşam Çiçeği, ışık harmonikleri ve rezonanstan oluşan bir evrende yaşadığımızı anlamamıza yardımcı olur. Bu uyum fiziksel ve evrensel bir düzen ve evrim yasasıdır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!