Jung’un Bilinçdışı Teorisi ve Zohar Kitabı

featured

‘Yüce Konuları ve Yüce Sırları Göstermek’: Jung’un Bilinçdışı Teorisi ve Zohar Kitabı’na Giriş.

C.J. Jung’un Kabala’nın mistik öğretilerine olan ilgisi iyi bilinmektedir (Drob 1999), Kabala alimlerinin mit ve insan ruhu üzerine çalışmalarına olan ilgisi (Idel 2005; Pedayah 2015). Her ikisinde de ortak olan, Jung’un inanç ve ibadeti şekillendiren dini hayal gücünün ifadeleri ile insan deneyimini şekillendiren zihinsel yapılar arasında kurmaya çalıştığı evrenselci çerçevedir. Aksine, ders, Yahudi mistik geleneğine ve bireyin zihinsel durumuna odaklanarak Jung’un Kabala ile olan bağlantılarına odaklanacaktır. Kabalist geleneğin temel çalışması olan Zohar Kitabı’nın girişinin yakın bir okuması, Zohar’ın yüce bilgi ve onun geri alınması hakkındaki düşüncelerini keşfetmek için Jungçu terapi ilkelerini ve bilinçdışını sorgulamasını kullanacaktır.

Orr Scharf, Kültürel Çalışmalar Yüksek Lisans Programında ve Ofakim B.A.’da ders vermektedir. Hayfa Üniversitesi’nde Onur Programı. Araştırması, Yahudi ve Hıristiyan düşünürler arasındaki fikirlerin ve metodolojilerin çapraz döllenmesini ve iki inancın tarihsel evriminin- antik çağlardan erken modern çağa kadar- felsefe, teoloji ve ilgili modern söylemleri nasıl şekillendirdiğini araştırıyor.

Sanatçı: David Friedman

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!