Kötü Ruhları Kovmak için Tai Maji

featured

Kötü Ruhları Defetmek İçin Sihirli Bir Kareye Hapsedilen Kuş

Kuşların mistik gelenekte meleklerle bağlantısı vardır. Göksel varlıkların tümü ilahi ve iyi olarak kabul edilir. Koruyucu, barışçıl ve şifa vericidir. İlk dönemlerde kanatlı tüm hayvanlar bu ilahi sembolizm için kullanılıyordu.

Karanlığın kötü olarak atfedilmesinden sonra, gece avlanan ya da gece uçak hayvanlara kötücül özellikler eklenmeye başladı. Baykuş sembolizmin de olduğu gibi, bilgeliği temsil eden baykuş aynı zamanda kara büyüyü de temsil etmeye başladı. Küçük ya da yahşi olmayan kuşlar ise hala pozitif kabul edilen değerleri temsil etmeye devam ediyor.

Kanat hayvanlardan ilahi varlıklara geçti. İnsan suretinde kanatlı olan varlıklar sembollere eklendi. İlahi gücü ve kudreti ve tanrısallığı sembolize etmeye başladılar. Antik uzay teorisyenleri gökten gelen varlıklar olduğu için bu şekilde bir sembolleştirme yaptıklarının tezini savunuyor.

Kuşların uçması, kuşların eve konması, sürü halinde uçan kuş görmek, kuş kanadı bulmak, kuşun kişinin üstüne dışkısını yapması gibi pek çok kuşlara ait unsurlar uğurlu ya da şanslı kabul edilmiştir.

Bir kuş eve girdiği zaman kötü ruhları kovmak için geldiğine inanılır. Bu aynı zamanda bir uyarıdır bu nedenle evin temizlenmesi gerekir. Bir Tai Büyüsü El Yazmasında sihirli kare olarak kabul edilen tılsım içine hapsedilmiş kuş sembolizmi işlenmiş. Ev, iş yeri gibi mekanları ve kişileri kötü ruhlardan koruması var olan kötü ruhu kovması için yapılmış.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!