Melek, Melek Kanadı/ Kanat Sembolizmi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koruma, Sevgi, Onur Ve İmanın Simgesi.

Hepimiz “omuzlarında bir meleğin var” sözünü duyduk. Gizli bir gücün bizi gözetlediğini bilmek rahatlatıcı değil mi? Meleklerin bizi seven, destekleyen, iyileştiren ve bize rehberlik eden elçiler olduğuna inanıyoruz.

Melek kanadı tılsımı, keder zamanlarında rahatlık getirmeyi, koruma, sevgi, onur ve inancın sembolü olarak görür. Kaybettiğimiz sevdiklerimizin anısını onurlandırma arzusundan ve kaybolan ama asla unutulmayanlar için bir anma olarak görülür.

Çoğumuz gerçekten değer verdiğimiz birini kaybetmenin nasıl bir his olduğunu biliriz.kaybettiğimiz kişilerin üzerinden yılar geçmesine rağmen onu duyamaz ve göremez olduğumuz halde özleme, derinden sevmeye devam ederiz. Melek Kanadı, işte bu duygularında hatırasıdır.

Melek kanadı, korumayı, saflığı, cesareti, sevgi uyumunu ve korumayı simgeleyen meleklerin sembolü olduğu için çok özeldir. Bize mutluluk, umut ve inanç verir. Meleklerin cennette olduğuna inanılır ve herkesin kendine ait bir koruyucu meleği olduğu söylenir. Melek kanadının önemi kullanıcıya bağlıdır. Belki koruyucunuzun yanınızda olduğunu ya da cenneti, iyiliği hatırlatıyor.

Melek kanatları hayata farklı bir bakış açısı kazandırır ve melek kanatlarıyla uçtuğumuz da hayat yolculuğumuza bakabilir ve korunmuş ve güçlenmiş hissedebiliriz. Hayattaki olumsuzlukların ve başarısızlıkların üstesinden gelmek için bize umut ve güç verir. Stres, kafa karışıklığı ve korku sırasında melek kanatları bize yalnız olmadığımızı ve bize bakan koruyucumuz olduğunu hatırlatır. Bu çok güçlü bir tılsımdır ve her zaman derin ve rahatlatıcı bir his verir.

Genel Olarak Kanat Sembol Anlamı

Odin’in Kanak Miğferi

Herhangi bir türde veya tarzda kanatlar, ilahi kudretin ve özgürlüğün sembolüdür, kendilerini tutan veya bağlayan her şeyin prangalarından kendini kurtarma yeteneğidir. Kanat Sembolü sizi bir süredir tutan bir şeyi aşmak veya sadece hayatınızda gerçekten yapmak istediğinizi yapmak, özgür hissetmek anmalarını taşır ve bunların enerjisini verir.

Kanat veya kanatlar, uçuşun bir simgesidir ve insanın yapamayacağı bir şeyin sembolüdür ve bu nedenle hayattan daha büyük bir şeyin umudunun sembolü haline gelir. Kanat sembollerini seven kişilerin hayatlarında daha fazlasını yapmak istediklerini düşünüyorum. Kendilerine bir çapa ve destekleyici seçiyorlar.

Kanat, herhangi bir kanatlı hayvandan gelebilir, çoğunlukla kuşlar veya böcekler gibi uçabilen bir hayvandan. Hayvanların ve böceklerin kendilerinin de ayrı anlamlar taşıdığını unutmayın.

Kartallar ve şahinler gibi yırtıcı kuşlar, genellikle kendilerinin yırtıcı bir yönünü vurgulamak isteyen güçlü ve baskın ruhları olanlar tarafından seçilir. Avcı karakterine sahip veya doğada olmayı seven insanları sembolize eder.

Bir ispinoz veya sinek kuşunun ki gibi canlı renkli kanatlar, parlak veya naif yürekli bir ruhu gösterebilir. Kanat ayrıca melek, ejderha veya iblis gibi mitolojik kanatlı bir yaratığı da temsil edebilir. Tıpkı hayvanlarda ve böceklerde olduğu gibi, bunların her birinin kendi anlamları vardır. Örneğin, bir meleğin kanadı veya kanatları ya dindar biri olduğunuz ya da etrafınızdakileri kolladığınız anlamına gelebilir.

Merkür-Hermes’in Ayakları

Döve olarak da en çok tercih edilen sembollerden biridir. Ayaklara veya ayak bileklerine yerleştirilen kanatlar, genellikle sporcular için uygun olan ve çabukluk ve hareket tanrısı olan Yunan tanrısı Hermes’in ayaklarını, hızın ve çevikliğinin bir simgesidir. Kanat, hızlılığın benzersiz bir sembolüdür. En popüler olarak, bir melek kanadı, kürek kemiklerinin üstünde, saflık ve masumiyet veya doğruluğun bir sembolü olarak tasvir edilir. Aynı zamanda adalet savaşçısı olan bir baş meleğin tasviridir.

Kanat Dövmesi

Böcek kanatları, uçma arzusunu, benzersiz olmayı ve özgürlük anlamını taşır. Böcekler genel olarak rahatsız edici bulunsa da böcek kanatları asiliği ve kendi kurallarınıza uyma anlamlarını da sembolize eder. Kelebek, güve veya yusufçuk kanatları, harika bir anlam olan dönüşümü temsil eder.

Bazen savaşçı bir ruhu, bazen estetik ve güzelliği, bazen adaletli olmayı , bazen saflığı sembolize eden kanatlar, güzellikleri ve anlamaları ilham olmaya devam ediyor.

4
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!