Kral Seti Mezarında Gizlenmiş Nefertiti

featured

Krallar vadisi Antik Mısır mimarisinin ve sanatının en güçlü yönlerini karşımıza çıkarır.

Antik Mısır piramitleri ile meşhur olsa da , sanatsal ve estetik olarak antik mısırın görkemine Krallar vadisinde tanık olunabilir.

Bilimsel olarak da gelişimin ne derece yüksek olduğunu görebiliriz. Işık olmayan ve yanıcı olmayan (is çıkaran )aydınlatma araçları kullanmaları, renkleri elde etmek için kimyasal çalışmalar. Lazer ya da bilgisayar olmadan mükemmel geometrik hesaplamalara dayalı mimari yapılar. Çok yüksek ağırlığa sahip taşların taşınması, Bağlayıcı unsur olmadan mükemmel oranda birine bağlanmış taşlar.bunun gibi onlarca mucize olarak tanımlanabilecek bir görsel şölen sunar.

Krallar vadisinde, Kral Seti’nin mezar girişinde ise eşsiz bir sır gizlidir. Doğru açıdan bakılmadığı zaman farketmersi imkansız bir şey. Güneşe bakan bir Nefertiti saklıdır. Nefertiti, Aten, Tek tanrılı güneş ile sembolize eden dinsel inanışın kurulmasını sağlayan Antik Mısır’ın en eşsiz kraliçesi.

Buna bilgisayar olmadan yapabilmek için matematiksel hesaplamaları hayal edin.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!