Oniks Taşının İyileştirici Özellikleri

featured

Herkesin tarantulalardan, uçmaya, bağlılık ve yakınlığa kadar fobileri vardır. Ancak bilge Japon atasözünün dediği gibi, korku yalnızca zihnin izin verdiği kadar derindir, bu da Oniks kristalini ruhsal yolculuğunuzda güçlü ve sağlam bir arkadaş yapar. Güçlü bir savaşçı taşı olan Oniks kristali anlamı, hepsinin en zayıflatıcı ve toksik duygusu olan korkudan kaynaklanan olumsuz düşünce kalıplarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Oniksi mücevher koleksiyonunuza dahil edin ve ne olursa olsun, bu güçlü kök çakra taşının her zaman arkanızda olduğunu her zaman bilin.

Oniks Anlamı

Gece gökyüzünün durgunluğunu yansıtan Oniks kristal taşı anlamı, Peru ve Kızılderili geleneklerinde inisiyasyonu ve değişimi sembolize eder çünkü korkularınızla yüzleşmekten gelen kişisel güç duygularına ilham verir. Bahçe türü fobilerden arınmış olmak, süper bir güce sahip olmak gibidir. Sizi daha zengin, daha anlamlı bir varoluşa yönlendirerek ruhunuzu kendinden şüphe ve endişe zincirlerinden kurtarır.

Dünyanın sessiz ve sakin olduğu yenileyici bir zaman olan gecenin derin siyah boşluğuna uyum sağlayın ve sizi günlük korkularınızdan kurtarmak için Onikse odaklanın. Gündüz güneş bize enerji verirken, gece mehtaplı bir gökyüzü bizi yeniler. Bunlar, gerçek değişimin ve ruhsal dönüşümün mümkün olduğu anlardır, bu da Oniks kristalini ruhsal uyanışlar için taş koleksiyonunuzun önemli bir parçası yapar.

Beyaz ve gri renk bantları ile siyah koyu siyaha sahip Oniks, sürekli dönen gezegenimizin üç farklı aşamasını simgeliyor. Siyah, serin ve durgun gece gökyüzünü temsil eder, gri, şafak öncesi ve alacakaranlıkta gökyüzünü ve beyaz, her günün rengidir. Masallar dünyasında sihir her zaman alacakaranlıkta veya şafakta, her şeyin hala alacakaranlığın parıltısında olduğu zamanda gerçekleşir. Birlikte, bu renkler, kök çakranın dengesini yeniden kurmaya yardımcı olan, evrenin yin-yang’ı olan siyah ve beyazın birbirine bağlılığını temsil eder. Oniksin iyileştirici özellikleri, günlük yaşamın stresini yatıştırmada bir cevherdir çünkü kendinizi güvende hissettiren ve sizi toprağa bağlayan topraklama etkileri ile iş-yaşam dengesine uyum getirmeye çalışır. Sonsuza kadar bitkin hissedin veya Oniksi günlük sağlık rutininize dahil edin.

Oniks Şifa Özellikleri

Oniks kristallerinizi kapın ve iç benliğinizin gerçeğinin, toplumun beklediğini değil, gerçekte kim olduğunuzu yansıttığı yer olan karanlık ve gizemli boşluğun içine dalın. Akıllara durgunluk veren bir yolculuğa hazırlanın çünkü Oniksin enerji alanıyla bağlantı kurduğunuzda tüm filtreler ortadan kalkar ve ruhunuzun iç derinliklerini görmeye başlarsınız. Oniks, sizi ışığa yönlendirmeden önce sizi önce karanlığa götüren şamanik bir yolculukta güçlü ve sezgisel rehberlik sağlar.

Kendini bil ama kendi şartlarınla. İnanç sistemi? Cinsiyet rolleri? Onlara kimin ihtiyacı var? Oniksin iyileştirici özellikleri, meditasyon pratiğinde içsel gerçeğinize ışık tutar çünkü bu, sizinle ve evrenle bire bir yaşama şansıdır. Bu karanlık ve düşünceli kuvars, zihni toplumsal beklentilerden ve kendinden şüphe duymadan uzak tutar, yalnızca sizi ve otantik benliğinizi engin evrendeki varlığınızı düşünmeye bırakır.

Kulağa yoğun geliyor ama terapi seansınız sırasında kendinizi fazla ciddiye almayın, özellikle de zihniniz merak etmeye meyilliyse. Aslında Oniks kristali ile meditasyon yapmak, mevcut durumunuzu değerlendirmenin mükemmel bir yoludur. Hangi düşüncelerin sizi korkuttuğuna ve dikkatinizi dağıttığına dikkat edin. Geçmişten hatıralar mı? Geleceğin habercisi mi? Sizi tüm potansiyelinizden alıkoyan düşünceler ne olursa olsun, onları bir kenara atın ve omzunuzdaki kiri fırçalayın. Zihniniz berrak ve alıcı olduğunda, Oniksin sizi karanlığın yerini aydınlığa bıraktığı özel bir zaman olan alacakaranlığın büyülü dünyasına götürmesine izin verin.

Oniks kristalinin iyileştirici özellikleri söz konusu olduğunda, mesele siyah beyazdır. Alanınızdaki bütünlüğü ve uyumu teşvik etmek için Selenit ve Kristal kuvars gibi beyaz kristallerle birleştirin. Tıpkı erkek ve dişi enerjiler, ay ve güneş gibi, siyah ve beyaz da doğada zıttırlar, ancak diğeri olmadan var olamazlar. Bir gölge oluşturmak için ışık olmalı ve tam tersi, siyah-beyaz kontrastını evrenin dualitesiyle senkronize olan temel bir şifa aracı haline getiriyor. Oniks gibi siyah kristaller koruma ve güvenlik sağlarken beyaz netlik ve yeni başlangıçlar sağlayarak kalbiniz ve ruhunuz için mükemmel bir denge sağlar.

Oniks kristali iyileştirme özellikleriyle bağlantı kurduğunuzda, Ralph Waldo Emerson’ın bilge sözlerini hatırlayın: “Yapmaktan korktuğunuz şey, yapmanız gereken bir sonraki şeyin açık bir göstergesidir.” Oniks mücevherinizi veya taşınızı alın ve sizin ve gerçek kaderinizin önünde duran tek şey olan korkularınızı fethedin.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!