21.yy da beden, zihin ve ruh uyum içinde olması, bu mümkün mü?

featured

Ashtangs Vinyasa Yoga, zihin ve bedenin uyum içinde olduğu sakin bir yaşam felsefesiyle uyumlu bir yaşam tarzının parçası olan bir uygulamadır.

Bu yoga atalarının dansı olarak nitelendirilir. İlk duruşun bizi bir sonrakine hazırladığı aşamalar içeren sistemdir. Senkronize hareket etme, nefes alma, görsel fiksasyon noktası ve enerjik duruşlar içeren bir yoga türüdür.

Himalayalar’da Ashtangs Vinyasa Yoga doğdu. Yaratılışının tam anı bilinmemekle birlikte, bunun yirminci yüzyılda Sri K. Pattabhi Jois’in elinde popüler hale getirilen eski bir uygulama olduğu kesin.

Vinyasa, egzersiz ile duruşların her biri veya asanalar arasındaki nefes arasındaki senkronizasyonu ifade eder. Her şey bu yogada derin ve güçlü olan nefesle ilgili. Düzenlemek için kan dolaşımı üzerinde de çalışır. Nefes daha ritmik hale geldikçe, pratikte beden hizalanır ve zihin sakinleşir.

Uzmanlara göre, terleme ne kadar büyük olursa, cilt yoluyla elimine edilen toksinler nedeniyle vücudumuzun temizliği o kadar derin olur. Uygulayıcılara, mineral tuzlarının yeniden emilmesine izin vermek için uygulama sırasında terleri kurutmamaları önerilir.

21. yüzyıl insanı; yoğun düşünmeden hareket etmek, durmadan yürümeye devam etmek üzerine programlanmış gibi. Çoğu zaman durmadan düşüncelerimiz ve duygularımızda sadece bir yere yetişmek için yürümek eylemine benziyor.

Modern yaşam süreleri, içinde kendimize zaman ayırmadığımız da kaybederiz. Her geçen gün modern yaşamın olumsuz sonuçlarından arınmak isteyen insan sayısı artıyor. Haftada birkaç saat olsa bile, kendileriyle yeniden bağlantı kurmak isteyen birçok kişi var. Asıl mesele günde ya da haftada kendimize zaman ayırmak değil, belki de yaptığımız her eyleme koyduğumuz enerjiyi geri kazanmak ya da kendimize yeniden bağlamak olmalıdır.

Kendimize zaman ayırmanın modern toplumda karşılığı aslında egzersiz yapmak. Fiziksel aktiviteler kaçınılmaz olarak irade ve duygusal denge gücüne dönüşür. Çünkü; vücudu çalıştırırken, beynin her iki yarıküresini de çalıştırıyoruz. Ek olarak, eklemlerimizin esnekliği zihinsel esnekliğe çevrilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!