Stres için vitaminler

featured

Vitamin yerine takviye edici gıda kelimesini kullanmak daha doğru olacak. Çünkü hepsi vitamin değil. Vitamin takviyesi içeren gıdaların içinde bulurlar. Aşağıda yazdığım bilgiler çok kısa bir özettir. Bu üç maddeyi daha faza araştırarak önemlerini daha iyi kavrayabilirsiniz.
Düzenli egzersiz, yeterli uyku ve iyi beslenme, vücudunuzu stresle mücadele etmek için daha iyi donatmanın en iyi yollarından birkaçı… Ancak vitamin ve takviyeler de stresle savaşmak konusunda size yardımcı olabilir.

Melatonin

Stresi azaltmak için yeteri miktarda kaliteli uyku almak önemlidir. Stres, uykusuzluk, uykuya dalma veya uykuda kalma güçlükleri ile güçlü bir şekilde bağlantılıdır.Melatonin, vücudunuzun sirkadiyen ritmini veya uyku-uyanıklık döngüsünü düzenleyen doğal bir hormondur.

Glisin

Glisin, vücudunuzun protein oluşturmak için kullandığı bir amino asittir. Çalışmalar, glisinin beyindeki sakinleştirici etkisi ile stres sorununuza çözüm bulabileceğinizi söylüyor.Bir çalışmada, uykularının kalitesi hakkında şikâyetleri olan ve yatmadan önce 3 gram glisin alan 15 kişi, ertesi gün daha az yorgunluk yaşadı.

B kompleks vitaminleri

B kompleks vitaminleri genellikle sekiz B vitamini içerir. Bu vitaminler, yediğiniz yiyecekleri kullanılabilir enerjiye dönüştürerek metabolizmada önemli bir rol oynar. B vitaminleri ayrıca kalp ve beyin sağlığı için de gereklidir. İlginç bir şekilde, amino asit homosisteinin, kan düzeylerini düşürerek, ruh hali ve enerji seviyeleri gibi stres semptomlarını iyileştirmek için yüksek dozlarda B vitaminleri önerilmiştir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!