Ben neyim? Psişik, cadı, şifacı….

featured
Spiritüalist bir toplantının eski bir fotoğrafı.

Mabet grubumuzda Psişik olma, gelişmiş bir uygulayıcı olma ve yaratıcı olma baskısını tartışıyoruz. Öğretmen olma ve enerji oluşturma nasıl yapılır? Herkes yapabilir mi?

İnsanların öğrenme süreci içinde iken (Öğrenen) öğretme rollerine nasıl ittiğimizden, aslında herkesin yapması gerekenin öğretme ve yaratmanın nasıl olmadığı bilmesi gerektiğinden bahsediyoruz.

Topluluğun içinde statü ile ilişkilerimiz devam ederken aynı zaman da toplum dışında kalma isteği hatta zorunluluğu üzerine travmalarımızı konuşuyoruz.

Çoğu zaman geçerli veya iyi olarak görülmek için profesyonel bir tarot okuyucusu (astrolog, şifacı, medyum vb.) olma baskısını üzerimizde hissediyoruz.

Özellikle ülkemizde maalesef gelişmemiş ve gelişemeyen okült toplulukların olmamasının eksikliğini duyumsuyoruz. Bireysel ilerlemeden çıkıp okült topluluklar oluşturup ilerlemenin ne olduğuyla ilgilenmemiz gerekiyor aslında.

Özelikle topluluk arayan yeni insanlar, gerçekten daha az yalnız hissetmek, güvensizlikten kurtulmak için ve kendimizi diğer pratisyenler ile karşılaştırmak için buna ihtiyacımız var.

Gerçekten bazen oluşturmayı istemeden içerik yaratıcıları haline geldiğimiz durumlar oluyor. Sosyal medyayı bir var olma savaşı olarak görüyoruz.

Ben buradayım ve varım. Bir yetişkinim bir erkeğim, sosyoloğum, 20 yıldır Tarot okuyucusuyum. Ben psişiğim. Ne olduğum ya da ne olmadığım ile ilgili herkesin bir fikri var.  Ve sizlerinde öyle. Bir anne, bir eş, bir kadın, bir emlak danışmanı olabilirsiniz aynı zamanda bir astrolog olabilirsiniz. Ve öğrenme yolculuğunuz devam ederken, öğretmen olmak, gösteri yapmak hepsini geçtim, kendinizi bir başkasına İnandırmak zorunda kaldığınız bir dünya da var olma çabası veriyorsunuz. Siz “İnandırıcı” değilsiniz sadece kendinizsiniz.

Gelişmiş olmanın ne anlama geldiği, profesyonelliğe yeni başlayanlar bir karmaşanın içine girer. Çünkü kendimi tanıma ve tanımlama süreci devam etmektedir. Ben neyim; cadı mıyım, bir koruyucu mu, bir şifacı mı bir psişik mi soruları varlığımızın anlamlandırmaya başladığımızdan beri kendimize sorduğumuz sorudur.  (ve maalesef ve iyi ki daha fazla soru içindeyiz).

Kim olduğun Aşk gibidir. Tanımı yok ve ne hissettiğini sadece sen bilirsin.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!