Azurit Taşının İyileştirici Özellikleri

featured

Azurit Lacivert Taşı

Değerli taşlar dünyasında çok aranan bir kristal olan Azurit, bakır, hidrojen, karbonat ve oksijen arasındaki reaksiyonlar yoluyla binlerce yıl boyunca gelişen çarpıcı mavi rengiyle bilinir. Azurit, neredeyse aynı kimyayı içeren yakından ilişkili bir mineral olan Malakit ile füzyonundan gelen derin zıt mavi tonlarına sahiptir. Kristal şifada Azurit taşı, üçüncü göz çakrasını temizleyip aktive ettiği için yaratıcılığı ve içsel bilgeliği artırma konusunda bir mücevherdir.

Azuritin iyileştirici özelliklerini kanalize etmek için, güçlü enerjisinin sürekli akışı için onu ofisinize veya stüdyonuza yerleştirin. Yaratıcılığı teşvik ettiği ve sezgiyi geliştirdiği için Azurit taşı, bir çalışma yardımcısı olarak veya stüdyoda bir çalışma oturumu sırasında kullanmak için mükemmeldir. Bir proje üzerinde çalışmaya başlamadan önce, ilham verici enerjisinden yararlanmak için taşla yirmi dakika sessizce oturun.

Zen meditasyon geleneğinden ödünç alarak, taşa bakın ve ortaya çıkan herhangi bir düşünce veya duyguya dikkat edin. Daha sonra yardımcı olabilecek herhangi bir not yazmak istemeniz durumunda, elinizin altında bir not defteri bulundurun. Ardından, bu düşüncelerin ve duyguların nazikçe kaybolmasına izin verin ve pozitifliği solumaya ve sizi doğal durumunuzdan alıkoyan olumsuz düşünce kalıplarını solumaya dikkat ederek ritmik bir şekilde nefes almaya başlayın.

Azurit Anlamı

İletişimle ilgili sorunlarınız varsa, Azurit ve Malakit kombinasyonu kalp ve boğaz çakralarını dengelemek için mükemmeldir. Azurit şifa özelliklerini kanalize etmek için dağınıklıktan arındırılmış kutsal bir şifa alanı yaratın. Rahat bir pozisyonda uzanın, taşı boğazınıza veya başın üstüne yerleştirin ve güçlü iyileştirici enerjisinin bölgeyi yatıştırmasına ve sese destek vermesine izin verin.

Azurit İyileştirici Özellikleri

Lacivert Taşı ya da Azurit taşı konsantre olmakta sorun yaşıyorsanız da faydalıdır çünkü zihninizi artık size hizmet etmeyen olumsuz psişik enkaz ve düşünce kalıplarından temizlemeye yardımcı olarak sezgiyi ve ruhsal bilgeliği artırır. Bu eşsiz mineral kombinasyonu ile dengeyi korumak için taşı sol elinizde tutun ve cildinize karşı nasıl hissettirdiğini görün. Aranacak bazı özellikler, sıcaklığı ve herhangi bir titreşimi olup olmadığıdır.

Sağ elinizle taşı kapatarak ritüeli tamamlayın. Kristal şifasında taşı bu şekilde tutmak yin-yang dengesinin korunmasına yardımcı olur çünkü sol el onun enerjisine açıkken sağ el canlı ve dinamiktir. Sakince nefes alın, gözlerinizi kapatın ve bedeninizi ve ruhunuzu huzur ve sükunetle dolduran inanılmaz beyaz bir ışığı hissedin. Bu terapötik seans sırasında aklınıza olumsuz düşünceler gelirse, ruhun çocuksu bir kendiliğindenliğini kullanarak onları nazikçe eritin. Zararlı düşünceler ortaya çıkarsa, onları oyun alanında top atan bir çocuk gibi fırlatıp atın.

Bu çarpıcı değerli taşın iyileştirici özelliklerine sürekli erişmenin şık bir yolu, Azurit takılar kullanmaktır. Bu şekilde, ilham verici nitelikleri ile her zaman günlük temas halinde olacaksınız. Yaratıcı bloklarla karşılaştığınızda, bilekliğinize bakın veya bir kolyenin boncuklarını tutun ve bu nadir ve güzel taşın ilham verici titreşimlerini hissedin. Ruhsal farkındalık ve yaratıcılıkla bağlantılı enerji merkezi olan üçüncü göz çakrasını temizlediğini ve aktive ettiğini hayal edin.

Azurit taşının anlamı, “gök mavisi” anlamına gelen “azure” kelimesinden türetilmiştir ve derin, mücevher tonlu renklerin çarpıcı ve ayırt edici tonlarını temsil eder. Mavi safir rengi, maruz kaldığında daha açık veya yeşile dönme eğilimindedir. Ultraviyole ışınlarına veya aşırı neme duyarlıdır, bu da onu güneş ışığından uzak kuru bir yerde tutmayı önemli kılar.

Azurit Meditasyonu

Zen geleneğinden yararlanarak, Azuriti beyaz bir bez üzerine ve yanında yanan bir mum koyarak, şifa için havayı ayarlayın ve güçlü bir dönüşümün gerçekleşmesine yardımcı olun. Geleneksel meditasyon pozunda otururken, birkaç dakika taşa bakın, zihni huzurlu bir tefekkürle sakinleştirmeye yardımcı olan bir uygulama. Uzaklara bakmadan olabildiğince uzun süre değerli taşa odaklanın ve deneyimin sizi nasıl hissettirdiğini fark edin. Bir yaşam öğrencisiyseniz, Azurit ile günlük meditasyon, bir durumun gerçeğine ışık tutmaya yardımcı olan, İlahi Olan ile bağlantınızı güçlendirmek için yararlı bir araçtır. Bu şifa seansından sonra, kutsal yolculuğunuzda güçlü bir müttefik olan ruhsal bilgelik ile aşılanan enerji merkezlerinizin güçlendirici hissini hissedin.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!