İyileştirme,Odaklanma, Netleştirme,İyileştirme tekniği

featured

İyileştirme

İyileştirme insanın doğal bir yeteneğidir ama çoğu kimse olgunlaştıklarında bu yeteneği bastırır ve görmezden gelir.

Bu yüzden çocuklar doğal iyileştiricilerdir. Çocuklar ağrının kaybolması için bir alnın neresine dokunacaklarını kolayca bulurlar ve iyileştiricilerin karşı karşıya kaldıkları karmaşık güç ilişkileriyle düştükleri ağa düşmezler. İyileştirme teknikleri basittir. Asıl uğraş iyileştiriciyi yolun üzerinden çekmek için verilmektedir.

İyileştirme, iyileştirici kanalıyla gelen ama ondan kaynaklanmayan ruhsal enerjiyle yapılır. İyileştirici yalnızca taşıyıcıdır, kaynağın kendisi değil. Ne yazık ki yalnızca iyileştiriciler değil şifa enerjisiyle uğraşanların çoğu bu gerçeği unutmaktadır. Enerjiyle uğraşmak, nasıl muslukçular ya da makineciler ayrıcalıklı değilse; sizi de ayrıcalıklı kılmaz.

Bu sadece diğer yetenekler gibi iyileştiricinin geliştirdiği ve kullandığı bir yetenektir. Bu yüzden iyileştirmenin birinci kuralı ayrılmayı öğrenmektir. İyileştirdiğiniz kişi ve kendiniz için umutlarınızdan, duygularınızdan, arzularınızdan ayrılmalısınız. İyileştirdiğiniz bir kedi, bir bitki, hatta bir araba bile olabilir. Kendinizi sınırlamayın.

Odaklanma, netleştirme

Rahatsız edilmeyeceğiniz rahat bir yere oturun. Birkaç derin nefes alın. Bedeninizi hissedin. Dişlerinizde, omuzlarınızda, kollarınızda ve ayaklarınızdaki gerilimlere odaklanın. Taç çakranıza odaklanın… Yavaşça açıldığını, altın bir ışığın yavaşça başınızı doldurduğunu; sonra tüm bedeninize, ellerinize ve ayaklarınıza yayıldığını hissedin…Bir süre bu duyguyu koruyun.

Bir kanala dönüşeceksiniz ve sizden daha büyük bir kaynaktan gelen enerji bedeninize akmaya başlayacak. Diğer çakraların özellikle kalp çakrasının açıldığını hissedin…Şimdi bedeninizde akan enerjinin rengini altın sarısından yeşile çevirin. Yeşil enerjinin bedeninizde aktığını hissedin… sonra çiğ mavisi…gül pembesi…gün batımı sarısı…çivit rengi… Sonra enerjinin rengini tekrar altın rengine dönüştürün. Eğer tedaviye başlamayacaksanız taç çakradan başlayarak tüm çakraları kapatın. Çiçekler gibi kapandıklarını hayal edin. Birkaç dakika odaklanın.

İyileştirme tekniği

Bazı iyileştiriciler hastaya dokunarak elleriyle; bazılarıysa dokunmadan aura yoluyla iyileştirirler.

Çok hasta olanlarla ilgilenmeniz gerekiyorsa, deneyimli olmanız şarttır. Ama çocuklar, hayvanlar, bitkilerle ilgili basit sorunlar için aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz:

İşleme başlamadan önce düşüncelerinizde net olup olmadığınızı kontrol edin. Mümkün olduğu kadar kendinizi duygularınızdan soyutlayın.

Kendinizi odaklayın ve algılarınızı açın. İyileştirici enerjiyi ellerinizde hissettiğinizde iyileşmesi gereken yere dokunun ya da yalnızca elinizi yaklaştırın. Örneğin sorun baş ağrısıysa başa dokunun ya da ellerinizi etrafında tutun. Hiçbir şey yapmayın yalnızca ellerinizi açarak iyileştirici enerjinin akmasına izin verin. Elma yeşili başlamak için iyi bir renktir. Sizin dışınızdaki bir yerden enerjinin hastaya aktığını hissedin. Konuşmayın; uyanık olun ama bir şey düşünmemeye, kendinizi düşüncelerden soyutlamaya çalışın. Sezgileriniz size hastanın başka yerlerinin de iyileşmesi gerektiğini söyleyebilir, onları dinleyin…(genelde bunu ellerinizde hissedeceksiniz, hasta yerlerde ısı farkı olacaktır)

Ancak ne olursa olsun kendinizi fazla yormayın. Yeterli olduğunu düşündüğünüzde durun. Az iyileştirme, çok fazla olmasından daha iyidir (en azından sizin sağlığınız açısından) daha sonra da devam edebilirsiniz. İyileştirdiğiniz kişinin aurasını temizleyerek çalışmayı bitirin.

Aurayı iki elinizle toz ya da kum temizler gibi temizleyebilirsiniz. Ardından çekmiş olabileceğiniz enerjileri temizlemek için mutlaka ellerinizi yıkayın ve çakralarınızı kapatın. (Daha sonrasında bir süre meditasyon yapabilirsiniz)

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!