Karın Bölgesini Diyaframatik Nefes ile Bir araya Getirmek

featured

Karın Bölgesini Diyaframatik Nefes ile Bir araya Getirmek

Değişim bir prosestir ancak, nefes almayı öğrenmediğimiz sürece yapacağımız tüm egzersizler bir anlamda yararsız olacaktır. Sadece bir kez bile doğru duyuyu hissederseniz, umut var demektir. Neyse ki nefes alma şeklini değiştirmek için üzerinde çalışabileceğimiz basit bir yol vardır. ” Tereddütte isen öksür ve dışarı at “. Ellerinizi karnınızın üzerine koyun ve öksürün. Kaslarınızın gerilimini hissediyor musunuz. Öksürme, zorlanmış şekilde nefes verme işleminin abartılmış bir versiyonudur. Bilinçsiz bir refleks olduğu için zihnin önüne geçer ve doğum odasında aldığımız ilk derin nefesler ile tekrar bağlantı kurmamıza olanak sağlar. Bu, etkin ve sağlıklı nefes alıp vermeyi yeniden öğrenmenin başlangıcıdır. Nefes almayı tekrardan öğrenmek basittir ve pratik yaptıkça istemsiz bir davranış olmaya başlayacaktır. Sonuçta doğal ve yaşamı zenginleştiren nefes alma şekli budur ve size kazandırdıklarını hızla gösterecektir. Tek yapmanız gereken diyaframdan dolmak ve boşaltmaktır.

Diyafram, göğüs kafesinizin hemen altına bağlı olan düz ve konkav bir kastır. Akciğer ve kalp bölgesini karaciğer, böbrek ve bağırsaklar gibi diğer iç organlardan ayırır. Doğru çalıştığında bu hayati organlara masaj yapar ve onların konumlarının doğru halde olmasını sağlar. Daha spiritüel bir açıdan tarif etmek gerekirse, diyafram bedenin alt üç çakrasını üst çakralardan ayırır ki bunu, hayvansı tarafımız ile spiritüel tarafımızın hem ayrışması hem de birleştirilmesi olarak tanımlayabiliriz. Nefes, varoluşumuz açısından o kadar önemlidir ki, bazı nefes alma teknikleri, insanları doğum travmalarına bağlı olan duygusal anılarından özgürleştiren “yeniden doğuş” terapilerinin kaynağıdırlar. Kendinizi tanımanın başlangıcı, nefes almaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!