Kelt Ağacı Astrolojisi

featured

Kelt ağacı astrolojisi, doğum zamanımızın kişiliğimizin ve davranışımızın oluşumunda çok önemli olduğu eski fikrine dayanmaktadır. Ruhsal açıdan anlayışlı Keltler, özellikle druidler uzman gözlemcilerdi. Zamanla, belirli bir mevsimde doğan bir çocuğun belirli nitelikler geliştireceğini kabul ettiler. Dahası, druidler, ayın hareketlerine (takvimleri bir ay yılına dayanır) ve doğduğumuz mevsime göre bir kişinin yaşamının renginde ve şeklindeki kalıpları gözlemlediler.

Kelt ağacı astrolojisi sistemi, druid’in dünya döngüleri hakkındaki bilgisi ve ağaçların tuttuğu kutsal bilgiye olan saygısı ile doğal bir bağlantıdan geliştirilmiştir. Druidlerin ağaçlarla derin bir bağlantısı vardı ve onların sonsuz bilgelik gemileri olduklarına inanıyorlardı.

Bu kavramı bir adım ileriye taşıyarak, ağaçların benzerliğini ve kişiliğini kendi insan doğamızla ilişkilendirebiliriz. Bunu yaparak, kim olduğumuza dair ilham verici içgörü ve netlik topluyoruz.

“Ağaçlar, dünyanın dinleyen cennete konuşma konusundaki sonsuz çabasıdır.”

 

Birçok yönden, eski Ogham bilgeliğine dayanan Kelt astrolojisi, diğer astrolojik sistemlerden çok daha dinamiktir. Bu özel yıldız döküm sistemini yaratan Kelt Druidleri, on yıllarını ağaçları gözlemleyerek geçirdi. Aslında, Druidler sadece yaprakların hışırdamasıyla işaretler, alametler ve ilahi gelecek olayları görebildiler. Aynı tür yoğun çağrılar ve kehanet, ay ve hareketleri üzerine meditasyon yaparak Druidler tarafından gerçekleştirildi.

Ay ve Ogham ağaçları / bitkileri, tahmin çantamızda bize kutsal ve zorlayıcı bir araç sunmak için bir araya geldi. Doğadaki bu etkileyici güçler, her insan yaşamı üzerindeki etkilerinde olağanüstüdür. Druid Ogham temelli Kelt ağacı astrolojisine dalarak, Doğanın bize olağanüstü ve kozmik yollarla sunduğu çeşitliliğin yanı sıra, insan ruhuna dair nadir bilgiler ediniriz.

Aşağıda 13 Kelt zodyak işaretinin her birinin bir özetini bulacaksınız. Neden 13 (Batı astrolojisinde olduğu gibi 12 işaret yerine)? Çünkü Kelt astrolojisi, ayın on üç evresi etrafında dönen bir ay sistemine dayanır. Bu, her işaretin anlamlarının hem ayın gücüyle hem de Kelt Ogham bulunan ağaçlarda/bitkilerde var olan sonsuz sihirle evli olması bakımından eşsiz bir astroloji sistemidir.

“Her ağacın kendine özgü tuhaf ve zarif bir efsanesi vardır.”

Kelt Ağacı Astroloji İşaretleriniz ve Anlamları

Huş Ağacı-Başarılı

24 Aralık-20 Ocak

Huş ağacının enerjisi altında doğduysanız, yüksek oranda tahrik edilebilir ve çoğu zaman başkalarını motive edebilir, hevesinize, sürüşünüze ve hırsınıza kolayca yakalanırlar. Her zaman daha fazlasına ulaşıyor, daha iyi ufuklar arıyor ve daha yüksek özlemler elde ediyorsunuz. Druidler bunu sizin doğum zamanınıza bağladılar, ki bu da karanlığın örttüğü yılın bir zamanıdır, bu yüzden sonuç olarak, ışığı bulmak için her zaman uzanıyorsunuz. Huş ağacı işaretleri (tıpkı ağaç gibi) hoşgörülü, sert ve dayanıklıdır. Soğukkanlısınız ve doğuştan yöneticisiniz, bir durum liderlik gerektirdiğinde genellikle komuta ediyorsunuz. Ne zaman yumuşak tarafı ile temas, aynı zamanda aksi çorak alanlarda güzellik getirdin, guile ile bir oda kadar parlatma ve kıvrak zeka ile kalabalık büyüleyici. Kelt ağacı astrolojisi Huş ağacı işaretleri Asma işaretleri ve Söğüt işaretleri ile uyumludur.

Kelt Hayvan Burcunuz, Geyik

 

Üvez-Düşünür

21 Ocak-17 Şubat

Kelt ağacı astrolojisi, Üvez işaretlerini zodyak içindeki felsefi akıllar olarak tanır. Eğer Üvez enerjisi altında doğduysanız, büyük olasılıkla yüksek ideallere sahip, keskin fikirli bir vizyonersiniz. Düşünceleriniz özgün ve yaratıcıdır, öyle ki, diğerleri genellikle nereden geldiğinizi yanlış anlarlar. Bu bazen başkalarıyla etkileşimde bulunduğunuzda sizi uzaklaştırır, çünkü nereden geldiğinizi anlamadıklarını hissedersiniz. Yine de, serin bir dış cepheye sahip gibi görünseniz de, tutkulu ideallerinizden içinizde yanıyorsunuz. Bu içsel tutku, yaşam boyunca ilerlerken sizin için içsel motivasyon sağlar. Sadece varlığınızla çevrenizdeki durumları ve insanları dönüştürmek için doğal bir yeteneğiniz var. Sessiz bir şekilde son derece etkilisiniz ve diğerleri benzersiz bakış açılarınız için size bakıyor. Üvez, Sarmaşık ve Alıç işaretleriyle iyi eşleşir.

Kelt Hayvan Burcunuz, Kedi

 

Kül-Büyücü

18 Şubat-17 Mart

Külün Kelt ağacı astroloji işareti altında doğanlar özgür düşünürlerdir. Yaratıcı, sezgisel ve doğal olarak sanatsal, dünyayı su rengi saflığında görüyorsunuz. İç peyzaj sürekli hareket halinde olduğu için huysuz ve zamanlarda çekilmiş bir eğilim var, ama sadece bu. İlham perinizle temas halindesiniz ve doğadan kolayca ilham alıyorsunuz. Aynı şekilde, ortak olduğunuz her şeye ilham verirsiniz ve insanlar sizi büyüleyici kişiliğiniz için ararlar. Sanat, yazı (özellikle şiir), bilim ve teoloji (manevi konular) sizi güçlü bir şekilde ilgilendiren alanlardır. Diğerleri münzevi olduğunuzu düşünebilir, ancak dürüst olmak gerekirse, kendi fantastik vizyon ve tasarım dünyanıza dalmışsınızdır. Sürekli bir kendini yenileme halindesiniz ve başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğüne nadiren değer veriyorsunuz. Kül tabelaları Söğüt ve Kamış tabelalarıyla iyi uyum sağlar.

Kelt Hayvan İşaretiniz, Yılan / Toplayıcı

 

Kızılağaç-Öncü

18 Mart-14 Nisan

Kelt ağacı astroloji sisteminde bir Kızılağaç burcuysanız, doğuştan gelen bir yol bulucusunuz demektir. Siz bir taşıyıcı ve çalkalayıcısınız ve ateşli tutkuyla sık sık davanıza sadık takipçiler kazandıran bir iz bırakacaksınız. Büyüleyici, sokulgan ve geniş bir kişilik karışımıyla kolayca karışıyorsunuz. Başka bir deyişle, Kızılağaç işaretleri herkesle iyi geçinir ve herkes seninle takılmayı sever. Bunun nedeni, Kızılağaçların kolayca kendinden emin olmaları ve güçlü bir özgüvene sahip olmaları olabilir. Bu özgüven bulaşıcıdır ve diğer insanlar bu kaliteyi anında tanır. Kızılağaç Kelt ağacı astroloji işaretleri çok odaklanmış ve israftan hoşlanmıyor. Sonuç olarak, yüzeysellikleri görebilir ve kabartmaya tolerans göstermezler. Kızılağaçlılar zamanlarına çok değer verirler ve zaman kaybetmenin çekilmez olduğunu düşünürler. Eylem ve sonuçlarla motive olurlar. Birch işaretler de Alıç ile kızılağaç var çifti, Oaks hatta.

Kelt Hayvan İşaretin, Tilki.

 

Söğüt-Gözlemci

15 Nisan-12 Mayıs

Eğer bir Söğüt burcuysanız, ay tarafından yönetilirsiniz ve bu nedenle kişiliğiniz ay krallığının birçok mistik yönüyle el ele tutuşur. Bu, son derece yaratıcı, sezgisel (son derece psişik insanlar Söğüt işareti altında doğarlar) ve zeki olduğunuz anlamına gelir. Döngüler hakkında keskin bir anlayışa sahipsiniz ve doğal olarak her durumun bir mevsimi olduğunu biliyorsunuz. Bu size şeylere gerçekçi bir bakış açısı kazandırır ve aynı zamanda çoğu ağaç işaretinden daha sabırlı olmanıza neden olur. Zekanızla birlikte, bilgiyi korumak için doğal bir yetenek gelir ve şirketinizi sık sık bellekten konulara açıklama yeteneği ile etkilersiniz. Söğüt ağacı Celtic astroloji işaretler potansiyel ile dolup taşıyor, ama geri frapan ve overindulgent konuşma korkusu için kendilerini tutmak için bir eğilim var. Nihayetinde gerçek doğanızın parlamasına izin veren algı güçleriniz ve sizi hayatta başarıya götüren şey budur. Söğüt işaretleri Huş Ağacı ve Sarmaşık ile iyi birleşir.

Kelt Hayvan Burcunuz, Boğa / İnek

 

Alıç-İllüzyonist

13 Mayıs-9 Haziran

Kelt ağacı astrolojisindeki alıç işaretleri hiç de göründüğü gibi değildir. Dışa doğru, belli bir kişiliğe benziyorlar, iç Alıçlarda ise oldukça farklı. “Bir kitabı asla kapağına göre yargılama” terimini sınadılar. Görünüşte ortalama bir hayat yaşarlar, içeride ise ateşli tutkular ve tükenmez yaratıcı alev taşırlar. İyi uyum sağlarlar ve çoğu yaşam durumuna iyi uyum sağlayabilirler- kendilerini memnun ederler ve aynı zamanda başkalarını rahatlatırlar. Doğal olarak meraklısınız ve çok çeşitli konulara ilgi duyuyorsunuz. Sen mükemmel bir dinleyicisin ve insanlar yüklerini hafifletmek için seni bir çıkış yolu olarak arıyorlar. Mizah sağlıklı bir anlamda ironi net bir anlayışa sahip. Genelde gözlemleriniz için kendinize yeterince kredi vermese de büyük resmi görmeye ve şaşırtıcı bir kavrayışa sahip olma eğilimindesiniz. Alıç işaretleri Ash ve Rowan’ınkilerle iyi uyuşuyor.

Kelt Burcun, karga

 

Holly-Hükümdar

8 Temmuz-4 Ağustos

Kelt ağacı astrolojisi işaretleri arasında Kutsal olan muhteşem statülerden biridir. Asil ve yüksek fikirli, Holly döneminde doğanlar kolayca liderlik ve iktidar pozisyonlarını üstlenirler. Eğer kutsal bir işaretseniz, zorlukları kolayca üstlenirsiniz ve nadir beceri ve incelikle engelleri aşarsınız. Aksiliklere karşılaştığınızda, sadece daha fazla gayret sarfedin ve sonunda hedeflerinizi elde etmek için hep tetikte kalır. Çok nadiren yenilirsin. Birçok kişi seni örnek alıyor ve onların lideri olarak sizi takip nedeni budur. En sıradan ortamlarda bile rekabetçi ve iddialısınız. Kibirli görünebilirsin ama aslında yeteneklerine çok güveniyorsun. Gerçek şu ki, oldukça cömert, nazik ve sevecensiniz (insanlar sizi tanıdıktan sonra). Son derece zeki, başkalarının mücadele edebileceği akademisyenler arasında kayıyorsunuz. Pek çok şey size bu kadar kolay geldiği için, defne üzerinde dinlenmeye eğiliminiz olabilir. Başka bir deyişle, aktif tutulmazsanız, sağlıksız ve tembel bir yaşam tarzına kayabilirsiniz. Holly işaretleri denge ve ortaklık için Ash ve Elder işaretlerine bakabilir.

Kelt Hayvan Tabelan, At!

 

Hazel-Bilen

5 Ağustos-1 Eylül

Eğer Ela enerjisi altında doğuyorsanız, son derece zeki, organize ve verimlisiniz. Holly’ye benzer şekilde, akademide doğal olarak yeteneklisiniz ve sınıfta mükemmelsiniz. Ayrıca, bilgileri saklama yeteneğine sahipsiniz ve ezberlediğiniz konuları inanılmaz bir doğrulukla hatırlayabilir, okuyabilir ve açıklayabilirsiniz. Gerçeklerinizi biliyorsunuz ve her zaman iyi bilgilendiriliyorsunuz. Bu bazen başkalarına her şeyi bilen biri gibi görünmenizi sağlar, ancak buna yardımcı olamazsınız; gerçekten zekisiniz ve etkileyici bilgi tabanınız nedeniyle genellikle doğru hareket tarzını biliyorsunuz. Ayrıntılara bir gözünüz var ve her şeyin “aynen öyle ” olmasını seviyorsunuz.” Bazen bu düzen ve kontrol ihtiyacı, kontrol edilmezse zorlayıcı davranışlara yol açabilir. Sayılar, bilim ve analitik becerilerinizi kullanan şeyler için bir yeteneğiniz var. Kurallardan hoşlanırsınız, ancak genellikle onlar tarafından oynamak yerine onları yaratırsınız. Kelt ağacı astrolojisi Ela işareti Alıç ve Üvez ile uyumlu bir şekilde birleşir.

Kelt Hayvan Burcunuz, Somon Balığı

 

Vine-Ekolayzır

2 Eylül-29 Eylül

Asma işaretleri sonbahar ekinoksunda doğar, bu da kişiliğinizi değiştirilebilir ve öngörülemez kılar. Çelişkilerle dolu olabilirsiniz ve çoğu zaman kararsızsınız. Hikayenin iki tarafını görmek ve her biri aynı derecede empati edebilirsiniz çünkü ama bu. Taraf seçmek sizin için zor çünkü her iki uçtaki iyi noktaları görebilirsiniz. Bununla birlikte, hayatınızda oldukça emin olduğunuz alanlar vardır. Bunlar yiyecek, şarap, müzik ve sanat gibi hayatın daha güzel şeylerini içerir. Çok farklı bir tada sahipsiniz ve incelik uzmanısınız. Lüks sizinle aynı fikirde ve iyi koşullar altında donukluğu dramatik güzelliğe dönüştürmek için bir Midas dokunuşunuz var. Büyüleyicisiniz, zarifsiniz ve büyük bir hayran kitlesinden size saygı kazandıracak bir sınıf seviyesini koruyorsunuz. Gerçekten de, kendinizi sık sık başkalarının klasik tarzınıza ve duruşunuza hayran kalabileceği halka açık yerlerde bulursunuz. Asma işaretleri Söğüt ve Ela işaretleri ile iyi eşleşir.

Kelt Hayvan Burcun, Kuğu!

 

Ivy-Kurtulan

30 Eylül-27 Ekim

Sarmaşık Kelt ağacı astroloji işaretinin diğer değerli nitelikleri arasında en değerli olanı, tüm olasılıkların üstesinden gelme yeteneğinizdir. Keskin bir zekanız var, ama daha açık olanı, başkalarına olan şefkatiniz ve sadakatinizdir. Bağışlayıcı bir doğanız var ve yardım eli uzatmak için her zaman oradasınız. Azalan güneşin olduğu bir zamanda doğarsınız, bu yüzden hayat bazen sizin için zor olabilir. Bu bazen haksızlık gibi görünüyor çünkü sizin tarafınızdan herhangi bir ipucu olmadan engeller geliyor gibi görünüyor. Yine de, rahatsız edici zamanlara sessiz azim ve duygusal zarafetle katlanıyorsunuz. Gerçekten de, Sarmaşık işaretlerinin derinden manevi olma ve onları genellikle sıkıntıdan gören köklü bir inanca sarılma eğilimi vardır. Yumuşak konuşuyorsun, ama senin hakkında keskin bir zekan var. Büyüleyici, karizmatiksiniz ve çoğu sosyal ortamda kendinizinkini etkili bir şekilde tutabilirsiniz. Sarmaşık işaretleri, Meşe ve Kül işaretlerinin Kelt ağacı astroloji işaretine çekilir.

Kelt Hayvan Burcun, Kelebek!

 

Reed-Sorgulayıcı

28 Ekim-24 Kasım

Kelt ağacı astroloji işaretleri arasında kamış işaretleri gizli koruyuculardır. Şeylerin gerçek anlamının derinliklerine iner ve dikkat dağıtma katmanlarının altında gizlenmiş gerçeği keşfedersiniz. Meselenin özüne ulaşmak için bir ihtiyaç olduğunda, kesinlikle Kamış işareti çekirdeği bulacaktır. İyi bir hikayeyi seviyorsunuz ve dedikodu, skandallar, efsaneler ve efsaneler tarafından kolayca çizilebiliyorsunuz. Bu eğilimler aynı zamanda sizi mükemmel bir tarihçi, gazeteci, dedektif veya arkeolog yapar. İnsanları seviyorsunuz çünkü yorumlamanız için çeşitli anlamları temsil ediyorlar. İnsanları seninle konuşmaya ikna etmekte ustasın ve bazen biraz çıkarcı olabilirsin. Ancak, planlarının en zararsız bu kadar dürüst ve onurlu güçlü bir duygusu var. Kamış insanlar diğer Sazlık, Kül veya Meşe işaretleriyle iyi birleşirler.

Kelt Burcun, Kurt!

 

Yaşlı-Arayıcı

25 Kasım-23 Aralık

Kelt ağacı astrolojisi arasındaki yaşlı arketipler özgürlüğü seven olma eğilimindedir ve bazen zodyakın diğer işaretlerine karşı biraz vahşi görünmektedir. Genç yıllarda, genellikle “heyecan arayan ” olarak tanımlanan hızlı şeritte yaşam sürmüş olabilirsiniz.” Doğduğunuz sırada güneşin ışığı hızla geçiciydi ve siz de aynı ipucunu doğadan alıyorsunuz. Dışa dönük doğanıza rağmen geri çekilme eğiliminiz olduğu için genellikle bir yabancı olarak yanlış değerlendirilirsiniz. Aslında, felsefi bir eğilimle derinden düşüncelisin. Ayrıca başkalarına karşı çok düşünceli olma eğilimindesiniz ve gerçekten yardımcı olmaya çalışıyorsunuz. Bu yardım eylemleri bazen acımasızlığınız tarafından dürüstçe engellenir (açıkça talep ettiğiniz veya başka bir şekilde paylaştığınız). Yaşlı Kelt ağacı astroloji işaretleri Kızılağaç ve Holly’nin işaretleri ile iyi uyum sağlar.

Kelt Hayvan Tabelan, Şahin!

4
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!