Kızılderili Burcunuz nedir?

featured

Su samuru:

20 Ocak-18 Şubat (Kuzey Yarıküre)

22 Temmuz- 22 Ağustos (Güney Yarıküre)   

 

Eleman: Hava

Gümüş renk

Taş: Turkuaz

Kişilik özellikleri: Bağımsız ve sevecen

İle uyumlu: Kuzgun, Şahin ve Geyik

Büyük ölçüde Kova’ya karşılık gelir.

Bu burca ait olanlar sıra dışıdır. Diğerleri tuhaf bir düşünce tarzına sahip olduklarını düşünebilir. Bu, bağımsızlıklarını sevdikleri ve kendi yollarına gitmek istedikleri için olur. Aynı zamanda çoğu zaman isyankardırlar. Bu onların egoist oldukları anlamına gelmez. Tam tersine sadık ve özenlidirler. Bazen dürüst yapıları onları kaba gösterir. Su samuru hem arkadaşlıkta hem de aşk ilişkilerinde sadece dürüst ve doğrudandır. Bu dürüstlüğü, aşırı durumlarda bu işaretteki kişileri sosyal dışlanmış yapabilir.

 

Kurt:

19 Şubat-20 Mart (Kuzey Yarıküre)

23 Ağustos-22 Eylül (Güney Yarıküre)   

 

Element: Su

Renk: Mavi-Yeşil

Taş: Yeşim

Kişilik özellikleri: Duygusal ve cömert

İle uyumlu: Ağaçkakan, Boz Ayı ve Yılan

Balık burcuna karşılık gelir

Kurdu yalnız ve saldırgan bir hayvan olarak algılamamızın aksine, Yerli Amerikalılar için Kurt nazik, cömert ve besleyicidir. Kurt güçlü bir sezgiye sahiptir ve gerçek bir empatiye sahiptir. Kurdun başkalarının duygularını anlama yeteneği, onu büyük bir koruyucu ama aynı zamanda bir sömürü kurbanı yapar. İnsanlar cömertliğini nankörlükle ödediğinde, Kurt duygusal tepki verebilir ve yalnızlığı tercih edebilir. Ancak takdirinizi gösterirseniz, Kurt’un hayatında sevgi çok önemli olduğundan, Kurt daha da şefkatli ve koruyucu olacaktır.

Kurtlar felsefi fikirlere yatkındır. Okumayı severler ve hayatın anlamı üzerine kafa yorarlar. Bu onları daha akıllı yapar ama aynı zamanda çok önemsiz gördükleri günlük yaşam zevklerinden biraz uzaktır.

 

Şahin:

21 Mart -19 Nisan (Kuzey Yarıküre) 

23 Eylül-22 Ekim (Güney Yarıküre)

 

Element: Ateş

Renk: Sarı veya yeşil

Taş: Opal

Kişilik özellikleri: Dinamik ve Yetkin

İle uyumlu: Somon veya Baykuş

Büyük ölçüde Koç’a karşılık gelir

Şahin doğuştan bir liderdir. Bu işaretin altındaki kişiler tereddüt etmeden hızlı bir şekilde karar verebilirler. Önemli olanı seçecek ve karmaşık koşulların bulanıklığını görecek karizmaya sahipler. Kendinden emin ve kararlıdırlar ve asla ertelemezler. Ancak bazen çok fırsatçı ve sabırsız olabilirler. Lider olarak kabul edilirlerse, bir grubu ortak bir hedefe yönlendirmede etkili olacaklardır. Ancak ihmal edilirlerse yıkıcı davranabilirler. Şahinler tutkulu aşıklardır. Yine de erotik ilişkileri kargaşa ve ateşli tutkuyla doludur. Bu, bir aşk ilişkisinin sonunda büyük bir drama neden olabilir.

 

Kunduz:

20 Nisan-Mayıs 20 (Kuzey Yarıküre)

24 Ekim-21 Kasım (Güney Yarıküre).

 

Eleman: Dünya

Renk: Turkuaz

Taş: Jasper

Kişilik özellikleri: Çalışkan ve güvenilir

İle uyumlu: Kaz, Ağaçkakan, Ayı

Büyük ölçüde Boğa burcuna karşılık gelir.

Kunduz, işi yapmak için ihtiyaç duyacağınız Zodyak işaretidir. Kunduzlar sistematik, kararlı ve başarmak istediklerinde başarılıdırlar. Riski sevmeseler de iyi iş adamı olurlar. Büyük yatırımlardan kaçınacaklar, ancak adım adım metodolojik ve verimli bir şekilde çalışacaklar. Kunduzlar çok esprili ve iyi bir arkadaş olabilirler. İyi ve sadık ortaklar olurlar. Yine de bazen kurnaz, gergin ve ilerlemeye isteksiz olurlar. Bu tutum aşk hayatlarını da etkiler. Olağanüstü sevecen ve sadık olmalarına rağmen açık fikirli ve oyuncu değillerdir. Bu onların erotik ilişkilerine zarar verebilir. Yine de her zaman yanınızda olacaklar ve sevenlere hitap etmeye özen gösterecekler.

 

Geyik:

21 Mayıs -20 Haziran (Kuzey Yarıküre)

22 Kasım-21 Aralık 21 (Güney Yarıküre).

 

Eleman: Dünya

Renk: Sarı veya Mavi

Taş: Akik

Kişilik özellikleri: Sevimli ve Zeki

İle uyumlu: Kuzgun ve su samuru

Büyük ölçüde İkizler’e karşılık gelir.

Geyik muhtemelen en sevgili Zodyak İşaretlerinden biridir. Zeki, çekici ve zarafet dolular. İletişimi ve sosyalleşmeyi severler. Doğaları onları sürekli hareket halinde olmaya sevk eder, bu yüzden seyahat etmeyi veya serbest çalışan olarak çalışmayı severler. Çok yaratıcı doğaları vardır ve ekip projelerine katılmayı severler.

Geyik, kişisel yaşamlarında barışı ve sükuneti sever ve çatışmalardan kaçınır. Bunlar onları nazik ve sevecen yapar. İyi hisleri onları herkes tarafından sevilmelerini sağlar. Ancak bazen huysuz olabilirler. Sevgilerini gösterebilseler de tutarsızdırlar ve hapsedildiklerinde kolayca bunalabilirler. Bu onları bir ilişkide kararsız hale getirir. Onları yanınızda tutmak için yeni fikirler ve ilginç girişimler bulmalısınız.

 

Ağaçkakan:

 21 Haziran-21 Temmuz (Kuzey Yarıküre)

22 Aralık-19 Ocak (Güney Yarıküre).     

 

Element: Su

Renk: Pembe

Taş: Gül Kuvars

Kişilik özellikleri: Güvenilir ve konuşkan

İle uyumlu: Yılan, Kurt ve Kunduz

Büyük ölçüde Yengece karşılık gelir

Ağaçkakanın Burcu Empati niteliğini bünyesinde barındırır. Ağaçkakanlar en destekleyici ve anlayışlı Burçtur. Sevdikleri her zaman onlara güvenebilir. Ağaçkakanlar için eşler veya aile hayatın özüdür. Büyük bir özveri gösterirler ve sevdikleriyle mutlu yaşamak için ellerinden geleni yaparlar. Romantik karakterlerinden dolayı doğayı ve sanatı da severler.

Ağaçkakanlar açıkça sadık ortaklar ve sevimli ebeveynlerdir. Dikkate almaları gereken şey, duygusal ya da sahiplenici olmamalarıdır. Kıskançlıkları, mükemmel bir erotik ilişkiyi veya aile ortamını mahvedebilir. Yapmaları gereken, mantık ile kalplerinin gelgitleri arasında denge kurmaktır.

 

Somon :

22 Temmuz- 21 Ağustos (Kuzey Yarıküre)

20 Ocak -18 Şubat (Güney Yarıküre).  

 

Element: Ateş

Kırmızı renk

Taş: Carnelian

Kişilik özellikleri: Enerjik ve Kendine Güvenen

İle uyumlu: Baykuş ve Şahin

Büyük ölçüde Aslana karşılık gelir

Somon İlham Burcudur. Çeviklikleri, onları farklı çalışma veya sosyal yaşam alanlarında hareket ettirir. Azimlidirler, odaklanırlar ve katıldıkları her ekip projesine şevkle katkıda bulunurlar. Coşkuları her zaman bulundukları yerde yayılır ve saygı ve hayranlıktan hoşlanırlar.

Bu niteliklerin bazı olumsuz yönleri de vardır. Somonlar sevdiklerine karşı destekleyici ve cömert olabilir, ancak rahatsız olduklarında kayıtsız veya zehirli olabilirler. Ayrıca dünyayı kesinlikle kendi ihtiyaçlarıyla görürler. Bencilliklerini kontrol etmeyi başarabilirlerse, büyüleyici ortaklar olabilirler.

 

Ayı:

22 Ağustos- 21 Eylül (Kuzey Yarıküre)

19 Şubat -20 Mart (Güney Yarıküre).  

 

Eleman: Dünya

Renk: Kahverengi ve Mor

Taş: Ametist

Kişilik özellikleri: Akılcı ve sezgisel

İle uyumlu: Kaz ve Kunduz

Büyük ölçüde Başak burcuna karşılık gelir.

Ayılar güvenilir, sürekli ve göreve düşkündür. Bu, güvenebileceğiniz Zodyak işaretidir. Ayılar pratiktir ve işlerini düzgün bir şekilde yaparlar. Güvenli adımlar atarak ilerlerler. Çoğu zaman, güçlü sezgileri tarafından yönlendirilirler. Ayılar da cömerttir ve harika bir kalbe sahiptir. Bazen yavaş olma eğilimindedirler. Zorlukları sevmezler ve hayatlarındaki büyük değişiklikleri sevmezler. Güvenlik ve istikrar tercih ettikleri şeydir. Bir ilişkide sevecen ve sevecen olmalarına rağmen, bazen çok utangaçtırlar veya eleştiriye eğilimlidirler. Muhafazakâr karakterlere sahiptirler. Yine de dürüsttürler ve başkalarına da değer verdikleri değerler olan istikrar ve güvenlik sunarlar.

 

Kuzgun:

22 Eylül -22 Ekim (Kuzey yarıküre)

21 Mart- 19 Nisan (Güney Yarıküre). 

 

Eleman: Hava

Renk: Mavi ve kahverengi

Taş: Azurit

Kişilik özellikleri: Tutkulu ve çalışkan

İle uyumlu: Su samuru ve Geyik

Büyük ölçüde Terazi’ye karşılık gelir

Kuzgun, Güzellik ve Tutkunun Burcudur. Çok enerjiktirler, karizmatiktirler ve büyüleyici girişimlere ve projelere katılmayı severler. Kuzgunlar uyum için çabalar ve bunu çalışma arkadaşlarıyla birlikte iş yerlerine getirmeye çalışırlar. İdealistler ve sevecen olmalarına rağmen, benmerkezci kalırlar. Zevklere meyillidirler ve bu da onları erotik konularda kararsız hale getirir. Ama ruh eşlerini bulduklarında sakinleşeceklerdir. Ayrıca yeni görevleri de severler; bu nedenle sürekli hareket halindedirler. Sıkı çalışmayı severler, ancak biraz sistematik değildirler. Yine de, uygun bir ortamda bir kez gelişebilirler. Genel olarak sanat ve kültür, büyük ölçüde katkıda bulunabilecekleri alanlardır.

 

Yılan: 

22 Kasım -Nisan 20 (Kuzey Yarıküre)

23 Ekim- Mayıs 20 (Güney Yarıküre). 

 

Element: Su

Renk: Menekşe veya Turuncu

Taş: Bakır

Kişilik özellikleri: Manevi ve Dürtüsel

İle uyumlu: Ağaçkakan ve Kurt

Büyük ölçüde Akrep’e karşılık gelir

Yılan Burcu Şamanizm ve Tıbbın simgesidir. Yılanlar ruhsaldır ve doğanın gizli güçlerine yakındır ve bu nedenle büyülü ve iyileştirici yeteneklerini sergilemek için en iyi adaylardan bazılarıdır. Yılanlar, ruhani liderler, doktorlar veya ilham verip yardımcı olabilecek kişiler olabilir. Çok görevlidirler, esnektirler ve entelektüel olarak olağanüstü yetkindirler. Yılanların gizli karakterleri vardır. Bu onları çekici ve gizemli yapar. Bununla birlikte, bu gizlilikte biraz karanlık var. Harika ve derin ilişkiler kurabilseler de tepkileri duygusal, şiddetli ve intikamcı olabilir. Yılanların öğrenmesi gereken şey affetme dersidir.

 

Baykuş:

23 Kasım- 21 Aralık (Kuzey Yarıküre)

21 Mayıs -20 Haziran (Güney Yarıküre).   

 

Element: Ateş

Renk: Altın veya Siyah

Taş: Obsidiyen

Kişilik özellikleri: Maceracı ve Bağımsız

İle uyumlu: Şahin ve Somon

Büyük ölçüde Yay burcuna karşılık gelir.

Baykuş, bilgi arayanların burcudur. Karanlığın içinde uçan baykuşlar gibi, bu burcun altındaki kişiler dünyamızın sırlarını anlamak ve toplumu aydınlatmak isterler. Baykuşlar harika öğretmenler, bilim adamları, sanatçılar ve filozoflardır. Başkaları üzerinde büyük etkisi olan çekici bireylerdir. Baykuşlar harika hatiplerdir ve bu nedenle siyasette de aktiftirler. Erotik yaşamları yoğun, hatta bazen dramatiktir ve müziği ve dansı severler. Öte yandan, bazı Baykuşlar akıllarını kötü niyetli bir şekilde kullanabilirler. Akıllarından dolayı davranışları şeytani ve ahlaksızlığa dönüşür. Cinsel yaşamlarında abartılara yönelebilirler.

 

Kaz:

22 Aralık-19 Ocak (Kuzey Yarıküre)

21 Haziran-21 Temmuz (Güney Yarıküre).

 

Eleman: Dünya

Renk: Beyaz ve Gümüş

Taş: Kuvars

Kişilik özellikleri: Hırslı ve Ciddi

İle uyumlu: Kunduz, Ayı ve Kuzgun

Büyük ölçüde Oğlak burcuna karşılık gelir.

Kaz Burcu altındaki kişiler güvenilir ve metodolojiktir. Bir işi halletmek için onlara güvenebilirsiniz. Kazlar da iddialı. Takım çalışmasına bayılırlar ve yalnız çalışamazlar. İş birliği ruhları en önemli varlıklarından biridir ve bu nedenle birçok Kaz, iş dünyasında yönetici olarak bulunabilir. Ancak bu özelliğin karanlık tarafı, Kazların başkalarına kolayca bağımlı olmalarıdır. Formasyonun dışında, tıpkı ağzından çıkmış bir kaz gibi kaybolmuş ve yönünü şaşırmış hissederler. Bu onların erotik ilişkileri için de geçerlidir. Kazlar güçlü bağlar kurar, ancak hatalı ilişkilerden kopmaktan korkarlar.

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!