Krisopraz Taşının Özellikleri ve Faydaları

featured

Krisopraz Taşının Özellikleri ve Faydaları

Krisopraz- Kabullenme Taşı

Krisopraz Nedir?

Krisopraz, Krisopraz veya Chrysoprasus, az miktarda nikel içeren çeşitli kalsedonlardır. Rengi normalde elma yeşilidir, ancak koyu yeşile değişir.

Krisopraz taşları orta ila yüksek parlaklığa sahip değerli taşlardır ve Mohs sertlik ölçeğinde 6 ila 7 arasında derecelendirilmiştir.

Krisoprazın Metafiziksel İyileştirici Özellikleri Nelerdir?

Krisopraz, kalbimizi ve sakral çakralarımızı dengeler, aktive eder ve enerji sağlar. Krisopraz bir yin-yang dengesi sağlar. Bütünlüğün bir parçası olma duygusunu aşıladığı için meditasyon için mükemmel bir kristaldir.

Krisopraz gerçeği, güveni, iyimserliği ve olumlu bir bakış açısını teşvik eder. Neşe ve mutluluğu teşvik eder, depresyon ve kaygıyı hafifletir. Yaratıcılığı teşvik eder ve doğal yeteneklerinizi geliştirir. Krisopraz duyguları serbest bırakmak, kalp ağrısını iyileştirmek ve yeni aşkı çekmek için mükemmel bir kristaldir. Zorlayıcı davranışlarınız veya düşünceleriniz varsa, onları yatıştırmaya ve topraklamaya yardımcı olabilir. Krisopraz, yargılayıcı düşüncelerin serbest bırakılmasına ve kabul edilmesine yardımcı olabilir.

Krisopraz, sevgi ve bağışlama duygularını teşvik eder ve birlikte bağımlı ilişkilerle ilişkili ego temelli olumsuzlukları serbest bırakmanıza yardımcı olur.

Fiziksel olarak, Krisopraz güçlü bir antioksidan kristaldir. Sindirim sistemini, zihni ve hayati organları temizler ve arındırır. Uyumakta zorluk çekiyorsanız veya kötü rüyalar görüyorsanız, yastığınızın altında bir Krisopraz kristali veya bilezik ile uyuyun. Ayrıca hormonları dengelemede, doğurganlığı arttırmada ve yorgunluğu gidermede yaygın olarak kullanılmaktadır.

Krisopraza Çekildiyseniz:

Neşe, mutluluk ve iyimserlik getirdiği için duygusal bir destek ve makyaj kullanabileceğinizi gösterir.

Krisopraz Sembolizmi:

Çakra: Kalp

Zodyak: Boğa, İkizler + Terazi

Doğum Taşı: Mayıs

Eleman: Dünya

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!