Sitrin Taşının Özellikleri ve Faydaları

featured

Sitrin Taşı- Para Taşı

Sitrin Nedir?

Sitrin bir kuvars taşıdır. Her tür kayada oluşan silikon ve oksijenden oluşur. Sitrin renkleri, açık limon sarısından, aralarında çok güzel portakallar bulunan toprak kahverengi rengine kadar değişir. Sitrin adı, limon anlamına gelen Fransızca Citron kelimesinden gelir.

Sitrinler yüksek parlaklıkta değerli taşlardır ve Mohs sertlik ölçeğinde 7 olarak derecelendirilmiştir.

Sitrinin Metafiziksel İyileştirici Özellikleri Nelerdir?

Sitrin kristal taşları, güneşin ve gün ışığının enerjisini hayatınıza getirir. Pozitif enerjiyle dolup iç ışığınıza daha kolay bağlanabilir ve çabalarınıza bir iyimserlik duygusu getirebilirsiniz.

Kişisel gücü, güveni, enerjiyi, pozitifliği, mutluluğu, tezahürü ve zenginliği artıran bir sakral çakra taşıdır.

Sitrin motivasyonu teşvik eder, yaratıcılığı harekete geçirir ve kendini ifade etmeyi teşvik eder. Konsantrasyonu artırır ve zihni canlandırır. Sitrin olumsuz özellikleri, depresyonu, korkuları ve fobileri serbest bırakır ve duygusal olarak dengeleyicidir.

Fiziksel olarak Sitrin dejeneratif hastalıklar için kullanılır ve vücuttaki kimyasal dengesizlikleri dengelemeye yardımcı olur. Bütünsel şifacılar, diyabet tedavisinde Sitrin kullanır. Sindirimi, dalak ve pankreası uyarır. Böbrek ve mesane enfeksiyonlarını yok eder. Sitrin göz problemlerine yardımcı olur, kan dolaşımını artırır, kanı detoksifiye eder, timusu harekete geçirir ve tiroidi dengeler.

Sitrin Çekildiyseniz:

Para ile ilgili Enerjinizde bir sıkıntı olabilir. Hayatınızda bir “C Vitamini” takviyesi kullanabileceğinizi gösterir: Enerji, Mutluluk, Sevinç ve Işık

Sitrin Sembolizmi:

Çakra: Sakral

Zodyak: Koç, İkizler, Aslan, Terazi

Doğum taşı: Kasım

Element: Ateş

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!