Unutulmuş Tanrıça Hekate

featured

Hekate. Her ayın son günü Hekate’ye adanmıştır. Daha çok, dışlanmış veya ezilmiş olanların, kendisi gibi daha az geleneksel olanların koruyucusu olduğuna inanılır. Onu onurlandırmak isteyenler bunu birkaç yolla yapabilir.

Bir köpek sahiplenmek (benim üç tane var) , bir barınakta gönüllü olmak, ihmal edilen ya da terk edilenlerle tanrıçanın ilgilenmesi yaygın olduğu için ihmal edilen yerlere bakmak. Unutulmuş olan onun sıfatlarından biridir. Bazen unutulmuş onları hatırlamak fiziksel olarak ilgilenmek ya da sadece onları kutsamak da Hekate için bir onurlandırmadır.

🌛🌝🌜

Sihrin, büyücülüğün, gecenin, ayın, hayaletlerin ve farklı olanların tanrıçasıdır. Cennetin, dünyanın ve denizin üzerindeki gücünü aldığı Titanes Perses ve Asteria’nın tek çocuğuydu.

Hekate aynı zamanda kavşakların, adaklarının sunulduğu yerin tanrıçasıydı ve bu nedenle tanrıça, tapanlarına en iyi yollarda rehberlik etti. Yol göstericidir ve çoğu zaman kendinden önce her şeyi düşünür. Fedakarlığın kutsayıcısıdır.

En sık bir çift meşale tutarken gösterilir. Aileler, evlerde Hekate’nin ikonlarının bulunmasının caydırıcı olacağına inanıyordu

Kötülüğü def eder ve refah getirir.

Daha sonraki dönemlerde genç, anne ve kadim bir kadın özellikleri taşıdığı için ya üç başlı ya da sırtları birbirine dönük üç gövdeli üçlü formda tasvir edilmiştir. Ayrıca üç kafasının, geçmişi, bugünü ve geleceği üç yönü de görebilmesi için olduğuna inanılıyordu. Bu, kavşakların kutsal olarak görülmesine neden oldu.

Hekate’nin birçok akrabası vardır, bunların en bilinenleri köpek ve yılandır. Tüm akrabalarının ilginç metamorfoz hikayeleri var ve onun hakkında daha fazla şey öğrenmekle ilgileniyorsanız, daha fazla araştırmanızı tavsiye ederim.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!