Pentegram Theban Solomon Tılsımı:

featured

♂ ♃ ♄ ☿ ♁

Pentegram Theban Solomon Tılsımı:

Korunma, İlahi Olandan Gelen Yardım. Ahlak, Bilgi, Mistisizm, Özgürlük, Aydınlanma, Bilgelik, Kendi Kendini Yönetme, Kadim Öğreti, Ezoterik Bilgi, Var Oluş, Normal Olan ile Uyumsuzluk, Kendi Kendine Çalışma, İnsanlık, Köleleştirmeye Karşı Gelme, Manipülasyonu Yönetme, Koşullandırmalar Oluşturma, Kontrol Sağlama, Aldatmadan Uzaklaşma konularının mistik gücünü taşıdığına inanılan semboller birleşmesi, mistik güç yazmaları ya da tılsım olarak kabul edilebilir.

Sembol içerisindeki isim; “Adı telaffuz edilemez”, “okunamaz” anlamına gelen daha doğru hiçbir anlamı olmayan ve herşeyin anlamı olan Mutlak ilahi yaratıcıyı temsi eder

Majikal çalışmaların doğası gereği, mistik güç üreten psişik ya da şaman gerçekleştirdiği çalışmada başvurabileceği birçok telaffuz türevi ile duasını eder. İşte tüm duaları kapsayan sihirli bir sözcüktür bu. En temel manada “Tanrı’nın İmgesinde Yapılan İnsan” kavramını kutsar.

Pentagram’ın 5 noktası vardır, bu noktaların her biri doğadaki 5 elementten birini temsil eder: Toprak, Hava, Ateş, Su ve en üstteki merkez noktası Eter veya Ruhu temsil eder.

Pentagram’ın kendi içinde 7 “gezegen”in ve simyasal elementlerin grafiksel temsilleri bulunur:

Ay (Gümüş), Güneş (Altın), Jüpiter (Kalay), Satürn (Kurşun), Mars (Demir), Venüs (Bakır) ve Cıva (Cıva tüm elementlerin en yücesi olarak kabul edilir).

Merkezde ‘Tanrı’nın Gözleri’ olarak kabul edilen işaret yer alır. (Tanrı’nın, doğanın ve Okült’ün her şeyi kapsayan bir tasviridir)

Pentagramdaki semboller:

Alevli pentagram, alevli yıldız, İlahi kadir-i mutlaklığın işareti, etten yaratılmış fiilin tarifsiz sembolü, Maji’nin müthiş yıldızı Pentalpha olarak da adlandırılmıştır, çünkü kendi içinde beş Alfa, yani beş harf “A” içerir.

  • PENTA = Yunanca Beş anlamına gelir.
  • ALPHA = Yunan Alfabesinin ilk harfi.
  • GRAMMA = Yunanca Grafik veya Harf.

Alfa A ve Omega Ω’dur, başlangıç ​​ve bitiş, yani vardı ve olacaktır. Bitiş, başlangıç ​​artı döngünün deneyimine eşittir.

  • 12 = 1 sayısı erkek, ateş, 2 sayısı dişi, su; onları eklediğimizde, “12” kurbanı aracılığıyla vaftiz edilmiş ruh olan 3’ü elde ederiz.• 123 =Baba, Anne, Çocukları, Üçlü Birlik, onları eklediğimizde, Tanrı ile birleşen ruh olan 6’yı elde ederiz. Aşk sayısı olarak kabul edilir. 1, 2 ve 3 sayıları sevgiyle birleşir

Tüm sayıları toplama: 1+2 = 3 ve 1+2+3 = 63+6 = 9 Dokuzuncu Küre. Gnostik Öğretileri, tamamlanmayı ilahi sırrı temsil eder.

Pentagramın üst açısındaki (alnındaki) Jüpiter’in işareti: IO-PITAR’ı, İçsel rehberi, Kutsal mutlak yaratıcıyı sembolize eder. Başmeleği  Zachariel’dir.

Mars işareti, gücün simgesidir. İnsanı dönüştüren iradenin gücüdür. Başmeleği Samael’dir.

Merkür, Okült Felsefenin, Zekanın, bilgelerin ihtiyatlı faaliyetinin sembolüdür. Başmeleği Rafael’dir.

Satürn, Büyü, Ölüm ve Dirilişin sembolüdür; Günlerin Yaşlısı olarfak kabul edilir. Başmeleği Oriphiel’dir.

Venüs, Aşkın, İffetin ve Güzelliğin simgesidir. Başmeleği Uriel’dir.

Ay, Bereket, doğurganlık, yaşam suları üzerindeki egemenliğin sembolüdür. Baş meleği Cebrail’dir.

Güneş, öz ve bilincinin, her şeyin onunla ilerlediği güçlü yaşamın simgesidir. Başmeleği Mikail’dir.

Süleyman’ın Mührü, toprak elementi üzerindeki egemenliği sembolize eder. Yıldızın altı noktası erildir. Altı geniş dış açı dişildir. Toplamda Süleyman yıldızının altı eril ve altı dişil olmak üzere on iki ışını vardır. Süleyman’ın yıldızı, Merkezi Güneş’in mükemmel sembolüdür. Tüm zodyak ölçümleri Süleyman’ın Mührü içinde devam ettirilir. Zodyak’ın tüm yaratılışı, Süleyman Mührü’nde gizlidir. Zodyak ile görünmez Merkezi Güneş arasındaki yakın ilişki, Süleyman Mührü’nde bulunur. Bu parlak yıldızın On İki Işını, on iki zodyak takımyıldızının Simyası aracılığıyla kristalize edilir.

♂ ♃ ♄ ☿ ♁

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!