Raven Kuzgun Sembolizmi ve Anlamı (Totem, Erk ve Alametler)

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Raven Kuzgun Sembolizmi ve Anlamı Nedir?

Kuzgun sembolizmi kültürden kültüre farklı anlamlar kazanır. Bu rehberde, farklı kültürlerde, rüyalarda, mitolojilerde kuzgunun anlamlarından ve sembolizminden ve ayrıca bir totem veya ruh hayvanı olarak kuzgunların anlamından bahsedeceğiz. Kuzgun sembol anlamlarını anlamak, varlığını neden hayatınızda hissettirdiğini deşifre etmenize yardımcı olabilir.

Pek çok kültürde, kuzgunlar ve kargalar güneşi sembolize eder çünkü tüyleri o kadar siyah ve parlaktır ki, “güneşte hayatta kalma yeteneğini akla getirir. Güneşin farklı sembolü olacağı aklınıza hiç gelir miydi?

Yunanlılar beyaz kuzgunun Apollon’un kuşu olduğuna inanıyorlardı. Aslında Tüyleri siyah değildi. Zeus, sırları açığa vurduğu için kuşun beyaz tüylerini kararttı.

Hindularda sevilen birinin ölümünden sonra aileler ölen kişinin en sevdiği yiyecekleri hazırlar ve kargalara ve kuzgun tanrısına yedirir. Bir kuzgun yemeği yerse/dokunursa, ayrılan ruhun mutlu olduğu ve ebedi huzur içinde yatacağı anlamına gelir.

Kuzgun sembolizmi de şekil değiştirenlerle bağlantılıdır ve onların büyü yapan kişiler oldukları düşünülür. Aynı zamanda bilinçte bir değişimi temsil ederler ve kuzgun ‘dünya hakkındaki bilgisini insanlara saklaması için sunmasıdır. Kuzgunların işareti bilgeliği, sevgiyi, iyileştirici güçleri, uzun ömürlülüğü, ölümü ve doğurganlığı sembolize eder. Simsiyah rengi geceyi, büyük boşluğu ve hatta Dünya’yı temsil eder.

Bazıları kuzgunun ilkel karanlıktan doğduğunu söylüyor; diğerleri gün ışığına çıkardığına inanıyor. Bu kuşa büyük bir güç verilmiştir ve gizemin, hafızanın ve düşüncenin sembolüdür.

Kızılderili Sembolizminde Kuzgun

Bazı Kızılderili kabileleri, Kuzgunu güneşin çalınmasıyla ilişkilendirir. Kızılderili kültüründe büyük önem taşıyan hayvan totemlerine göre kuzgun, bir bilinç değişimini ve aynı zamanda bir şekil değiştiriciyi temsil eder.

Yerli yaşlılar, kuzgunun Gölgelerden sır alma gücüne sahip olduğuna inanıyordu. Bilgelik içeren hikayeleri ‘kuzgunun şarkıları’ olarak kabul ederlerdi. Ayrıca özellikle cinsel olan ayartmaların bir sembolüydü.

Yerli Amerika’nın Sembolleri (2) kitabında yazar Heike Owusu, kuzgunun bir sihir taşıyıcısı olduğunu belirtir. O, zamanın, uzayın ve esirin ötesindeki, ‘her şeyin başladığı’ ve sonunda her şeyin içine girdiği büyük boşluğun habercisidir. Kuzgun, Kızılderili törenlerinde kutsaldı. Mesajın enerjisini kaderine nakletmek için her zaman orada olmak zorundaydı. Kuzgunun güçleri de insanları uzaktan iyileştirdi.

Ravenin büyüsü kara büyü olarak kullanılıyordu ama yapanlar bundan hep korkmalıdır. Ne de olsa negatif enerjiler her zaman çıktıkları yere geri dönerler. Yerli Elders, kuzgunun birinin bakış açısını değiştirmesine yardımcı olabileceğine ve onlara yeni alemlere girme cesareti verebileceğine inanıyordu.

Kuzgun tüyleri yanardönerdir, renk ve şekil değiştirir. Bu, insanın da değişme cesaretine sahip olması gerektiğini sembolize eder. Kuzgunun kara boşluğu bize sorularımızın tüm cevaplarının içimizde olduğunu söyler.

Hıristiyanlık Sembolizminde Kuzgun

Nuh’un hikayesine göre, kuzgunlar gemiye geri dönmediler ve bunun yerine sel tarafından öldürülen cesetlerle beslendiler. Bu nedenle kötü canavar, pis leş yiyici, iştahıyla dikkati dağılmış bir yaratık olarak kabul edildi. Kuzgun Nuh’u ve Tanrı’yı ​​hayal kırıklığına uğrattı. Hristiyanlar, kuzgunun gemiye dönmemesini Şeytan’ın sembolü olarak gördüler.

Onlar kuzgunun kibirli ve utanmazca küstah olduğuna inanıyorlardı, bu yüzden kuzgunu gemiden kovmakla, Nuh aslında akıldaki budalalığa yol açan karanlıktan korunuyordu. St. Augustine, kuzgunun anlamının saf olmayan erkeklere ve erteleyicilere bağlı olduğuna inanıyordu. İncil’deki birçok kuzgun tasvirinde, Nuh kuşla tartışır. İkincisi, ‘gemiden ayrılır ve soğuğa veya sıcağa yenik düşerse’ sadece bir kuzgunun kalacağını ve türlerin yok olacağını iddia eder. Bazı uzmanlar ayrıca kuzgunun, Nuh’un eşi üzerinde planları olduğuna inandığı için Nuh’un misyonlarına katılmayı reddettiğini ileri sürüyor.

Kuzgun Kelt sembolizmi

Kelt mitolojisi, tek tek veya sürüler halinde muhbir, haberci olarak hareket eden, bir şekilde ilahi varlıklara hizmet eden kuş örnekleriyle doludur, yani kuşun eşlik ettiği ilah her zaman kendini o kuşa dönüştürür.

Hugin, Munin ve Odin

Hebridler’de bir çocuğa kuzgunun kafatasından ilk içkisini vermenin çocuğa büyük bir bilgelik ve kehanet gücü vereceğinden bahsedilir.

Ünlü bir efsane, omuzlarında Hugin (düşünce) ve Munin (hafıza) olmak üzere iki kuzgunun oturduğu İskandinav Tanrısı Odin hakkındadır. Bu iki kuzgun aç bir şekilde dünyanın dört bir yanına uçar ve Odin’in kulaklarına haber fısıldardı.

Kelt savaşçıları, kuzgunları “mükemmel savaş kuşları” olarak görüyorlardı. Kuşları zalim ve ölü eti yiyicileri olarak gördüler. Bu yüzden acımasızlığı ve savaş katliamını da temsil eder.

Birçok İrlanda halk hikayesinde, kuzgunların yıkım ve savaşla ilişkisi bulunur. Savaş Tanrıçaları, Morrigna ve Badbh her ikisi de insandan kuzguna dönüşebilirdi.

Rüyada Kuzgun Görmek Ne Anlama Gelir?

Negatif rüyaları filtrelemek için bir rüya kapanına kuzgun tüyleri bağlamanız ve bir çocuğun yatağına asmanız önerilir. Tüyler, rüyalarda seyahat eden ruhları yakalar.

Rüyada kuzgun görmek, genellikle rüyayı gören kişinin sosyal ortamında bir kişinin ölümünü önceden haber vermek olarak yanlış yorumlanır. Kuzgun, hak edenin egemenlik kazanmasını veya kabul edilemeyecek hakikatin dile getirilmesini sembolize eder.

Birinin üzerine kuzgunun düştüğünü görmek, hırsızı bulmak demektir. Benekli bir kuzgun, cimri, kibirli bir adamı ifade eder. Rüyada kuzgun avladığını görmek, ahlaksız ve gururlu bir şekilde kazanç elde etmek anlamına gelir. Bir kuzgunu yakalamak, sahte kibir demektir. Haram yollardan ganimet elde edeceğine delalet eder. Rüyada kuzgunun etini yediğini görmek, rüya sahibinin hırsızlardan para alacağına işarettir.

Rüyada önünde uçan kuzgun görmek, uğurlu olduğuna veya geçimini sağlayabileceğine işarettir. Rüyada kargaların yatağının üzerinden uçtuğunu görmek, eşinin kendisini aldattığına işarettir.

Kuzgun Mitolojisi, Folkloru ve Alametleri

Kuzgun Tengu

Kuzgunları yukarıdan uçarken gördüğünüzde veya belki de ölü bir kuzgun gördüğünüzde neyi sembolize eder? Kuzgunun kehanetlerle ilişkilendirilmesi konusunda uzun bir geçmişi vardır. Çoğu kültürde kuzgun, ölüm kuşu olarak kabul edildi ve hala öyle. Kartallar, kuzgunlar ve kurtlar savaşın canavarlarıydı. Zafer ve ölümün sembolleri olarak kabul edildiler. Kuzgun bir dönüşümün işaretidir ve bu nedenle büyücüler ve büyücülerle ilişkilendirilir. Orta Çağ’da bir kuzgunun bağırmasının bir savaşın sonucunu önceden bildirdiğine inanılırdı. Bazı insanlar, kötü bir kişi öldüğünde kuzgun olduğuna da inanıyordu. Bulutlu güneşe bakan bir kuzgun gördüğünüzde çok sıcak bir hava bekleyebileceğinizi söyleyeler.

Büyük Britanya’da yolda ölü bir kuzgun veya karga bulmak iyi şanstır, ancak Kilise’de çok sayıda kuzgun bulmak kötü bir alamettir. Evin üzerinde uçan tek bir kuzgun ölümü simgeler.

Japon mitolojisinde Karasu Tengu veya Kuzgun Tengu, yaramaz ve akıllı bir düzenbaz ruhtur. Bering Boğazı’ndaki Unalit Kızılderililerinin mitolojisine göre, Tu-Lu-Kau-Guk Kuzgun Tanrı’dır. Her Şeyin Babasıdır.

Büyük Britanya’da, kuzgunların Londra Kulesi’ni terk etmesi durumunda düşeceği ve İngiltere Tacı’nın da düşeceği söylenir. Galler’de, bir kuzgunun yolunun kesişmesi şanssızlıktı, ama iki kuzgunun karşıdan karşıya geçmesi kötü şansı tersine çevirebilirdi. Evin üzerine bir kuzgun tünemişse, bu aile için refah anlamına geliyordu.

Erk ya da Güç Havyanı Olarak Kuzgun Neyi Temsil Eder?

Kuzgun ruh hayvanı, bir süredir üzerinde çalıştığınız bir şeyi tezahür ettirmenin eşiğinde olduğunuzu gösterir. Kuzgun rehberlik edip öğreteceğinden, önümüzdeki birkaç gün boyunca dikkatli olun.

Yakında büyük bir değişiklik bekleyin ve dengesizliklere dikkat edin. Eğer bir haksızlık yapılıyorsa, ona karşı konuşun. Kuzgun, sizi doğrudan etkileyecek gelecekteki bir olaya işaret edebilir.

Birinin karakterinden emin değilseniz veya birinin sizi kandırdığını veya aldattığını düşünüyorsanız, Kuzgun ruhunu çağırın. Hatta hayatınızda önemli bir değişiklik bekliyorsanız ve rehberliğe ihtiyacınız varsa onlara danışabilirsiniz. Keskin bir yaratıcılık dalgası yaşıyor olabilirsiniz, ancak aynı zamanda farklı işaret ve kehanetlerin ne anlama geldiğinden de emin değilsiniz anlamına da gelebilir.

Kuzgunlar eğlenceli, zeki ve mükemmel alet yapımcılarıdır. Fındık ve kabukları kırmalarına yardımcı olmak için ellerinde bulunan taşları, çubukları ve diğer araçları kullanabilirler. Kuzgunlar hızlıdır ve diğer kuşların onları korkutmasına izin vermezler. Seslendirmede harikadırlar ve konuşmayı öğretebilirler.

Karşılığında, size hayvanların dilini anlamayı öğretebilirler. Bu nedenle, bir kuzgunun manevi anlamını merak ediyorsanız, ihtiyacınız olanı yaratmak veya elde etmek için mevcut kaynakları kullanmanız gerekebilir.

Kuzgun güç hayvanları, zor çocukluklar geçirmiş olanlar için bir müttefiktir. Kuzgun çok çocuksu ve kendiliğindendir. Dünyalar arasında uçabilir ve mesajlar getirebilir. Dönüşümü ve değişimi gösterir. Ayrıca tehlikeyi önceden haber verir ve bu nedenle birçok kabile ve avcı, arkadaşlarına yaklaşan tehlikeler hakkında sinyal vermek için kuzgunun çığlığını taklit eder.

Bir kuzgun tehlikenin, korkunun ve gerilimin pusuya yattığı karanlık yerlere girebilir. Bu gerilimleri ve korkuları ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir. Duygusal istismarı saptayabilir ve iyileştirme yoluna başlayabilmeniz için onu hafifletebilir. Kuzgun güç hayvanı, bir zamanlar olan ve özlediğiniz neşeyi geri kazanmanıza yardımcı olabilir. Bir kuzgun ne istediği konusunda çok doğrudan ve nettir. Bunları elde etmek için elindeki tüm araçları kullanacaktır: İster bir mücevher ister bir çengelli iğne olsun. Bir kuzgun ‘yapmalı’ veya ‘yapmamalı’ gibi kelimeleri anlamaz.

Kaybolan çocukluğu yeniden yakalamaya ve İç Çocuğu iyileştirmeye yardımcı olabilir. Çocukluğunu korumayı başaran insanlar için, bir çocuğun yaramaz benlikleri ve diğer olumlu nitelikleri, Kuzgunlarını kanalize etmeli ve eğlenmelidir!

Kuzgun Sembolü veya Totemi Taşımak

Kargalar ve kuzgunlar, göz ardı etmemeniz gereken, derin bir ruhsal bağlantınız olduğunu gösteren son derece ruhsal totem hayvanlarıdır. Ayrıca dönüşümün eşiğindeyseniz ve ilahi amacınıza ulaşmanız konusunda yardımcı olabilir. Kuzgun, sizi fiziksel veya materyalist düzlemden bağlantı kurmaya ve manevi aleme geçmeye teşvik eder. Her şeyi her açıdan gözlemlemenizi ve görmenizi isteyen çok güzel ve hassas bir kuştur.

Size üstün öngörü, içgörü ve arka görüş sunabilir. Bir kuzgun totem hayvanı ortaya çıkarsa, melekler, kristaller veya kartlar gibi araçlar kullanmak yerine doğrudan onunla bağlantı kurmanızı ister ve bu derin ve anlamlı ruhsal bağlantının bir parçası olarak kuzgun sizi tüm fiziksel, duygusal ve ruhsal düzlemlerde hizalayacaktır. İnsanlar bir ömürlerini bu şekilde uyum sağlamaya çalışarak geçirirler; bu nedenle, bir kuzguna sahip olmak size ne kadar güçlü olduğunuzu gösterir.

Bu yüzden; kuzgun tıbbı şifacılar için özeldir çünkü onlar her zaman kuzgunları ve kargaları şifa için kanalı temizlemenin merkezinde yer alan bu dengeli uyum için davet ederler.

Siz dönüşüm geçirirken kuzgunlar her zaman orada olacaklar ve bu iyi ve kötü her türlü dönüşüm olabilir. Bir kuzgun sırlar, mesajlar ve bilgilerle dolu olduğu için ayrıca ölen sevdiklerinizle bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir.

Kuzgun Dövmesi Anlamı

Geleneksel olarak, Kuzgun dövmeleri çok popüler değildir; ancak son zamanlarda bir dövme motifi olarak ortaya çıktığı görülmektedir.

Japon Milli Futbol Takımının Sembolü

Japonya da Yatagarasu adında bir karga, İmparator Jimmu’yu Nara’ya götürdü ve o zaman onun İmparatorluğu başladı. Bu nedenle, Japon dövme sanatında karga veya kuzgun genellikle güneş ışınlarıyla çevrili olarak gösterilir. UzakDoğu’da karga veya kuzgun Yükselen Güneş tarzında tasvir edilir ve hatta Şinto mabetlerinde görülür. Karganın Japon milli futbol takımının sembolü olmasına şaşmamalı!

Bir kuzgun dövmesi yaptırmayı planlıyorsanız, bunun hem olumsuz hem de olumlu anlamları olabileceğini anlayın. Kötülüğü ve ölümün alametini temsil edebilir, ancak aynı zamanda değişim ve dönüşümü de sembolize eder.

Kuzgun aynı zamanda ihtiyaçlarını karşılamak için elindeki tüm araçları becerikli bir şekilde kullanabilen akıllı bir kuştur. Bu nedenle, lütfen dövme sanatçınızla vizyonunuzu tartışın ve ona bir kuzgun dövmesiyle tam olarak hangi sembolizmi elde etmeye çalıştığınızı söyleyin.

Kuzgun sembolizmi, benliğin iyiliğini ve kötülüğünü, bir arketipi ve onun gölgesini ifade eder.

Çağrışımlar ve anlamlar kültürden kültüre ve kime sorduğunuza bağlı olarak değişir; kuzgun anlamı iyi veya kötü olabilir. Bu kılavuzun, geçmiş ve şimdiki durumunuza ve koşullarınıza dayanarak kendi kuzgunun anlamını belirlemenize yardımcı olacağını umuyorum.

16
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
2
sinirli
Sinirli
2
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Mor Puhu | Gizli Mabet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!